Skocz do zawartości

Używane kino domowe do 2000zł


Szczyrzyc

Recommended Posts

Cześć,

Chcę skompletować budżetowe używane kino domowe w systemie 3.1 z opcją rozbudowy do 5.1. Miałoby służyć głównie do filmów 90% i muzyki 10%. Obecnie posiadam otwarty salon około 15m^2, w przyszłości będzie trzy razy większy i wtedy planuję dokupienie tylnych satelit. Nie jestem audiofilem, więc zadowoli mnie prawdopodobnie średnio-niski standard audio. Chcę się zmieścić w 2000zł za używany sprzęt, najlepiej gdyby dało się jeszcze taniej.

Przeszukałem forum na kilkadziesiąt stron wstecz i znalazłem następujące zestawy:

Amplitunery:

  • DENON AVR-X500
  • Onkyo TX-NR609
  • Yamaha RX-V485
  • Onkyo TX-NR696

Głośniki:

  • Taga 606 V3
  • Quadral 6500 LE
  • Quintas 500
  • ELTAX UNIVERSE

Jakie połączenie będzie najlepsze i czy w ogóle są to dobre wybory?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych co podałeś,polecane tu na forum i sprawdzone:

Amplitunery:

Yamaha 485 lub Onkyo 696

Kolumny:

Taga 606 lub Quadral 6500

Tagi dźwiękowo uchodzą za bardziej cieplejsze, zrównoważone,a Qudrale za jaśniejsze, żywiołowe, jeżeli głównie kino stawiał bym raczej na Qudrale, powinne w kinie wypaść lepiej, osobiście połączył bym to tak:

Yamaha 485+Tagi 606v3

Onkyo 696+Qudrale 6500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Szczyrzyc napisał:

Jak wygląda na tle Onkyo 696, amplituner Onkyo 609?

to ta sama, "szósta" seria, z tą różnicą, że 609 będzie już jakieś 10 lat starszy 

55 minut temu, Szczyrzyc napisał:

Niestety obecnie nie ma nigdzie dostępnego 696, ani Yamahy 485

Bo jest generalnie problem z dostępnością ampli KD. Do tego samo Onkyo złapało finansową zadyszkę, więc nie spodziewałbym się już dostępności tego modelu - nowe mają wyjść w połowie roku, natomiast Yamaha 485 została zastąpiona nowym modelem 4A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zrobił się mały kogel mogel,temat brzmi używane kino do 2000zł,poczym wszyscy piszą, że dane amplitunery nie są dostępne i proponują nowe, które już na starcie przekraczają budżet.

Dobrze byłoby,jak autor tematu dokładnie określi,czy szuka tych modeli używanych,czy może ampli ma być nowy ,a tylko kolumny używane.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Moim zdaniem zrobił się mały kogel mogel,temat brzmi używane kino do 2000zł,poczym wszyscy piszą, że dane amplitunery nie są dostępne i proponują nowe, które już na starcie przekraczają budżet.

Dobrze byłoby,jak autor tematu dokładnie określi,czy szuka tych modeli używanych,czy może ampli ma być nowy ,a tylko kolumny używane.

Wszystko używane, tak aby zmieścić się w budżecie i wyciągnąć max z tej kwoty. Problemem jest jedynie to, że obecnie dostępny jest tylko Onkyo 609. Będę polował przez najbliższy czas na Yamahę 485, lub Onkyo 696 w okazyjnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...