Skocz do zawartości

Zestaw Stereo, duże pomieszczenie do 5500-6000 zł


Axton

Recommended Posts

Cześć witam zacne grono ;-). Rozglądam się za zestawem stereo Wzmacniacz/amplituner +kolumny. Pomieszczenie łączenie ma 65 m2. To salon  z otwartą kuchnią. Kształt to prostokąt. Sprzęt będzie grął na krótszej ścianie naprzeciw kuchni. Zależy mi na podpięciu wzmacniacza/ampli do TV i na słuchaniu muzyki  z Spotify. Mam do podpięcia również dekoder Orange. Czy Onkyo i Yamaha najwyższe modele Amplitunerów  z streamingiem naprawdę grają tak słabo muzykę? Może polecicie cos innego Denon?  Czy dla średnio wprawnego słuchacza różnica jest zauważalna? Czy jednak lepiej kupić wzmacniacz odpowiedni mocy i jakości i cos do streamowania muzyki. Jakie kolumny polecicie, by zmieścić się  w podanym budżecie. Jeśli chodzi o muzykę słucham głównie rocka.

Edytowano przez Axton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budzecie wybór byłby prosty. Ale problem i to mocnym jest wielkość pomieszczenia.

Yamaha RN 803 i Onkyo 8390 jesli mówiłeś o tych modelach to są to dobre modele. Jak najbardziej nadające sie do stereo.

Denon DRa 800 czy Marantz NR 1200 będa tutaj za słabe.

Do wyżej wymienionych amplitunerów

HEco Aurora 1000, Magnat Signature 507, Magnat transplus 1500.

Zapraszam na odsłuchy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli stawiałbyś na wygodę to Yamaha RN803d czy Denon DRA800h to dobry kierunek. Denon będzie charakteryzował się mocniejszym dołem oraz większą muzykalnością. Yamaha zapewni lepszą precyzję, szybszy bas oraz więcej szczegółów.  Jeśli stawiałbyś typowo na jakość dźwięku to lepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz stereo + oddzielny streamer lub wzmacniacz stereo z wbudowanymi opcjami sieciowymi. 
Pomieszczenie do nagłośnienia jest duże i warto postawić na wydajne kolumny takie jak Heco Aurora 1000, które świetnie zgrywają się z Yamahą RN803d. Jeśli tylko udałoby Ci się zmieścić to Magnat Transpuls 1500 weź koniecznie pod uwagę. Świetne zgranie z NAD C326BEE + Yamaha WXAD10 czy Magnat MMS730. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dźwięku zależy mi na szczegółowości i na braku nienaturalnego podbicia poszczególnych partii zarazem muzykalność i naturalne brzmienie będzie dla mnie ważne. Jaki wzmacniacz stereo z streamerem, lub  z opcjami internetowymi byś polecił? Chcę go podłączyć pod TV z Netfliksem. Czy któryś  z Waszych salonów mieści się we Wrocławiu?

Edytowano przez Axton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Finał już za mną NAD 368 + Audio Monitor Bronze 500 stoją i grają  w domu. Zdecydowałem się na zakup  w S4home. Zaliczyłem krótka rundę po Q21 i Top Hifi. Decyzja zakupowa  w sporej mierze spowodowana była nienarzucającą swojej wizji obsługą  w S4Home i cierpliwemu szukaniu brzmienia, które mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...