Skocz do zawartości

Kino domowe jak dorzucić oddzielny wzmacniacz


Heathen

Recommended Posts

37 minut temu, Heathen napisał:

To na logikę po podpięciu tego Gato ( i włączenie trybu Direct) do amplitunera X3500 .....nadal za całość będzie odpowiadać przedwzmacniacz z tego X3500

Ale tylko w momencie jak będziesz używać x3500. Pamiętaj, że wszystko inne ( CD, Dac, gramofon) będziesz podłączał pod Gato i wtedy zaleta jest duża. Po to w końcu jest ta funkcja.

Moim zdaniem szkoda kasy na ten przełącznik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Skoro już doszedłeś do tego , że amplituner KD służy do kina domowego , to polecam nie bawić się w końcówki mocy , tylko rozdzielić systemy / np. za pomocą Beresforda/ mając w ten sposób wspólne kolumny / fronty w KD/ . Amplituner w kinie spokojnie sobie radzi bez jakiejkolwiek dodatkowej zewnętrznej końcówki. Do stereo będziesz miał oddzielny klocek , tam wpinasz źródła stereo.

Polecam takie rozwiązanie. Sam sobie tak rozdzieliłem kino od stereo właśnie tego typu przełącznikiem (kupiłem tańszą opcję niż Beresford).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Skoro już doszedłeś do tego , że amplituner KD służy do kina domowego , to polecam nie bawić się w końcówki mocy , tylko rozdzielić systemy / np. za pomocą Beresforda/ mając w ten sposób wspólne kolumny / fronty w KD/ . Amplituner w kinie spokojnie sobie radzi bez jakiejkolwiek dodatkowej zewnętrznej końcówki. Do stereo będziesz miał oddzielny klocek , tam wpinasz źródła stereo.

W sposobie który podałem również systemy są całkowicie rozdzielone. Przy stereo amplituner nie jest w torze.

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Ale tylko w momencie jak będziesz używać x3500. Pamiętaj, że wszystko inne ( CD, Dac, gramofon) będziesz podłączał pod Gato i wtedy zaleta jest duża. Po to w końcu jest ta funkcja.

Moim zdaniem szkoda kasy na ten przełącznik. 

Jestem tego samego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, HQ150 napisał:

W sposobie który podałem również systemy są całkowicie rozdzielone. Przy stereo amplituner nie jest w torze.

Jestem tego samego zdania.

Z tym, że stosując metodę kolegi @tomek4446 nie musimy się ograniczać do wzmacniacza z wejściem main in. Także wszystko ma swoje plusy i minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Z tym, że stosując metodę kolegi @tomek4446 nie musimy się ograniczać do wzmacniacza z wejściem main in. Także wszystko ma swoje plusy i minusy.

To prawda. Tylko w tym przypadku nie wykorzystujemy dodatkowego wzmaka w kinie domowym. A szkoda, bo i fronty zagrają lepiej i odciążony amplituner powinien lepiej zagrać na reszcie kolumn. No i w torze stereo nie mamy dodatkowego, niekoniecznego elementu.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

No dobra, mu tu gadu gadu a nikt nie zaproponował żadnego wzmacniacza 🙂.

Nieprawda. Podawałem przykład HK990

A tu kolejny przykład i to jeszcze w dobrej cenie
https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-onkyo-9070-srebrny-CID99-IDHrEWx.html#cb0f231440

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, HQ150 napisał:

A tu chyba kolejny przykład. Ma wejście line-in, trzeba by to potwierdzić, czy to wejście omijające sekcję przedwzmacniacza, ale wszystko na to wskazuje

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-myryad-mi-240-CID99-IDJ02vh.html#2909fc9f68;promoted

Kiedyś była cała lista wzmacniaczy i przedwzmacniaczy z Main in. Chyba nawet ktoś aktualizował ją na bieżąco. Trzeba by przejrzeć zagraniczne fora.

 

Znalazłem:

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierasz te Elysian w porównaniu do Celanów?

Pytam z ciekawości bo pewnie znasz je lepiej niż ja. Mi udało się słuchać ich jedynie bardzo krótko.

Ja bym mimo wszystko podłączył nieco bardziej gęsty wzmacniacz od Pioneera A 70Da

Albo Atoll IN 200 Signature albo Roksan Caspian.

Zapraszam po wypozyczenie i na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, paul klacska napisał:

Kiedyś była cała lista wzmacniaczy i przedwzmacniaczy z Main in. Chyba nawet ktoś aktualizował ją na bieżąco. Trzeba by przejrzeć zagraniczne fora.

 

Znalazłem:

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Dzięki za listę!

8 godzin temu, Kejup napisał:

Czy kolega wybrał już jakiś wzmacniacz?

Kiedyś słyszałem dobre słowa o Pioneer a70da. Może warto posłuchać?

Jeszcze nie, sądzę że najlepiej będzie dorwać wzmacniacz, posprawdzać czy na pre oucie różnice są takie jak oczekuję jeśli tak to zostawić. Jeśli nie zainwestuję w przełącznik

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak odbierasz te Elysian w porównaniu do Celanów?

Pytam z ciekawości bo pewnie znasz je lepiej niż ja. Mi udało się słuchać ich jedynie bardzo krótko.

Ja bym mimo wszystko podłączył nieco bardziej gęsty wzmacniacz od Pioneera A 70Da

Albo Atoll IN 200 Signature albo Roksan Caspian.

Zapraszam po wypozyczenie i na odsłuch.

 

Dzięki na pewno się odezwę bo tak jak pisałem organoleptycznie będę musiał sprawdzić z czym najlepiej Elysiany się spisują.

Na razie muszę ograniczyć wybór do 2-3 modeli (wizualnie też muszą mi odpowiadać)

 

Co do porównania Celanów i Elysianów,. Największe różnice to budowanie sceny, nie wiem czy to zasługa ATM,  ale na Elysianach mam przed sobą ścianę dźwięku, gdzie na Celanach w niektórych utworach wstawałem sprawdzić czy central nie gra, tak wypadało to punktowo ( i nie chodzi o kąt dogięcia bo to już sprawdzałem na obu zestawach) Elysiany nie są też tak nachalne na górze jak celany, za to są dość ciepłe i jasne na średnicy co mi akurat odpowiada bo przywykłem do takiego brzmienia na celanach. No i zdecydowanie bas gra inaczej, jest łagodniejszy niz na celanach

-Celany mialy br z tyłu i stały blisko ściany

-Elysiany mają BR w dół i dość ciekawie zaprojektowaną charakterystykę (robiąc pomiary wygląda na wykresie że bliżej im do closed w odpowiedzi  niz BR)

U mnie niestety jest ogromny problem z modami pokoju. Pokój 30m wymiary 3,9 x 7,5m sprzęt rozstawiony bo dłuższym boku idealnie symetrycznie (głośniki i suby w 1/4 długości ściany) czyli najgorszy z wariantów;) bo w sweet spocie mam spore dołki które ratują dwa suby, ale to głównie kwestia KD i filmów bo w muzie aż tak to nie przeszkadza 

 

 

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 14:53, tomek4446 napisał:

Nie ma. Lub poprawniej by było napisać na pięciu systemach jakie miałem pod to ustrojstwo podłączone różnicy między wpięciem bezpośrednim, a przez Beresforda w brzmieniu nie odnotowałem.

 

To pewnie wszyscy miłośnicy na tym forum grania kabli dostaną zawału jak zobaczą jak to wygląda w środku:

http://www.sorishop.com/goods/g_detail.html?gid=15710

ps. ja kabli nie słyszę, ale bałem się że z racji konstrukcji mogą być jakieś trzaski itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od wczoraj dołączył do moich klocków Vincent SV 237MK

I działa wyśmienicie. Mimo braku HT bypass, mimo niskiej czułości (300mV) Audyssey załatwił sprawe (fronty +5dB reszta -3dB)

Jedyne o czym musze pamiętać to głośność na 12 do KD.

Jako ze ten model ma opticala, muzyki słucham niezależnie od KD wykorzystując PC i tidala (do czasu aż ogarnę streamer)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w internetach znalazłem taką oto stronę zawierającą spis "wszystkich" wzmacniaczy również pracujących w trybie końcówki mocy (AV Direct, HT Bypass, Main IN, etc, jak zwał tak zwał)

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Jeśli możesz sobie na to pozwolić to pewnie najlepiej amplituner stosować tylko do kina, a do stereo dołożyć jakiś inny sprzęt typu streamer/dac.

Ewentualnie są na pewno wśród tych wzmacniaczy z powyższej strony świetne propozycje zawierające już zintegrowany streamer i dac,

Ja osobiście mam podobne rozwiązanie z amplitunerem i wzmacniaczem. Za namową @seba3002 kupiłem Cyrus One, ale muzyka nie idzie przez ampituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie mam problem. Właśnie przetestowalem swój nowy sprzęt. Amplituner denon x3800 i do niego podpiąłem wzmacniacz Pioneer A30. W denon podpiąłem kabel cinch do pre out na fronty L i R. Druga strona kabla cinch wolałem do pioneer do wejścia power amp direct. Włączyłem denon i Pioneer ręcznie i puściłem kreatora w konfiguracji w denon. Po kilku chwilach Pioneer przeszedł w dziwny tryb. Miga w nim dioda standby na czerwono równomiernie i nic się nie da z tym zrobić. Tak jak by umarł wzmacniacz. 

Jakiś pomysł co się mogło stać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...