Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha r n803d?


Michał Muszu Piekaj

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie bo posiadam Yamaha r n803d i szukam głośników, w obecnej chwili posiadam Dali mentor 1 i niby jestem zadowolony pięknie grają ale mało mi basu ;( nie chce kupować subwoofer bo wolę stereo. Przed mentorami miałem Dali ikon 2 mk2, Dali ikon 6 mk2, Dali zensor 7, klipsch rp-600m, monitor Audio rx2, klipsch rp150m, Dali zensor 3 i w każdych z nich coś mi nie pasowało. Zastanawiam się nad audio physic classic 3 lub monitor Audio Silver 100 eh mam dylemat bo nie chce znów się zawieść ;(. Muzyki jakiej słucham hmm w sumie każdej Oprócz disco polo ;). Pokój odsłuchowy 17m2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mało basu, to kupowanie kolejnych kolumn podstawkowych mija się z celem trochę.

Jeśli bardzo Ci się podoba brzmienie tych Dali, to na prawdę dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno subwoofera. Jako, że pomieszczenie nie jest duże, dobrym może okazać się Rel T5i. Wypożycz, a możesz się mile zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj

Czy mógłbyś podesłać zdjęcie pomieszczenia, w którym stoi Twój obecny sprzęt?

Brak basu może wynikać z dwóch rzeczy:

1) Twoich przyzwyczajeń

2) Z akustyki pomieszczenia, bądź ustawienia tych głośników.

Postaramy się rozwiązać problem po otrzymaniu fotki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to cudo z B&W 603 i basu nie brakuje. Nawet świetnie gra przy oglądaniu filmów, według mnie kino domowe stało się zbędne. Sub całkowicie mi jest zbędny. Dodam że wszystkie ustawienia tonów mam na "0". Moim zdaniem również powinieneś zainwestować w duże kolumny.

Edytowano przez Robert Radziszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ustawienie jest dobre.

Nie chcesz się zawieść zatem jedyna możliwość to testowanie sprzetu w domu.

Moge ci pożyczyć Silver 100 i jakieś podłogówki. Czy to Aurora 700 czy mniejsze Fyne F501.

I sobie sprawdzisz.

Zapraszam

Trochę się boję o monitor Audio Silver 100 bo miałem kiedyś wersję rx2 i byłem bardzo nie zadowolony po 2 dniach je oddałem. Ciężko będzie mi znaleźć coś podobnego dźwięku do mentorów 1 ale o większym basem do 4 tys. Mocno się zastanawiam nad kupnem subwoofer Rel T 5 bo podobno firma Rel robią najlepsze suby do stereo i może warto spróbować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 700 mają dużo basu ale są duże gabarytowo. Proponuję wypożyczyć do odsłuchu Dali Oberon 7, mają więcej basu niż Zensory 7 i trochę lepsza górę. 

Polk S55e też pamiętam basu miały całkiem sporo ale to inne granie niż Dali. 

Obie kolumny są podłogowe i nie są ogromnych rozmiarów do twojego średniej wielkości pokoju. 

Warto pożyczyć i posłuchac jak to gra u Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, helmut.. napisał:

Heco 700 mają dużo basu ale są duże gabarytowo. Proponuję wypożyczyć do odsłuchu Dali Oberon 7, mają więcej basu niż Zensory 7 i trochę lepsza górę. 

Polk S55e też pamiętam basu miały całkiem sporo ale to inne granie niż Dali. 

Obie kolumny są podłogowe i nie są ogromnych rozmiarów do twojego średniej wielkości pokoju. 

Warto pożyczyć i posłuchac jak to gra u Ciebie. 

patrząc na to że standy są, to jakoś specjalnie więcej miejsca nie będą zabierać heco :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, helmut.. napisał:

Tak ale są na pewno wyższe od Dali czy Polków a i głębsze także a warto by kolumna stała chociaż trochę odsunieta od ściany 🙂

A w małym pokoju to jest walka o każde centymetry 

Do znudzenia. To, czy mamy kolumnę o głębokości 30 cm odsuniętą na 10 cm od ściany, czy kolumnę głęboką na 35 cm odsuniętą na 5 cm z akustycznego punku wiedzenia nie robi różnicy. Liczy się odległość od przedniej ścianki kolumny do ściany, a ta jest w obu przypadkach taka sama (40 cm).

PS Najlepiej (dla stereofonii), jak ta odległość wynosi ponad 85 cm.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze komentarze i ma znaczenia jak wyglądaj ogólnie i jaka mają wielkość.. Mają poprostu czarować i cieszyć moje uszy. Lubię szeroką scenę ale oczekuje żeby dźwięk nie był meczący, nie lubię głośników które w których na siłę producent stara się wyciągnąć bass lub wysokie tony. Mi nie potrzeba trzęsienia ziemi tylko dopełnienia basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Do znudzenia. To, czy mamy kolumnę o głębokości 30 cm odsuniętą na 10 cm od ściany, czy kolumnę głęboką na 35 cm odsuniętą na 5 cm z akustycznego punku wiedzenia nie robi różnicy. Liczy się odległość od przedniej ścianki kolumny do ściany, a ta jest w obu przypadkach taka sama (40 cm).

PS Najlepiej (dla stereofonii), jak ta odległość wynosi ponad 85 cm.

Od strony dźwięku pewno masz rację, natomiast pokój ma 17 m a te Heco są b. duże i będą zagracaly pokój, zdecydowanie lepiej będą się prezentować kolumny mniejsze, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Co Ci nie leżało w RX2? Silver 100 to jednak inne granie. Ale warto poznać przyczynę.

Coś miekszego, łagodniejszego bliżej mentora ale z lepszym basem to ELAC z modelai Carina i Vela.

 

Przyczyną mogło być słaba elektronika i źródło to napewno bo wtedy miałem yamahe a s301... Ale ogólnie nie miały tej finezji co np mentory tej przestrzeni.. Jedynie co mi się podobało to bass ;) ale podobno ta seria była średnio udana a następne już są dużo lepsze. Ostatnio mi na grupie polecili też audio physic classic 3 albo monitor Audio Gold  50. 

4 minuty temu, Michał Muszu Piekaj napisał:

Przyczyną mogło być słaba elektronika i źródło to napewno bo wtedy miałem yamahe a s301... Ale ogólnie nie miały tej finezji co np mentory tej przestrzeni.. Jedynie co mi się podobało to bass ;) ale podobno ta seria była średnio udana a następne już są dużo lepsze. Ostatnio mi na grupie polecili też audio physic classic 3 albo monitor Audio Gold  50. 

Napewno klipsch odpada też szybko się ich pozbyłem 

21 godzin temu, helmut.. napisał:

Heco 700 mają dużo basu ale są duże gabarytowo. Proponuję wypożyczyć do odsłuchu Dali Oberon 7, mają więcej basu niż Zensory 7 i trochę lepsza górę. 

Polk S55e też pamiętam basu miały całkiem sporo ale to inne granie niż Dali. 

Obie kolumny są podłogowe i nie są ogromnych rozmiarów do twojego średniej wielkości pokoju. 

Warto pożyczyć i posłuchac jak to gra u Ciebie. 

Miałem zensory 7 hmm ładnie grały a z oberonami nie miałem styczności 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon jest następcą Zensora. 

Oberony 7 względem zesnorow to nieco inne granie. Mogłoby się u Ciebie sprawdzić jeśli masz za mało basu. Nic tylko się gdzies wybrać na odsłuch albo najlepiej wypożyczyć. 

Ewentualne sprawdzić inne propozycje zaproponowane przez kolegów. 

Jeśli zensory Ci odpowiadały to Oberony 7 mogą być strzałem w 10.

 

ps. Maskownice Oberonów od razu wywal, bo psują dźwięk 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoro głośniki podstawkowe oferują Ci niewystarczającą ilość basu warto sprawdzić niedużą podłogówkę. Wspomniałeś o Audio Physic Classic 3, może lepiej pójść w stronę Classic 5, ten sam układ ale w większej, wolnostojącej obudowie? Moim zdaniem zagrają przestrzennie, z dobrą stereofonią, będą miały jednak więcej basu od podstawek. Dobrze zgrywa się z Yamahą.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Może skoro głośniki podstawkowe oferują Ci niewystarczającą ilość basu warto sprawdzić niedużą podłogówkę. Wspomniałeś o Audio Physic Classic 3, może lepiej pójść w stronę Classic 5, ten sam układ ale w większej, wolnostojącej obudowie? Moim zdaniem zagrają przestrzennie, z dobrą stereofonią, będą miały jednak więcej basu od podstawek. Dobrze zgrywa się z Yamahą.

Pozdrawiam,

Michał

Classic 5 to już nie mój budżet ;(.A miał ktoś styczności z dynaudio Emit m20? Podobno też pasuje do Yamahy r n803d 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...