Skocz do zawartości

Czy to jest wykonalne?


TomekWawa

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Mam następujące pytanie. Może głupie a może niekoniecznie. 

Użytkuję taki zestaw: denon dra-800h plus kolumny KEF Q950. Jak wiadomo kolumny z tym amplitunerem nie pokazują wszystkiego co potrafią. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wzmacniacz stereo da sporo in plus do jakość dźwięku względem tego denona. Chcę kupić wzmacniacz ale nie chce pozbywać się tego denona DRA800H że względu na funkcje sieciowe jakie posiada. Pytanie brzmi - czy mogę połączyć wzmacniacz do tego amplitunera tak aby to on odpowiadał za jakość dźwięku aby omijany był denon dra-800h? Jeśli tak to jak to ogarnąć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, TomekWawa napisał:

Pytanie brzmi - czy mogę połączyć wzmacniacz do tego amplitunera tak aby to on odpowiadał za jakość dźwięku aby omijany był denon dra-800h? Jeśli tak to jak to ogarnąć?

Nie możesz.

45 minut temu, MariuszZ napisał:

Jest w tym Denonie Zone2 pre out. Doczytaj w instrukcji czy nie ma ograniczeń i przesyła na to gniazdo sygnał z wszystkich źródeł. 

Z tego gniazda dajesz przewodami RCA na liniowe wejście wzmacniacza i masz co chciałeś 😉

Nie. To nie tak. Wyjście pre-out jak sama nazwa wskazuje jest wyjściem już z przedwzmacniacza. Czyli proponujesz z jednego przedwzmacniacza wyjść na drugi przedwzmacniacz ?

Nic dobrego z tego nie wyjdzie. Można tam oczywiście wyjść już na końcówkę mocy bez pre ale i tak za jakość uzyskanego audio będzie w dużej mierze odpowiadać pre z tego amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HQ150 napisał:

Nie. To nie tak.

Mam takie wyjście Zone2 w ampli Onkyo TX-NR676 i podłączałem do wzmaka poprzez przedwzmacniacz jak kombinowałem, żeby muza była też w drugim pomieszczeniu. Działało ale czy jakość nie gorsza to trudno mi oszacować. Oczywiście jakość byłaby lepsza gdyby poszedł sygnał bezpośrednio na końcówkę mocy ale to trzeba doczytać. 

Pamiętam, że na wyjściu Zone2 nie było tych wszystkich regulacji barwy itd. więc do końca nie wiem jak to idzie z tego przedwzmacniacza amplitunera. Warto poeksperymentować przed podjęciem jakiejś rewolucyjnej decyzji odnośnie kupna czy sprzedaży jakiegoś elementu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Teoretycznie jesteś w stanie wykorzystać DRA800h do obsługi opcji sieciowych ale nie ma to najmniejszego sensu. Zdecydowanie lepiej jest sprzedać Denona i kupić wzmacniacz stereo z wbudowanym streamerem lub kupić oddzielnie wzmacniacz + Streamer. 
Kef Q950 bardzo dobrze zgrywają się z muzykalniejszym brzmieniem Audiolab 6000a Play, który posiada wszystko na wyposażeniu. Alternatywą może być Marantz PM7000n, który zapewni brzmienie dynamiczniejsze z nieco mocniejszą górą. Możesz także zwrócić uwagę na Atoll IN100 Signature w połączeniu z zewnętrznym streamerem takim jak Denon DNP800NE czy Audiolab 6000n. 
Jeśli lubisz muzykalne brzmienie to polecam koniecznie zwrócić uwagę na Musical Fidelity M3si + SOtM SMS200 do obsługi sieci. Zyskasz bardzo przestrzenne brzmienie z bogatą średnicą oraz mocnym dołem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Bo taką funkcję sieci załatwoi Ci chociażby Yamaah wXAD 10 czy IEAST M30 PRO.

Ale pytanie z innej beczki. Czy kolega wykorzystuje na większą skalę HDMI. Bo tu zastąpienie nie będzie już takie oczywiste.

Wiadomo można zmieniać na optyki ale to nie to samo. Nie wszystkie źrodła to mają.

Jeśli chodzi Ci tylko o funkcje sieciowe to absolutnie sprzedaj DRA 800 bo on się męczy z KEFami , Kefy też i ty też. Dobre kolumny. Mozna pod nie podłączyć na prawde fajny wzmak.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zgadzam się.

Bo taką funkcję sieci załatwoi Ci chociażby Yamaah wXAD 10 czy IEAST M30 PRO.

Ale pytanie z innej beczki. Czy kolega wykorzystuje na większą skalę HDMI. Bo tu zastąpienie nie będzie już takie oczywiste.

Wiadomo można zmieniać na optyki ale to nie to samo. Nie wszystkie źrodła to mają.

Jeśli chodzi Ci tylko o funkcje sieciowe to absolutnie sprzedaj DRA 800 bo on się męczy z KEFami , Kefy też i ty też. Dobre kolumny. Mozna pod nie podłączyć na prawde fajny wzmak.

Pozdrawiam i zapraszam

A czy taki Denon dra 800h z q acoustics 3050i też się męczą wzajemnie? Bo akurat testuje taki zestaw. Gra całkiem całkiem ale no zastanawiam się jeszcze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...