Skocz do zawartości

KEF Q750 vs Heco Aurora 700 - Opinie, porównanie.


lukluk71

Recommended Posts

Panowie jak zagrają KEF Q750 w stosunku do Heco Aurory 700 ? 
Mam w planach kupić KEF Q750. Naczytałem się sporo o KEF Q750 i z wszelkich recenzji wychodzi na to że te kolumny mogą mi się spodobać. :) Odsłuchy też będą, ale za jakiś czas dopiero, dlatego chciałbym się bardziej przygotwać, dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów czego mogę się spodziewać po takiej zmianie i czego oczekiwać od takiej zmiany ? 
Będzie grało z Yamahą 803

Jeszcze chciałbym dodać jakiej muzyki słucham i na czym mi zależy. Muzyka różnorodna, ale głównie elektroniczna w stylu : JMR Oxygene, Retrowwave, Orbital, czasami też poleci jakiś D&B. Lubię czasami wrzucić jakiś instrumental, chilout, ambient a na końcu coś w stylu jak Rage Against the Machine, polecą też czasami u mnie PinkFloydzi  

Na czym mi zależy w stosunku do tego zestawu który mam? 
Zależy mi na większej detaliczności, na większej stereofonii, żeby była bardziej zabudowana scena.  W Heco wydaje mi się ż brakuje mi troszkę średnicy. 
 

Jak słucham? 
Przeważnie wieczorami, cicho jak rodzina śpi , dlatego będzie też fajnie jak będzie „czuć” dźwięk przy minimalnych ustawieniu głośności. Ale zdarza mi się też słuchać głośniej. Pokój to ok. 23m2. Głównie leci TIDAL.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q750 to fajne kolumny. Problem w tym, że Aurory 700 też. Zmiana Heco na KEF to będzie raczej krok w bok, a nie do przodu. Może Ci się takie brzmienie akurat bardziej spodoba, ale spektakularnej poprawy nie będzie. Może zamiast nich spróbujesz czegoś z wyższej półki? Jeśli w grę wchodzi zakres cenowy 5000-5500 zł, to w tej cenie możesz dostać już niezłe monitory. Detaliczność, stereofonię i dobre granie przy niskich poziomach głośności powinny Ci zapewnić np. Heco Revolution 3. Albo bardziej audiofilska propozycja - YB Audio Bise. Tych drugich wprawdzie nie słuchałem, ale znam z innych kolumn zastosowane w nich przetworniki. Nie zdziwię się, jak zagrają o klasę lub dwie lepiej niż KEF-y z serii Q. Może spojrzysz też na Bowersy 706. To trochę specyficzne granie, ale jak wpasują się w gust, to masz zapewnioną muzyczną nirwanę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Q750 to fajne kolumny. Problem w tym, że Aurory 700 też. Zmiana Heco na KEF to będzie raczej krok w bok, a nie do przodu. Może Ci się takie brzmienie akurat bardziej spodoba, ale spektakularnej poprawy nie będzie. Może zamiast nich spróbujesz czegoś z wyższej półki? Jeśli w grę wchodzi zakres cenowy 5000-5500 zł, to w tej cenie możesz dostać już niezłe monitory. Detaliczność, stereofonię i dobre granie przy niskich poziomach głośności powinny Ci zapewnić np. Heco Revolution 3. Albo bardziej audiofilska propozycja - YB Audio Bise. Tych drugich wprawdzie nie słuchałem, ale znam z innych kolumn zastosowane w nich przetworniki. Nie zdziwię się, jak zagrają o klasę lub dwie lepiej niż KEF-y z serii Q. Może spojrzysz też na Bowersy 706. To trochę specyficzne granie, ale jak wpasują się w gust, to masz zapewnioną muzyczną nirwanę.  

Dałeś mi do myślenia. W Heco mam wrażenie że brakuje troszkę góry i średnicy i „detaliL - ale dosłownie troszkę, dlatego pomyślałem o KEF Q750. KEFY Q750 mogę kupić w okolicach 4K, na razie chciałbym się powstrzymać od kupowania czegoś powyższej 4K pln. Chociaż zainteresowałeś mnie tymi Heco Revolution bo mieszczą się w moim budżecie. Z drugiej strony przeczytałem od dechy do dechy Twój temat o Kefach 750 i tak jakby to były kolumny dla mnie :) 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to lepsze kolumny. Ale jak powiedział Kraft to może być skok w bok. KEF daje więcej, jest lepiej wykonany ma droższa technologie. Chodzi o to że Aurora to mega udana konstrukcją.

Jeśli chciałbyś coś nadal o ciepłym brzmieniu ale lepiej to szedł bym w ELAC Carina albo Vela.

Albo własnie sprawdził coś zupełnie innego.

Tu masz porównanie naszego klienta. Także na RN 803

 

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1478724975572811

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica w brzmieniu jest spora i pytanie czy Q750 przypadną Ci do gustu. Heco Aurora 700 to większa muzykalność i bardziej miękki bas. Kef Q750 zapewnią szerszą prezentację sceny dźwiękowej, szybszy i bardziej zróżnicowany bas oraz wyciągną więcej smaczków z nagrań. 
Zarówno Heco Aurora 700 jak i Kef Q750 to udane kolumny, które pasują do Yamahy RN803d. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch porównawczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Heco Aurora już wystawione na giełdzie. Są praktycznie jak nowe, gwarancja i dostałem propozycje kupienia za 1500 para :D:D:D
Ale jeszcze chwile mam do zastanowienia ... Hmm.

8 godzin temu, PorkOne napisał:

A może zamiast robić krok w bok kolega spróbuje się pobawić ustawieniem kolumn?
Tym sposobem można sporo ugrać, nie wszystko na pewno, ale stereo, bas itp da się ograć w ten sposób.
No chyba że już znalazł najlepsze ustawienie z możliwych i nic się nie da zrobić.

To już ogarnięte, troszkę pośmigałem z kolumnami po pokoju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Ci tutaj troche nie namieszam ale zerknij na mój temat Stereo do pokoju 19m2 , tam na drugiej stronie wrazenia z odłuchów kolumn o ktore pytasz plus paru innych własnie m.in,. z RN803 , może cos pomoże albo i nie , bo tez kazdy ma inne ucho i inne oczekiwania . KEFy a Heco graja całkiem inaczej , tak jakby dwa przeciwne bieguny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukluk71 zostaw Heco, lepiej wymien ten amplituner na porzadny wzmacniacz i zainwestuj w zrodlo. Zyskasz wiecej niz na wymianie kolumn. Heco to bardzo dobre kolumny, ktorych potencjal jest nieslusznie niedoceniany najczesciej poprzez dobor wzmacniacza z budzetowej polki. Gra caly tor audio (lacznie z kablami), a nie tylko kolumny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tu nigdzie nie pisałem że oczekuje poprawy dźwięku i akustyki. Akustykę ustawiłem na tyle ile mnie stać i na tyle ile mam możliwości w pomieszczeniu. 
 

Co do wzmacniacza pewnie jest w tym dużo racji. - Ale w tym momencie nie mam takiego funduszu  na wymianę całego „toru” . Yamaha za którą zapłaciłem to 3,200 zł i nie jest kupowana przez przypadek tylko robiłem odsłuchy na innych wzmacniaczach i nic w podobnej kwocie lepszego nie udało mi się odsłuchać, w tej kwocie bywało że coś inaczej zagrało, ale niekoniecznie lepiej od tej Yamahy. To Yamahe wybrałem bo pasowało mi to pod węglem funkcjonalności, dźwiękowo i cenowo. Już nie wspomnę że do wzmacniacza musiałbym dopłacić za kolejne klocki (nawet próby używanego sprzętu były... i serio ciężko było żeby coś zrobiło „wow” w porównaniu do Yamahy w tej kwocie) Dlatego nad wzmacniaczem i innymi zabawkami będę myślał jak będę miał większy budżet. :) choć nie ukrywam że wole wszystko w jednym klocku. Co do tego że kolumny nie mają takiego znaczenia, to w zupełności się nie zgadzam (wcześniej u kogoś miałem okazje porównać te KEFY 750 - ale to było dawno i nie pamietam...) Teraz zrobiłem powtórkę, znajomy przyjechał na piwko i przytargał swoje KEFyQ750 - skończyło się na dłuższym piwku i porównaniach z Heco i to troszkę inne granie, różnica jest bardzo słyszalna - dla mnie na plus w KeF 750. Nie mówię że Aurory są złe bo to świetne kolumny, za tą cenę ciężko mi było coś lepszego usłyszeć. Jedne i drugie baaardzo dobre ale KEFy bardziej podchodzą dźwiękiem pod mój klimat. :) 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, helmut.. napisał:

KEFy a Heco graja całkiem inaczej , tak jakby dwa przeciwne bieguny.

Oj tu się nie zgodzę.

Innym biegunem to jest monitor audio Silver, Albo Klipsch albo nawet ten sam producent co Heco czyli Magnat. Ale KEF i Heco zdecydowanie leżą po tej samej stronie granicy.

Jak powiedziałem. Moim daniem grają lepiej. Pytanie tylko czy w tą stronę kolega chce iśc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz proponuje lampe single ended 12 W z manufaktury sinusaudio albo lepiej Unison Research Simply Italy. Ten pierwszy nowy okolo 4,5k zl, drugi jako uzywka okolo 5k zl. Chcialbym rowniez zauwazyc, ze o klasie Heco swiadczy tez fakt, ze np. w tym watku porownujemy je do KEF Q750, ktore obecnie katalogowo kosztuja okolo 5,5k zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukluk71 napisał:

Teraz zrobiłem powtórkę, znajomy przyjechał na piwko i przytargał swoje KEFyQ750 - skończyło się na dłuższym piwku i porównaniach z Heco i to troszkę inne granie, różnica jest bardzo słyszalna - dla mnie na plus w KeF 750. Nie mówię że Aurory są złe bo to świetne kolumny, za tą cenę ciężko mi było coś lepszego usłyszeć. Jedne i drugie baaardzo dobre ale KEFy bardziej podchodzą dźwiękiem pod mój klimat. :) 

Tutaj sam odpowiedziałeś sobie na pytanie co na chwilę obecną warto wymienić kolumny czy wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz Nie tylko sluchalem, ale slucham na co dzien. Akurat rozciagniecie basu w Heco jest na bardzo dobrym poziomie. Chcesz miec odpowiednio niskie zejscie to musisz miec glosnik niskotonowy slusznych rozmiarow i dodatkowo kubature kolumny bo fizyki nie oszukasz. Jesli bas zalewa Ci inne pasma to problem lezy w akustyce albo w kiepsko dobranym wzmacniaczu.

Dzieki wzmacniaczowi lampowemu SE masz piekna srednice,  o ktorej w przypadku tranzystorow za przyzwoite kwoty mozesz tylko pomarzyc. Dodatkowo ta stereofonia. Gora w Heco jest szczegolowa, ale nie dzieki sztucznemu wyostrzeniu tej czesci pasma jak ma to miejsce czesto w przypadku innych marek. Posluchaj Klipscha, przez chwile jest efekt wow, ale zapewniam Cie, ze wiekszosc sluchaczy po godzinie ma dosc. Heco mozna sluchac godzinami.

Poza tym Aurora to kolumna prawie stworzona do wzmacniacza lampowego single ended dzieki czemu drzemie w niej taki potencjal. KEFy sie do tego nie nadaja. Za dwukrotnie nizsza cene masz zdecydowanie wiekszy potencjal rozwoju. Poza tym na moich odsluchach Heco Aurorze 700 bylo blizej do KEFa 950 niz 750.

Nie twierdze, ze to kolumny dla kazdego, ale jesli ktos lubi brzmienie analogowe tzn. ocieplone, ale bez utraty szczegolowosci to bardzo mocna propozycja. Mysle nawet, ze model 700 pod wzgledem cena/jakosc jest liderem.

PS Przegladnij ile bylo juz watkow na forum o tym jak ktos kupil kolumny zdecydowanie drozsze od Aurory, a po jakims czasie napisal, ze brakuje mu basu.

@JaZz Aha, ten wzmacniacz lampowy od sinusaudio nowy kosztuje okolo 4500 zl. Jak sie potargujesz to kupisz go za 4000 zl, czyli z grubsza tyle co te tranzystory, ktore wymieniles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...