Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe wybrać??


Mateusz Małek

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Posiadam wzmacniacz Onkyo Integra A-8650. Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie kolumny podłogowe wybrać. Na dzien dzisiejszy kolumny jakie mnie zainteresowały to Pylon pearl 27, Monitor audio bronze 6, melodika bl40, stx electrino 250. Muzyki jakiej słucham to w większości techno, trance, electro. Również dużo słucham hip-hopu czy dubstepu, ale często zdarza mi się słuchać Rocka wiec oczekuje kolumn na których będę mógł posłuchać rodzajów muzyki wymienionych wyzej. Możecie coś doradzić żeby miało to jakiś sens z połączeniem z Integra? Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku Onkyo byłyby Melodika BL40, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem pasma. Jeśli chciałbyś uzyskać szerszą scenę dźwiękową oraz bardziej szczegółową górę to Pylon Audio Pearl 25 byłyby dobrym kierunkiem. MA Bronze 6 to ostrzejsze brzmienie i musiałbyś sam ocenić czy nie będzie dla Ciebie za dużo góry. STX będą niestety średnim rozwiązaniem. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku Onkyo byłyby Melodika BL40, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem pasma. Jeśli chciałbyś uzyskać szerszą scenę dźwiękową oraz bardziej szczegółową górę to Pylon Audio Pearl 25 byłyby dobrym kierunkiem. MA Bronze 6 to ostrzejsze brzmienie i musiałbyś sam ocenić czy nie będzie dla Ciebie za dużo góry. STX będą niestety średnim rozwiązaniem. 
 

Dlaczego pearl 25 a nie 27? Pytam z ciekawości. Lubię posłuchać Rocka itp dlatego fajnie jakby wysokie tony tez były widoczne. Porównując np melodika BL40 z MA Bronze 6 to poza różnica wysokich tonów widać różnice w niskich? Jak tak to na korzyść których? Czy w BL 40 wysokie tony są wystarczające żeby słuchać muzyki z wokalem? Wybacz za tyle pytań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Do takiej muzyki jak chcesz to moim zdaniem Melodika BL 40 MKIII.

One grają lepiej na basie od Perl 25 i 27. Są cieplejsze i mają mocniejsze uderzenie. Pod muzyke elektroniczną lepiej się sprawdzą.

Pozdrawiam i zapraszam

 

A co powiecie jeszcze na Heco aurora 700? Bo znalazłem trochę pozytywnych opinii o nich? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz Małek napisał:

A co powiecie jeszcze na Heco aurora 700? Bo znalazłem trochę pozytywnych opinii o nich? 

Bez apelacyjne najlepsze z listy.

15 godzin temu, Mateusz Małek napisał:

To teraz ostatnia kwestia, okablowanie. Potrzebuje około 2m kabla na jedna kolumnę. Myśle ze nie chce wydać więcej niż 200zl na kable wiec pewnie oczekuje czegoś z niskiej pułki, polecacie coś?

Chord clearway albo wez sobie lepszego Oehlbacha. Tanie i dobre kable. Pytanie tylko czy ktoś będzie miał.

Ewentualnie świetny Kimber 4PR

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bez apelacyjne najlepsze z listy.

Chord clearway albo wez sobie lepszego Oehlbacha. Tanie i dobre kable. Pytanie tylko czy ktoś będzie miał.

Ewentualnie świetny Kimber 4PR

Zapraszam

Porównując te Heco do Melodika, które z nich zagrają lepiej, wyraźniej i soczyściej niskimi tonami? Bo wysokie myśle ze na korzyść Heco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Z tych dwóch moim zdaniem bardziej wyraźną górę będzie miała Melodika, gra bardziej skrajami pasma od Heco. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne spojrzałbym jeszcze na kolumny Audiosymptom i6, mogą fajnie się sprawdzić.

Pozdrawiam,

Michał

Teraz to już mam mętlik totalny... sam nie wiem na które się zdecydować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pracuje za granica i nie mam za bardzo czasu żeby jeździć na testy, tymbardziej ze w mojej okolicy nie ma żadnego studia. Dlatego napisałem na forum i będę chciał wybrać coś z waszej opinii. Chyba najbardziej zależy mi na efekcie niskich tonów wiec któreś z wszystkich wyzej wymienionych kolumn wyróżniają się ponad stawkę? Nie ma to być bass który będzie powodował pękanie szyb bo caraudio w domu mi niepotrzebne :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz Małek napisał:

Porównując te Heco do Melodika, które z nich zagrają lepiej, wyraźniej i soczyściej niskimi tonami? Bo wysokie myśle ze na korzyść Heco. 

Heco

Weż te kolumny bo tu nic nie tracisz. Jeśli tym bardziej kupujesz w ciemno. Używane chodzą niedużo taniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Heco

Weż te kolumny bo tu nic nie tracisz. Jeśli tym bardziej kupujesz w ciemno. Używane chodzą niedużo taniej.

 

Szukając najlepiej oferty cenowej natknąłem się na takie coś, zdjęcie podsyłam niżej a jak nie będzie działać to zacytuje: 

Totalna lipa grają z onkyo 8270 zero basu tak jak każdy zachwala do tego wzmacniacza się nie nadają

Pytanie od:Monster 07-02-2020

Bo Onkyo to sprzęt marketowy więc szału nima...

Odpowiedź od:

Adek

 29-02-2020

Onkyo z tymi kolumnami to jak połączenie czekolady z czosnkiem. ! Onkyo daje ciepłą barwę dzwięku, ten amplituner jest zamulony. Jak chcesz amplitunera do tych kolumn to Yamaha RN803D

CZY Z MOIM 8650 będzie to samo? Ktoś przerabiał temat? 

32B6C698-9B1C-44BF-97E9-77D4B0638460.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...