Skocz do zawartości

Pokój 17m2 atmos


pawel102bart

Recommended Posts

Cześć! Mam pytanie do zacnego forum. Wrzucam plan pokoju poniżej. Jak myślicie jest sens instalacji pary górnych ģłośników do KD? Amplituner ogarnie  i wypuści dzwięk w Atmos. Pomieszczenie niestety nie jest za duże tego sie obawiam. Wysokość 2.60 i sufit podwieszany więc da się. Dzięki za sugestię. 

20210201_121117.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stolarz napisał:

Dzięki! Czyli ciut  z przodu kanapy na szerokosc przednich kolumn. Ciekawe jak to zadziała 🙂. Jakieś głośniki w sufit może polecisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Stolarz napisał:

Nie mam atmosa więc niezbyt. Ale branża albo użytkownicy którzy mają na pewno coś doradzą.
Określ tylko ile chcesz na te głośniki przeznaczyć, czy mają być montowane w suficie czy nasufitowe.

Rozumiem dzięki! W sufit podwieszany głębokosc max 8 cm. Budżet 1000pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli chodzi o pojedyncze atmos to nawet nie bałbym się o wielkość pomieszczenia. Zasadnicze pytanie jest jakiej klasy masz klasyczny podstawowy system 5.1?

 

Kolumny Monitor Audio MR6, centralny z serii tej samej, tylne Monitor Audio FX, amplituner Denon x2700h. Subwoofer REL HT 1003

Pytanie w ktorym miejscu na suficie maja one byc jeśli juz będą.  Budżet 1000pln i głebokosc sufitu podwieszonego max 8 cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earc to kwestia oprogramowania. Nowe telewizory mogą się same aktualizować. Może być tak, że w instrukcji jest informacja o ARC, ale po aktualizacje działa również EARC. Trzeba by popatrzeć jaka jest wersja oprogramowania i ewentualnie poszukać informacji, czy w aktualizacjach to było dodane. Skoro amplituner pokazuje Atmos, to jest duża szansa, że tak właśnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chodnik napisał:

Earc to kwestia oprogramowania. Nowe telewizory mogą się same aktualizować. Może być tak, że w instrukcji jest informacja o ARC, ale po aktualizacje działa również EARC. Trzeba by popatrzeć jaka jest wersja oprogramowania i ewentualnie poszukać informacji, czy w aktualizacjach to było dodane. Skoro amplituner pokazuje Atmos, to jest duża szansa, że tak właśnie jest.

Dzieki za sugestie. Mam właśnie  nadzieje ze jak pokazuje to dostaje Atmosa 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel102bart jeżeli chcesz puszczać Atmosa z TV to zakładam, że źródłem będzie jakiś Netflix itp. Zatem będzie to słaby Atmos ze względu na tragiczną jakość dźwięku z serwisów strumieniowych. Amplituner pokazuje Ci DD+ gdyż właśnie w taki sposób jest wysyłany Atmos z takich serwisów. Jest to opakowane w Dolby Digital Plus by mogło lecieć przy użyciu ARC. eARC tutaj nic nie pomoże bo i tak lepszego sygnału nie dostaniesz. Jak chcesz usłyszeć dobry jakościowo dźwięk, proponuje zaopatrzyć się w odtwarzacz blu-ray i kupić jakąś płytę z Atmosem. Możesz się mocno zdziwić jak duża różnica dźwięku będzie względem tego co do tej pory słuchałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@pawel102bart . Jak chcesz usłyszeć dobry jakościowo dźwięk, proponuje zaopatrzyć się w odtwarzacz blu-ray i kupić jakąś płytę z Atmosem.

Taki plan tez zakładam. Narazi chodzi mi o netflix. Czy jest to okrojony czy żaden Atmos 

9 godzin temu, Kubad napisał:

Plyta blu-ray oferuje zdecydowanie lepszą jakość w porównaniu z netflixem, natomiast autorowi z tego co zrozumiałem zależy bardziej na efekcie samego atmosa, co netfilx mimo gorszej jakości jednak zapewnia. 

Dzieki. O to mi właśnie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...