Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do głośników


Domin91pl

Recommended Posts

Cześć,

trochę mi zajęło dorośnięcie do podjęcia jakiś kroków. Sprzedaję swoje Tonsile Dynamic Speaker HX 80 i kupię Pylon Audio Pearl 25 (choć dalej kuszą mnie satelitki bo zajmują mniej miejsca). Pomieszczenie niby ~30m z czego kawałek to kuchnia itd. Odsłuchowy fragment mieszkania to ze 20m^2. Są jakieś małe głośniczki, które pozwolą komfortowo słuchać w sumie wszystkiego oprócz metalu itp. Głownie Jazz, Pianino, hip hop, trochę radio, muzyka klubowa (marginalnie).
Jeśli nie to głośniki wybrane. Jaki wzmacniacz (ewentualnie ampli.) polecacie do takich głośników z moim założeniem? Nie mam nic przeciwko sprzętowi używanemu, chińczykom itd. Muzyka u mnie włączona jest prawie cały czas, ale nie zauważę (chyba) różnicy między przewodami za 50 zł i za 5 tys. :)
Obecnie jest HX80+ Unitra AS632.
Rzeczy MUST HAVE w nowym wzmaku:
WiFi/Bluetooth

HDMI ARC

Możliwość podpięcia gramofonu

Z takimi wymaganiami o jakim budżecie rozmawiamy? :)

Edytowano przez Domin91pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być HDMI to Denon DRA 800 + Monnitor audio Bronze 100.

Tu dostaniesz stereofonie, moc, ale i precyzje dzwieku oraz muzykalność.

Jeśli bez HDMI to wybór jest szerszy. Yamaha RN 803 + ELAC B6.2 albo Oberon 3 od Dali.

 

Z podłogówek do takiego pomieszczenia to klasyka Heco Aurora 700

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli postawiłbyś na dynamiczne i przestrzenne brzmienie Pylon Audio Pearl 25 to polecam w tym przypadku Denona DRA800h, który zapewni muzykalne brzmienie z mocniejszym basem. Masz w tym przypadku obsługę sieci oraz wejścia HDMI. 
Jeśli chciałbyś małe kolumny podłogowe to zwróć także uwagę na Indiana Line Tesi 561 w połączeniu z Yamahą RN803d lub RN602. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...