Skocz do zawartości

Bose Acoustimass 10 - dobry amplituner 7.1


Mifu

Recommended Posts

Witam

Zdaję sobie sprawę że na forum dobrego audio 80% ludzi nie przepada za marką BOSE, ale gdzie indziej mam napisać tego posta jeśli nie tu :) 

Jak na zdjęciu (czerwone kwadraty) mam powypuszczane okablowanie w nowym domu pod kino domowe 5.1. Jest to wydzielony kącik na TV, który łączy sie z jadalnią oraz kuchnią czyli taki "otwarty parter".  Wymiary części TV to mniej więcej 4x4m. Podsiadam już zestaw głośników BOSE Acoustimass 10 V5, jest to dosyć popularny zestaw 5.1 który wymaga amplitunera.

Mój post dotyczy kilku spraw.

Pierwsza z nich to chciałbym aby ktoś polecił mi amplituner 7.1 do w/w zestawu głośników, raczej nie będę słuchał na tym muzyki, chodzi mi głównie o filmy. (cena powiedzmy do 4tyś)

Druga sprawa to wolałbym amplituner który podłączę do TV kablem optycznym gdyż mam na oku telewizor LG OLED z serii CX który obsługuje HDMI 2.1, i nie jestem pewien jak sie to ma do podłączenia np. PS5 lub nowego Xboxa (chodzi mi o to czy podłączenie wszystkiego na HDMI przez ampli nie okroi mi możliwości Konsola -----> TV?? Znak zapytania bo nie wiem czy się nie mylę :)

Kolejna rzecz to taka że szukam ampli 7.1 bo chciałem dołożyć do zestawu Acoustimass dwa głośniki w suficie. i tutaj mam 2 pytania. Czy mój zamysł rozmieszczenia jest poprawny?

(fioletowe kółka), czy może powinienem je przesunąć bliżej TV (powiedzmy 1metr dalej)???

Znalazłem na allegro takie oto głośniki 

 

Czy według was nadają się one jako dodatek do Acoustimass 10 aby pełniły role dodatkowych dwóch satelit dla całości 7.1???

 

Ostatnie pytanie dotyczy amplitunera który zakupię

Czy jeśli będzie on miał opcje "Multiroom" to będę mógł podłączyć do niego głośniki np stereo na tarasie za ścianą (żółty prostokąt) i zmienić wyjście dźwięku zamiast na salon to na taras?

 

Z góry dziękuje za poświęcony czas i udzielenie odpowiedzi oraz sugestie jaki amplituner wybrać

Pozdrawiam

sattelite.jpg

sattelite2.jpg

naglosnienie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to ustawienie masz poprawne. Jak najbardziej możesz dokupić do kompletu głośniki Bose. Zasadnicza kwestia wyboru amplitunera. 

Szczerze nie ma to znaczenia. Bose tak buduje swoje systemy że wzmacniaczem dla tych głośników jest przecież moduł acoustimass. Więc jakość amplitunera niespecjalnie ma znaczenie.

Musisz tylko patrzeć na amplituner 7 kanałowy. 

Jeżeli chodzi o głośniki Multiroom to tutaj na przykład Yamaha ma dobrze rozwinięty system ale oni nie mają głośników które mogłyby być na stałe na zewnątrz.

prawdę mówiąc do takich kolumn instalacyjnych zewnętrznych wypadałoby podłączyć też kable.

Wówczas możesz wybrać amplituner który ma wyjście na 9 głośników ale jesteś siedmio kanałowy.

wówczas w opcjach przełączasz czy w danym momencie grają atmosy czy zasilane jest druga strefa.

W razie wszelkich pytań zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Wygląda na to że to ustawienie masz poprawne. Jak najbardziej możesz dokupić do kompletu głośniki Bose. Zasadnicza kwestia wyboru amplitunera. 

Szczerze nie ma to znaczenia. Bose tak buduje swoje systemy że wzmacniaczem dla tych głośników jest przecież moduł acoustimass. Więc jakość amplitunera niespecjalnie ma znaczenie.

Musisz tylko patrzeć na amplituner 7 kanałowy. 

Jeżeli chodzi o głośniki Multiroom to tutaj na przykład Yamaha ma dobrze rozwinięty system ale oni nie mają głośników które mogłyby być na stałe na zewnątrz.

prawdę mówiąc do takich kolumn instalacyjnych zewnętrznych wypadałoby podłączyć też kable.

Wówczas możesz wybrać amplituner który ma wyjście na 9 głośników ale jesteś siedmio kanałowy.

wówczas w opcjach przełączasz czy w danym momencie grają atmosy czy zasilane jest druga strefa.

W razie wszelkich pytań zapraszam

Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź.

Słusznie zauważyłeś że to system acoustimass Daje sygnał na głośniki Z tym że jest tam tylko wejście na pięć głośników Więc te dodatkowe 2 musiałbym podłączyć prosto do amplitunera.

Myślisz że te głośniki białe których podesłałem zdjęcia wyżej nadawałyby się jako dwie niezależne satelitki podłączone prosto do amplitunera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

No tak. Ale tutaj barwa tych dodatkowych dwóch czy moc totalnie nie ma znaczenia.

Satelitki? To są Atmosy, do górnych tak. Do surround nie bardzo.

 

Wiec moze polecilbys model glosnika sufitowego marki bose, ktorego moglbym uzyc jako dodatkowej satelity, oraz do tego wszystkiego jakis ampli 7.1 do 5tys?

 

Z gòry dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj bo nadal nie rozumiem.

Głośniki sufitowe są do sufitu.

Szukasz satelity na tył?

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Accustimas masz w konfiguracji 5.1 klasycznej. A wspomniane przez Ciebie Bose montujesz do sufitu jako Atmos.

Amp to zdecydowanie Denon X 3700 albo Yamaha 6A

Denon ma lepszą kalibrację. Yamaha gra nieco żywiej , barwa dzwieku ejst jaśniejsza.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...