Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronze 6


Dan

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam pytanie czy ktoś może odsluchiwał Monitor Audio Bronze 6 z Arcam SA20 

Odsłuchuje w/w głośniki z Yamaha A-S701 

jednakże nie mam możliwości odsłuchu z Arcamem

Jest nieźle ale zastanawiam się czy Arcam SA20 + CDA50 z tymi głośnikami wniosą coś więcej do brzmienia.

Proszę o opinie osób , które odsluchiwali w/w połączenie.

Dziękuję

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

SA20 zagra dużo lepiej od AS 701 z tymi kolumnami.

Yamaha może być za ostra do serii Bronze. Arcam gra cieplej, a zarazem pełniej.

Bezkonkurencyjnie będzie lepiej pod każdym względem.

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu

Masz możliwość testu. Wystarczy zapytać :)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Arcam SA20 to zdecydowanie półka wyżej względem Yamahy AS701.

Jest to brzmienie muzykalniejsze z lepszą kontrolą dołu oraz szerszą prezentacją sceny dźwiękowej. 

Jeśli chciałbyś poprawić stereofonię oraz nadać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam jeszcze zwrócić uwagę na Musical Fidelity M3si + Musical Fidelity M3SCD.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na koniec małe pytanie, jak się ma ten wzmacniacz (advance acoustic a 10 classic)

do Arcam SA20 I względem głośników Bronze.

Czytałem , że advance łączy się z ma ale nie wiem czy Bronze 

Nie jestem audiofilem i dlatego szukam wsparcia.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2021 o 16:25, Dan napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie, widzę że jednak tak jak myślałem połączenie as701 z Bronze to nie najlepszy pomysł.

serio? A przecież kilka lat temu na forach piano nad łączeniem Monitor Audio i Yamahy.

Sądzę, że warto kierować się własnym zdaniem a nie do końca "opiniami" - ja dorzuciłbym jeszcze inną elektronikę oprócz Arcama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. NAD 375 to dobry trop. Gra mocniej, nie tak rozdzielczo jak Arcam ale pasuje do tych kolumn.

Także Magnat MA 900

Dnia 3.02.2021 o 16:25, Dan napisał:

Tak się dzieje jak się kupuje sprzęt okazyjnie bez odsłuchu... 

Masz okazję na kolumny czy wzmak? I jaka to okazja bo mimo wszystko może warto skorzystać i nie wybrzydzać :D A najwyżej sprzedać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Miras23 i wszyscy razem

Dziękuję za wszelkie porady i sugestie, niestety nie byłem odsłuchać NAD C-375, ponieważ słuchałem kiedyś na tych głośnikach NAD C-356 i szczerze powiem , że moje uszy wytrzymały jakieś dwie godziny, więcej nie dałem rady, tylko dudnienie. (No ale to moje uszy). Ale nie w tym rzecz.

Znów wpadł mi okazyjnie wzmacniacz , używany, i chciałem się podzielić wrażeniami, słucham dopiero od dwóch dni , ale będę słuchał nadal, ponieważ dźwięk jest piękny, pełny, wokaliści wychodzą do mnie 😊, góra jest czysta , jest dużo szczegółów, można słuchać godzinami i nic nie męczy! (Niestety w 701 było wręcz przeciwnie), było tego wszystkiego jakby za dużo, był jakiś jazgot w porównaniu z tym wzmakiem! I dół, bas, no powiem szczerze że wcześniej nic podobnego nie przeżyłem 😀,. Jest dynamika, bas jest punktowy, ale jeśli potrzeba to naprawdę potrafi zejść nisko, bardzo nisko z Bronze 6. No i co mnie najbardziej zaskoczyło?, Siedząc dwa metry od głośników i słuchając "PlanetSolar by Yello" po raz pierwszy w życiu poczułem podmuch z br na nogach, niezłe uczucie , którego wcześniej nie znałem 😊 

(Z całą pewnością 701 puszczę dalej, ponieważ nie dała mi tego co obecny piecyk)🤔

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jedynie o poradę w sprawie źródła.

Czy CD c-7030 będzie w porządku dla moich starych płyt czy może za słabo , i tuner radiowy t-4030 , zależy mi na dąb+ , pozostałe media typu spotify itd mam z dekodera satelitarnego, wiem że jakość może nie jest powalająca ale daje radę a nie chcę się na razie pakować w większe koszty.

I jeszcze zastanawia mnie fakt iż producent Onkyo podaje moc przy 8ohm 2x75 w , przy 4ohm 2x140w

Yamaha a-s701 

Pomiary z audiocom 

Przy 8 Ω wzmacniacz ma moc 153 W, przy 4 Ω – 169 W (wysterowany jeden kanał). Przy dwóch równocześnie wysterowanych kanałach jest to odpowiednio: 2 x 128 W i 2 x 130 W. A-S701 jest więc "mocarzem" tego testu, ale można się było tego spodziewać patrząc na końcówki mocy tego wzmacniacza. Czułość wynosi typowe 0,23 V, odstęp od szumów jest dość przyzwoity (84 dB), dynamika wysoka (105 dB, głównie dzięki wysokiej mocy 

Więc skąd się bierze te ciśnienie i energia , którą dysponuje a-9070?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dan napisał:

Aaa przepraszam, zapomniałem z uciechy.

 

Piecyk

Onkyo A-9070

I długo, długo nie zmienię 😊

Muszę tylko znaleźć odpowiednie źródło i może zmienić okablowanie, po za tym

Miód na moje ucho 😁

skoro kosztuje 2 x tyle co A-S701 to Yamaha nie jest konkurentem dla tego Onkyo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 16.02.2021 o 07:00, Goguś napisał:

 Dan 

Jest jeszcze coś takiego jak współczynnik tłumienia i wydajność prądowa...same waty są ogólnie rzucone tak by nawet laik mógł w łatwy sposób rozróżnić poszczególne wzmacniacze

Tak, napewno masz rację.

Skończyłem szkołę z zawodem elektromechanik maszyn i urządzeń przemysłowych , ale to było dawno temu, teraz siedzę od 15 lat w budowlance i ciężko mi niektóre tematy ogarnąć...

Dnia 16.02.2021 o 00:22, helmut.. napisał:

skoro kosztuje 2 x tyle co A-S701 to Yamaha nie jest konkurentem dla tego Onkyo

Może jako nowy sprzęt tak, ale używany kupiłem w tej samej cenie.

Nie mam nic do Yamahy, żeby była jasność, to jest dobry wzmacniacz i napewno z dobrze dobranymi głośnikami zagra rewelacyjnie 😉

Chciałem się tylko podzielić wrażeniami z odsłuchu.

Ponadto byłem u znajomego i podpiąłem a-9070 pod Klipsch rp-280f i niestety koparka mi opadła. Wszystko było na miejscu od górnych pasm po dolne, nie wspominając o wokalu , który wydawać się był bardzo blisko mnie,  Bronze 6 nie do a-9070 jednak, nie do końca.

I jeszcze jedna sprawa jeżeli chodzi o a-s701,

Oglądając film z podpiętym subem Klipsch sw-115 bas jest głęboki i mięsisty, wszystko w pokoju drży , łącznie z podłogą (połączenie lfe Yamaha do lfe sw-115) 

Natomiast a-9070 z podpiętym sw-115 bas jest , ale jakiś okrojony, suchy bym powiedział, nie ma tego czegoś, nie roznosi się tak pięknie jak z Yamahą (połączenie pre-aut Onkyo do line in sw-115).

Ps 

Zastanawiam się nad zmianą głośników, ponieważ z Klipsch RP-280f Onkyo gra przepięknie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...