Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo, gramofon


payoss

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem totalnym amatorem, posiadam taki oto zestaw Klipsch:

17b61a17-163c-40da-bf7c-61704e62d376.__C

Podpięty pod TV LG OLED CX na którym gram w gry i oglądam Netflix. Pokój ma 19m2. Taki zestaw w zupełności mi wystarcza.

Jest to kamienica więc nie słucham muzyki zbyt głośno, czasem puszczę coś z telefonu czy komputera.

Chciałbym trochę rozbudować swoje możliwości o system w którym znajdować się będą 2 kolumny podłogowe, chce też zacząć przygodę z gramofonem.

Potrzebuje 2kolumny, wzmacniacz, gramofon, czy coś jeszcze ?

Bardzo ważny jest dla mnie wygląd sprzętu, musi być w kolorze czarnym, żeby pasował mi do wnętrza. Dla przykładu nowe serie głośników klipsch te z miedzianymi membranami + Yamaha A-S501 to dla mnie idealne zestawienie jesli chodzi o wygląd. 

Na chwilę obecną nie planuje rozbudowy tego zestawu który zamierzam kupić. Ten soundbar Klipsch'a który mam narazie mi wystarcza, ale nie ukrywam że kiedyś może pójdzie do sypialni zatem proszę też o poradę na temat przyszłej rozbudowy.

Moj budżet: na głosniki + wzmacniacz/amp chciałbym wydać około 5k, 1k gramofon. Budżet może być większy tylko czy ma to sens w moim przypadku...

Może do mojej amatorskiej przygody wystarczą monitory z wbudowanym wzmacniaczem ?

Odsłuch zaproponowanych zestawów planuje na śląsku.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli odpowiada Ci charakter brzmienia tego soundbara to Klipsch R620f byłyby dobrym kierunkiem. Jest to brzmienie bardzo dynamiczne z mocną górą oraz dołem pasma. Yamaha to także jaśniejsze brzmienie i takiego połączenia musiałbyś koniecznie posłuchać, bo nie każdemu podejdzie takie brzmienie. Bardzo często łączymy te kolumny z cieplejszym wzmacniaczem takim jak NAD C326BEE/356bee lub Magnat MR780.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobór wzmacniacza Yamahy AS 501 to dobry pomysł. Do tego mógłbyś spróbować z głośnikami Indiana Line Tesi 561. Otrzymasz, energiczny, zaokrąglony dźwięk, który nie będzie natarczywy w wielu nagraniach. Żadna konfiguracja z soundbarem nie będzie miała szans z takim zestawieniem.

Gramofon na początek, godny polecania to Audio Technica LP3. To dobrze wykonany, gramofon automatyczny na niezłych podzespołach. W przyszłości będziesz mógł upgread'ować wkładkę dla uzyskania lepszego efektu :)

 Zapraszamy Cię do przeprowadzenia odsłuchu w naszych salonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Klipsche pod stereo to tylko serie RP

R620 nie polecam. To kolumny do kina.

Wygląd wyglądem ale sprzet audio słuzy do słiuchania. A na Rkach gra to słabo.

Więc albo starsze RP 260, nowsze RP6000 albo monitory 160m.

Tak czy siak do Klipscha będziesz potrzebował miekkiego łagodnego wzmacniacza.

Magnat MR 780 bardzo dobrze się z nimi zgrywa no i kapitalnie wygląda.

Ze swojej strony polecił bym jeszcze produkty od KEFa i Fyne Audio

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny RP6000 i wzmacniacz Magnat MR 780 niestety wykraczają mocno poza budżet. 

KEF Q..., Bowers & Wilkins 603, Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6, MONITOR AUDIO 
Monitor 200, Elac Debut F6 i Klipsch - czy ktoś ma te głośniki w swojej ofercie i oferuje odsłuch na miejscu/śląsk ?

A jak do tego wszystkiego ma się Magnat Transpuls 1500 ?

 

 

 

Edytowano przez payoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...