Skocz do zawartości

Problem z połączeniem smart TV z Yamaha R-N602


Michal Salyga

Recommended Posts

Witam.

Od dwóch dni męczę się z połączeniem mojego TV z amplitunerem tak abym mógł oglądać Netflixa a głos był odtwarzany z kolumn głośnikowych. Może ktoś będzie w stanie dorawdzić czy i co robię źle. Schemat wygląda następująco:

Telewizor Samsung UE65nu8072t (gniazdo HDMI ARC)

łączę kablem HDMI z ekstraktorem HDMI ARC DTS (urządzenie wygląda w ten sposób https://www.screenpresso.com/=AxMHe)

następnie kablem optycznym łączę się z gniazdem optical w amplitunerze Yamaha R-N602

Załączam dwa zdjęcia w jaki sposób dokonałem połączenia:

 

IMG_20210202_124724.thumb.jpg.8b063fe9813b9234ca338b295df77cac.jpg       IMG_20210202_124717.thumb.jpg.1b3728667952ef9d8795eab9fbddbf77.jpg

Zgodnie z tym co udało mi się znaleźć w internecie na temat połączenia HDMI ARC w telewizorach Samsung funkcja Anynet + w TV jest włączona (https://www.samsung.com/pl/support/tv-audio-video/how-to-use-hdmi-arc-on-samsung-smart-tv/).

Po wybraniu źródła dźwięku (Optical 2) w ampitunerze niestety nic nie słychać. W ustawieniach audio TV nie pojawia się żadne nowe połączenie. Mam tam dostępne tylko dwa połączenia tzn: wbudowane głośniki TV oraz Optical 1 (moje połączenie optyczne z komputerem podpiętym pod TV które działa ok).

 

Czy coś robię źle? Czy połączenie przy użyciu powyżej wymienionego ekstraktora ma szansę się udać?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc w temacie.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Edytowano przez Michal Salyga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...