Skocz do zawartości

Ocena zastawu 2.0


qwoot

Recommended Posts

Zastanawiam się czy mój obecny zestaw to dobra kombinacja jak go ocenicie. Czy warto jest coś ulepszyć w kwocie do 900zł (zauważalna poprawa jakości dźwięku)

Obecnie mam Cambridge Audio A300 i Canton Tema 300, sprawdziłem przy podłączeniu Dali Zensor1 - i nie usłyszałem prawie żadnej różnicy w stosunku do obecnych kolumn, więc zrezygnowałem.

Zastanawiam się nad B&W DM 602, KLIPSCH R-51M, Teufel ULTIMA 20, TANNOY MERCURY MX1 lub Monitor Audio MONITOR 100 - czy warto dopłacać do takiego ulepszenia i czy jest to ulepszenie (bo zensor za ponad tysiaka rozczarował), czy jakaś propozycja szczególnie się wyróżnia nad resztą?

A może to wzmacniacz jest u mnie najsłabszym ogniwem i warto go zmienić?

Obecnie na dźwięk w sumie nie narzekam, może trochę bassu brakuje w 20m2 pokoju ale jest on drugorzędny, najważniejsza jest dla mnie szczegółowość i czystość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce mi się bawić w odsyłanie, więc jeśli żadna z moich propozycji niczym specjalnym się nie wyróżnia od zensorów, to nie będę nic próbował zmieniać.  Moje Cantony to dość starsza mało znana propozycja coś za ok 300zł.

 

Wcześniej źródłem muzyki była karta dźwiękowa xonar dx/xd, obecnie Realtek ALC1220 z płyty na chipsecie B450.

Największa różnica była jak zastosowałem porządny kabel do podłączenia komputera do wzmacniacza. Wcześniej kabel śmieciowy za 1zł, obecnie od lat za ok 20zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc w przyszłości myślę postaram się upolować jakiegoś używanego dac magic od cambridge audio, myślę że taki zestaw wizualnie będzie dobrze się komponował, zobaczę czy lepszy efekt będzie od obecnego realteka.

Bo o ile dobrze zrozumiałem dac to po prostu zewnętrzna karta dźwiękowa? Nie wiem tylko czemu jest w oddzielnej kategorii sprzętowej jeżeli tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - jest opcja podłączenie optycznym, moja płyta ma odpowiednie wyjście. Ten cambridge ma ponoć dobre opinię, recenzje na yt po wpisaniu oglądnąłem "DacMagic 100 - czyli jak tanio poprawić swoje stereo" na alledrogo też generalnie ludzie zadowoleni, ale jak jest coś lepszego w podobnej cenie to oczywiście jestem otwarty na sugestie.

Ponoć moja karta zintegrowana nie jest wcale zła.

Jest też opcja by dać szansie wewnętrznej karcie dźwiękowej pod pci-e myślałem kiedyś nawet nad AIM SC808

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ piszesz że...

Dnia 1.02.2021 o 23:19, qwoot napisał:

Moje Cantony to dość starsza mało znana propozycja coś za ok 300zł

Czyli dokladnie taki zestaw...

 

Dnia 1.02.2021 o 01:10, qwoot napisał:

Cambridge Audio A300 i Canton Tema 300

I pytasz Nas...

 

Dnia 1.02.2021 o 01:10, qwoot napisał:

Zastanawiam się czy mój obecny zestaw to dobra kombinacja jak go ocenicie.

Moim zdaniem najpierw musisz Sam przetestować "Samego Siebie" czyli udac sie do np. salonu i odsluchac dowolne 3 zestawy audio w podobnych cenach badz drozsze. Jesli "wychwycisz" różnicę dzwieku pomiedzy wlasnym systemem a takim zaproponowanym przez sprzedawcę w salonie to znaczy ze mozesz próbować cos tam wymienić. Bo znam takie przypadki gdzie ktoś moze nie słyszeć roznicy w dzwieku pomiedzy wlasnym systemem a tymi w salonie. Wówczas zabawa w "podmianki" elementów nie ma najmniejszego sensu. Pisze akurat o tym ponieważ Sam napisałeś że....

 

Dnia 1.02.2021 o 01:10, qwoot napisał:

sprawdziłem przy podłączeniu Dali Zensor1 - i nie usłyszałem prawie żadnej różnicy w stosunku do obecnych kolumn, więc zrezygnowałem.

 

Dnia 1.02.2021 o 01:10, qwoot napisał:

Zastanawiam się czy mój obecny zestaw to dobra kombinacja jak go ocenicie. Czy warto jest coś ulepszyć w kwocie do 900zł

Pozatym to kto lepiej jak nie Ty sam możesz sobie odpowiedzieć na pytanie czy ten zestaw to dobra kombinacja? Byc może wlasnie jest! A kazda ingerencja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Proponuje cos odsłuchać wpierw... pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie o ocenę wzięło się stąd, że dopuszczam możliwość że jeden z elementów może hamować możliwości drugiego, np wzmacniacz może być nieodpowiedni pod kolumny / kolumny zbyt słabe pod wzmacniacz. (Może nie słyszałem większej różnicy przy dali bo wzmacniacz był słabym ogniwem?)

A może jest jeszcze inaczej, że kolumny dali wypadają słabiej na tle kilku moich propozycji, może jakaś pozycja z tej listy jest warta szczególnej uwagi? Takie rzeczy rozważałem.

Trudno ocenić słabość jakiegoś elementu jak wszystko gra jako całość (kabel, głośnik, wzmacniacz, karta graficzna) i w tym mogę bawić się w wiele kombinacji albo zapytać Was, osoby które mają jakieś pojęcie.

Więc czy to co mam obecnie to dobra kombinacja "z tej samej półki" dobrze dobrany jakościowo to nie bardzo wiem. Pierwsze odczucie jak podłączyłem to że jest słaby bass w porównaniu do budżetówki 5.1 za 300zł która zdechła ze starości. Nie poczytam też w internecie bo głośniki cantona mało kto zna. Wolałbym nie zawracać nikomu tyłka z odsłuchem bo zakup i tak przez neta a i w moim mieście byłby z samym odsłuchem byłby nie lada problem. Mam nadzieję, że jakiegoś głupiego pytania nie zadałem tworząc ten wątek, ale ten zestaw który mam jest moim pierwszym porządniejszym sprzętem stereo więc dość mało "słyszałem" w swoim życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...