Skocz do zawartości

Prośba o poradę: jaki zestaw stereo do 10k


Mercon

Recommended Posts

Dnia 3.02.2021 o 11:10, seba3002 napisał:

A autor wątku, na drodze odsłuchów powinien sam wybrać swoją drogę. 

i do tego to wszystko u mnie zmierza. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości na co się zdecydować (chociaż coraz więcej dowiaduję się o sprzęcie), tak wiele różnych pomysłów i rekomendacji a przede wszystkim indywidualnych odczuć i oczekiwać co do brzmienia czy funkcjonalności. Umawiam się w najbliższym czasie w kilku salonach na odsłuchy i zobaczymy co podejdzie mi najbardziej. Na mojej liście zestawów do odsłuchania cały czas są pylony diamond 25 i audio physics classic 5 - pomimo, że brak im dedykowanego głośnika niskotonowego, na co zwrócił mi uwagę sprzedawca (ciekawe na ile to ma znaczenie) w polecanym tutaj wcześniej zestawieniu z Cyrus One Cast, Audiolab 6000N Play i może którymś Marantzem. Być może jakieś inne zestawienie, które zostanie zaproponowane przy odsłuchach. 

Gdzie pojechać na odsłuchy? Gdzie byliście i jaki salon/salony audio możecie polecić? Zależy mi na tym, żeby poza dużm wyborem, w salonie poświecili czas i na prawdę pomogli w wyborze, a nie wciskali tego, co akurat mają na stanie. Mieszkam w Gdańsku, byłem w kilku trójmiejskich salonach i mam zróżnicowane doświadczenia: pozytywne to Kezard Gdyni, do którego trafiłem dzięki temu forum, o negatywnych nie ma co pisać. Może trzeba pojechać gdzie indziej? Z Gdańska mógłbym podjechać maksymalnie do Poznania, Łodzi czy Warszawy. Co polecacie? 

Edytowano przez Mercon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2021 o 07:51, S4Home napisał:

To co słuchałeś było w salonie audio tak? Czy wziałeś coś do siebie?

Byłem w trzech trójmiejskich salonach: we Wrzeszczu, Sopocie i Gdyni. Póki co, nie wypożyczałem nic do domu. Myślę, żeby najpierw umówić się na odsłuchy w salonie, a potem tak wytypowany zestaw/zestawy wypróbować w domu. Tu u Was na forum audio, szczególnie w dziale stereo trochę wstyd się przyznać, ale kilka miesięcy temu spróbowałem brzmienia soundbarów. Miałem JBL 9.1, Denon DHT-S716H i Philips Fidelio B97/10. Wszystkie odesłałem i na razie mam dość przepakowywania. Widocznie musiałem dotknąć (usłyszeć), żeby uwierzyć (przekonać się) że soundbary to nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej @seba3002 problem polega na tym, ze poza zestawami, które opisałem w pierwszym poście, to nic więcej. Ubolewam, ale ciężko z czasem i się w końcu na kolejne odsłuchy nigdzie (jeszcze) nie wybrałem. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, którego argumenty odnośnie używek jakoś do mnie trafiły, stad trochę zmiana kierunku w stronę sprzętu używanego. Kupić, posłuchać po jakimś czasie odsprzedać, wymienić na coś innego... słowem pobawić się tym trochę, niż kupić coś na lata. To zmienia moje pierwotne założenia, ale ewoluuję w myśleniu o audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poleca znajomy? Jesli podobały Ci się diamondy to może powinieneś iść w tym kierunku. Niestety nie znam tych kolumn więc nie powiem o nich nic. Natomiast jeśli podobały Ci się oberony to może powinieneś popatrzeć na ich starsze rodzeństwo 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-dali-zensor-7-CID99-IDIhqJe.html 

A do tego taki wzmacniacz 

https://m.olx.pl/oferta/cyrus-one-wzmacniacz-CID99-IDHx6tl.html.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...