Skocz do zawartości

Zestaw za 10-15 k


_radziu_

Recommended Posts

Cześć, szukam zestawu stereo do pokoju  Budżet 10-15 tys (może być używany)

Powyższy cytat z posta:

 

Niby szukam czegoś podobnego lecz jest kilka istotnych różnic

salon.thumb.jpg.d79b10ab9eaec135157d7fffcb041b17.jpg

Do tej pory słuchałem zestawu AV Onkyo TX-NR636 + blisko dwudziestoletnie głośniki koda (wtedy idealne do kina domowego. Ale dziś do muzyki już nie koniecznie):

IMG_0019.jpg.cd5b87f356b78d2023ce236f3f0de403.jpg

Sensitivity 90dB+-2 😊

 

Podłączyłem do Onkyo Oberony 7 co zdecydowanie poprawiło jakość dźwięku, ale to chyba nie jest szczyt moich marzeń, więc proszę o pomoc.

Czego słucham:

Sting / The police

Dire Straits

Joe Cocker

Bruce Springsteen

Pink Floyd

Genesis / Collins

Michael Jackson

Generalnie rock, blues, pop i trochę jazzu oraz muzyki instrumentalnej w tym tzw. (bez prądu)

Teraz najtrudniejsze czyli określenie słowami profilu dźwięku który lubię. Istotny jest dla mnie BAS ale skontrolowany (minimalna rozlazłość mi nie przeszkadza). Preferuję nieznaczne podkreślenie skrajów pasm. Średnica może być trochę wycofana góra za to miękka (męczą mnie szeleszczące soprany). Uf mam nadzieję że nie przesadziłem.

Jeżeli chodzi o kolumny myślałem o Opticonach 6 (oberony słuchałem jak na Onkyo było nie najgorzej)

Jeżeli chodzi o elektronikę to nie jestem zdecydowany, czytałem czytałem czytałem i nie wiem czy zestaw składany czy wręcz przeciwnie wash'n go ani jakie modele. Generalnie muza z tidala premium  a reszta do ułożenia. Fajnie byłoby mieć transport przez sprzęt a komórka wyłącznie sterująca. Choć może być komórka transporterem ale systemem bezstratnym np. airplay (posiadam iphona 11).

Oprócz sprzętu który jest wymieniony w przywołanym powyżej wątku myślałem o NAD 368 + 268 + BluOS. Może to być przerost formy nad treścią dla Opticonów 6.  

Mieszkam w Grudziądzu i jestem gotowy umówić się na odsłuchu w promieniu 250 km. Wezmę swój ampli AV jako elektronikę referencyjną.

Dziękuję i proszę o pomoc.

Edytowano przez _radziu_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niestety dużo stracisz przy takim ustawieniu. Bo w cenei 15K czy to nowy czy używany możesz od sprzetu oczekiwać dokładności, stereofonii, separacji instrumentów.

Natomiast siedząc tak "z boku" stracisz to wszystko.

Przestaw Witrynę w inne miejsce aby rogówka wylądowała w tamtym miejscu i długim bokiem na wprost sprzetu.

 

NAD 368 na pewno nei do Opticonów.

Jesli chcesz te Dal ito one pasujądo Magnata MA900, MR 780, Atolla IN 100

Z kolei wzmacniacz NAD 368 pasuje do KEFA Q 750/950/ ELAC Carina / Dynaudio EMIT 30

 

Mam jeszcze kilka innych propozycji. Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli udałoby się przesunąć zestaw bliżej ściany tak aby lewą i prawą kolumnę mieć naprzeciwko to byłoby super. W obecnym umiejscowieniu tracisz na stereofoni. 
Jeśli wybór miałby paść na Dali Opticon 6 to koniecznie zwróć uwagę na cieplejszy wzmacniacz taki jak Magnat 900, Vincent SV 227mk czy Musicali Fidelity M5si. 

Rozwiązań w kwocie 15k zł jest bardzo dużo i bez odsłuchu się nie obędzie. Masz do nas prostą drogę autostradą więc jeśli nie stanowiłoby to problemu to zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. Z ciekawych kolumn masz Audio Physic Classic 8, Kef Q750 czy Focal Aria 926. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Koledzy mają rację, że warto byłoby popracować nad ustawieniem. Możesz wtedy bardzo dużo zyskać. Generalnie pomieszczenie trudne, bo długie ( trochę tramwaj ), przez co jesteś dość blisko kolumn. Moim zdaniem warto byłoby rozważyć zestaw, który może nieznacznie przekroczyć budżet ale sprawdziłby się tu bardzo fajnie. Mianowicie Nad M10 ( all in one z strumieniowaniem oraz systemem autokalibracji Dirac ) i do tego włoskie kolumny Opera Grand Mezza. Zgrabne podłogówki, z świetnym, miękkim środkiem pasma. W tej muzyce wypadną świetnie. Ewentualnie w kwestii elektroniki pomyśl o osobnym wzmacniaczu plus Bluesound Node 2i i wspomniane kolumny. Bardzo fajnie gra to z Unisonem Unico Primo.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jest jeszcze jedna opcja polegająca na przestawianiu fotela na filcach na czas odsłuchu dokładnie na przeciwko kolumn w odległości ok 3m. Trochę to prowizorka ale i tak słucham muzyki jak żona pójdzie na piętro.

Mam jeszcze pytanie dodatkowe. Mogę okazyjnie kupić kolumny monitor audio silver rx8 co o nich sądzicie przypadku mojej muzyki i jakie wzmacniacze do nich polecacie o ile poważacie kolumny.

Z Bluesound Node 2 oczywiście się zgadzam (choć wokół zasilacza tego urządzenia Internet aż huczy a i dac zbędny jeżeli wzmak zintegrowany z lepszym dacem)

Wydaje się że to będzie komplet danych przed wycieczkami na odsłuchy ale muszę wiedzieć czy kupić te kolumny czy nie (3 tys. zł używane). Mam je na miejscu i pewnie pożyczę je do odsłuchu ale na podstawie współpracy z Onkyo TX-NR636 nie chcę podejmować decyzji.

Edytowano przez _radziu_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, _radziu_ napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Jest jeszcze jedna opcja polegająca na przestawianiu fotela na filcach na czas odsłuchu dokładnie na przeciwko kolumn w odległości ok 3m.

To prawdopodobnie dobra opcja. Weź jeszcze pod uwagę, że jeśli kupisz wzmacniacz wyposażony w system korekcji akustyki (np. Yamaha R-N803 lub wspomniany NAD M10 + dodatkowa licencja na oprogramowanie), to będziesz sobie mógł tak skalibrować system, że stereofonia powinna być prawidłowa nawet, gdy nie będziesz siedział na środku między kolumnami. Na pewno funkcja ta dobrze działa w Yamasze. Na Dirac Live tego nie sprawdzałem, ale też powinno zadziałać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _radziu_ napisał:

Jest jeszcze jedna opcja polegająca na przestawianiu fotela na filcach na czas odsłuchu dokładnie na przeciwko kolumn w odległości ok 3m. Trochę to prowizorka ale i tak słucham muzyki jak żona pójdzie na piętro.

Miałem przyjemnosc kiedyś tak właśnie ustawic w ramach testu sprzet z ta roznica ze kolumny jeszcze bardziej wchodziły "w pomieszczenie" (daleko od ściany). Efekt....   przepastna scena i totalny brak basu (w tamtych warunkach akustycznych) ale ta scena..... nigdy wiecej w żadnym ustawieniu nie było mowy by powtórzyć ta holografie. Mój punkt odniesienia.

 

Wiec potencjał jest!

Dnia 2.02.2021 o 19:36, _radziu_ napisał:

Istotny jest dla mnie BAS ale skontrolowany (minimalna rozlazłość mi nie przeszkadza). Preferuję nieznaczne podkreślenie skrajów pasm. Średnica może być trochę wycofana góra za to miękka (męczą mnie szeleszczące soprany). Uf mam nadzieję że nie przesadziłem.

Tutaj proponowałbym jesli to możliwe odsluchac "combo" harmankardon hk980 lub 990 z podlogowymi Klipsch-ami. Tam naturalnie "ułożyło" sie w dzwiek jakiego potrzebujesz, ale musisz SAM tego posłuchać. Ja tylko nadaje kierunek. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegów po jakimś czasie mam jeszcze jedno pytanie

A może Yamaha R-N803D będzie pasowała do DALI opticonów 6, ponieważ polecany do nich Atoll IN 100 jest tak brzydki (oczywiście dla mnie) że będę musiał słuchać go po ciemku.

pozdrawiam

Edytowano przez _radziu_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...