Skocz do zawartości

amplituner stereo


pawel.osa

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze amplitunera z funkcjami multimedialnymi do moich głośników.

Głosniki to Polk Audio RTiA7

Obecnie posiadany amplituner to Yamaha MusicCast RX-V483 (mam możliwość podarować go rodzicom bo ich amplituner padł a potrzebują amplitunera do kina 5.1)

i pomyślałem że skoro chciałbym zostać przy 2 frontach to chyba ten amplituner nie jest najlepszy i na amplitunerze stereo grałoby to lepiej?

budżet 2-3 tyś

Muzyka to ok 60% głównie spotify przez sieć wi-fi lub muzyka z youtuba przez bluetooth oraz 40% filmy i bajki z Netflixa

Nie ukrywam że wolałbym aby amplituner miał hdmi (nie do końca wiem jak bez tego połączyć tv, blu ray , amplituner)

Małym (albo nie małym) problemem jest szafka pod tv z miejscem na amplituner, która ogranicza wybór amplitunera jeśli chodzi o szerokosc do 50cm, oraz głębokość 40 cm 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to z tym 483 to grało Ci to starsznie biednie.

To kolumny które potrzebują mocnego wzmacniacza. wtedy pokażą klasę , moc przekazu. To na czym nadrabiają.

Jeśli musi to być amplituner to w tej cenie masz tylko RN 803 od Yamahy albo niedostępny Onkyo 8390.

RN 803 będzie pasował. Chyba że sieć osobno to Magnat MR 780 + WXAD 10 albo IEAST M30 PRO

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana obecnego amplitunera kina domowego na Yamahę RN803d lub Denona DRA800h to duży krok do przodu. Yamaha nie ma wejść HDMI ale połączysz tv za pomocą kabla optycznego. jest to brzmienie dynamiczniejsze niż Denon oraz bardziej szczegółowe. Denon zapewni Ci większą muzykalność, przybliży średnicę oraz uspokoi nieco górę. 
Lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia jakości dźwięku byłoby rozdzielenie wzmacniacza + streamer ale jest to nieco droższe rozwiązanie. Przykładowo jeśli stawiałbyś na muzykalność to NAD C326BEE + Manat MMS730 byłby dobrym wyborem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam przejście na amplituner stereofoniczny lub system dzielony, ale w tym przypadku amplituner stereo będzie już dużym krokiem w przód.

Rozważyłbym dwie opcje, Denon DRA800H lub Yamaha R-N803D, z czego Denon jest zdecydowanie bardziej w budżecie który podałeś.

Jeżeli wysokość nas ogranicza, to brałbym Marantz NR1200

 

Zapraszam na prezentację i odsłuch w naszym salonie Audio Format w Warszawie

www.audioformat.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

A jaka jest wysokość tej szafki, jeśli można wiedzieć?

wysokość mam możliwość regulować więc maks 33cm ale trzeba zostawić 4cm na blu ray

dziękuję wszystkim za odp

Denon dra 800h szerokość ma powyżej 50cm więc niestety nie wejdzie

mógłbym prosić o wycene wersje wzmacniacz plus streamer oraz ta Yamaha 830d 

 

Edytowano przez pawel.osa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tej dużej wysokości nie polecam tam umieszczać sprzętu, a tym bardziej iż ma na nim coś jeszcze stać. Denon ma standardową szerokość, także nie wiem skąd masz taką informację, że ma powyżej 50cm. Popatrz na zdjęcia poniżej gdzie znajdują się otwory wentylacyjne. Oczywiście zrobisz jak chcesz tylko, żeby się w tej szafce nie zagotował.

image.thumb.png.952562cebd37686b317f04e46f32408b.pngimage.png.242e03b93128db807d66244882a8e5b7.png

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jeden ze sklepów internetowych ma niedokładne dane co do szerokości Denona dra 800H - więc i on by się zmieścił.

więc jeśli chodzi o amplituner to albo Denon 800h albo Yamaha 830 d (denon troche tańszy)

ustawiłbym go tak aby na nim nic nie stało i zostało trochę miejsca na powietrze :)  za bardzo nie ma go gdzie umiejscowić niż tej półkce

a co do tego systemu dzielonego? myślicie że warto warto dopłacić? mój budżet 3 tyś zostałby mocno nagięty. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tańszy ale jednak nie gra tak jak 803ka. o konkurent dla 602 tyle ze z HDMI.

8 godzin temu, pawel.osa napisał:

ustawiłbym go tak aby na nim nic nie stało i zostało trochę miejsca na powietrze

Ile to jest trochę?

8 godzin temu, pawel.osa napisał:

a co do tego systemu dzielonego? myślicie że warto warto dopłacić? mój budżet 3 tyś zostałby mocno nagięty. 

Na przykład wspomniany przeze mnie Magnat MR780 + nawet Ieast M30 zagra po prostu lepiej. Podobnie mozna by rozważyć małego Cyrusa ONE

Zapraszam po wypozyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Troche tańszy ale jednak nie gra tak jak 803ka. o konkurent dla 602 tyle ze z HDMI.

a ta yamahe 602 warto brać pod uwagę? patrząc jakość do ceny

 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ile to jest trochę?

przestrzeń w półce nad amplitunerem wyniesie 13cm, wystarczy?

 

mój blu ray ma tylko wyjście HDMI i coaxial więc jak go podłączyć do ampli bez hdmi? jedyna opcja hdmi do tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, S4Home napisał:

a przykład wspomniany przeze mnie Magnat MR780 + nawet Ieast M30 zagra po prostu lepiej. Podobnie mozna by rozważyć małego Cyru

a proszę powiedzcie jak działają te wspomniane odtwarzacze sieciowe Ieast M30, WXAD 10 ? nie ma problemów z z łącznością (przerywaniem) Bluetooth? można np Spotify przez wi fi puszczać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel.osa napisał:

mój blu ray ma tylko wyjście HDMI i coaxial więc jak go podłączyć do ampli bez hdmi? jedyna opcja hdmi do tv?

Musiał byś wyjśc dzwiekiem z TV poźniej.

9 godzin temu, pawel.osa napisał:

przestrzeń w półce nad amplitunerem wyniesie 13cm, wystarczy?

Powinno być ok. Na granicy.

6 godzin temu, pawel.osa napisał:

a proszę powiedzcie jak działają te wspomniane odtwarzacze sieciowe Ieast M30, WXAD 10 ? nie ma problemów z z łącznością (przerywaniem) Bluetooth? można np Spotify przez wi fi puszczać?

Bluetooth dziaął do pewnej odeglości to standard. Jak jesteś blisko urządzenia to nic nie tnie.

Spotify działa przez WiFi tak samo jak tidal bez problemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proszę jeszcze doradzić co do kabli do głośników, obecnie mam takie raczej z niskiej półki marketowe (przy remoncie elektryk ja mi rozprowadził)

jakie byście polecili jeżeli uważacie że należy je wymienić (obecne są fajnie rozprowadzone w ścianie ale jak zauważalna byłaby znaczna różnica to wyminie je)

co do budżetu to jakoś tak rozsądnie

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

wybiorę albo Denona dra 800 albo Yamaha 830d

decyzję który podejmę po odłuchu 

a jakbym piętro wyżej niż amplituner do sypialni 18m2 chciał dokupić głośnik bezprzewodowy wifi to czy moglibyście coś polecić do ok 1000zł.

i czy dałoby radę tak zrobić aby muzyka z amplitunera po wifi była słyszana tylko na tym bezprzewodowym a fronty były wyłączone? czy będzie słyszana na wszystkich trzech?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po takim zdjęciu nie wiem. Ale jesli to miedź to na razie bym zostawił.

DRA 800 vs 803 grają totalnie odmiennie i nie sa to urządzenia tej samej klasy. Koniecznie posłuchaj.

11 godzin temu, pawel.osa napisał:

a jakbym piętro wyżej niż amplituner do sypialni 18m2 chciał dokupić głośnik bezprzewodowy wifi to czy moglibyście coś polecić do ok 1000zł.

i czy dałoby radę tak zrobić aby muzyka z amplitunera po wifi była słyszana tylko na tym bezprzewodowym a fronty były wyłączone? czy będzie słyszana na wszystkich trzech?

Tak. Jesli kupisz do kompletu.

Do Yamahy któryś z MusicCastów a do Denona modele Heos.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich .

Chciałem kupić zestaw stereo na bazie amplitunera.Najłatwiejszym wyborem była dla mnie Yamaha 803. I taką chciałem kupić. byłem na odsłuchach i w w międzyczasie czytałem różne fora.

Skutek , już nie jestem pewny czy chcę ten sprzęt.Boję się,że za rok będę rozglądał się za czymś nowym-lepszym.

Nie jestem audiofilem,jestem za to miłośnikiem muzyki. słuchałem tej Yamahy z bw 603 s3 , bw704, słuchałem nad 368 z tymi kolumnami , w piątek mam jeszcze jedną sesję, tym razem carina 247.4 i ....no właśnie coś jeszcze.

Zastanawiam się czy nie lepiej z yamahy przerzucić się na inny sprzęt. Mój budżet to 10 tys , ale gdyby mnie coś urzekło to kilka tys. mogę dorzucić.

Mój salon  z aneksem ma 28 m, 3 m wys, dwa duże okna, nie ma dywanów , brak zasłon, tylko firany, na podłodze parkiet mocno lakierowany.

Muszę mieć sprzęt z estetycznymi,pięknymi kolumnami podłogowymi, niedużymi, -wymaganie żony ,

Muszę mieć dostęp do radia internetowego-stary wyznawca trójki.

Mieszkam w  Elblągu i to mnie trochę ogranicza. w miarę blisko mam do jednego znanego salonu i zresztą tam byłem.

Gdybym miał kupić w ciemno w tamtym tygodniu kupiłbym w promocji kef R5 z wzmacniaczem cambrdige za 1000 zł cxa 81(nieaktualna promocja sklepu q 21) dokupiłbym sieciówkę , ale czy by mi to odpowiadało ...nie wiem. Daleko , nie słuchałem,

Ze sklepu top hi fi mam do dyspozycji Nady , ale nie  ma na stanie modułów, i  Rotele , może a14 z radiem?

Proszę o wyrozumiałośc, nie znam się na tym i potrzebuję ,by ktoś chwycił mnie za rękę i poprowadził jak dziecko

 

.Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli jesteś wydać więcej jeśli cię coś urzeknie to może zwróć uwagę na Nad M10(ładny ,mały funkcjonalny i ładnie gra) ,wtedy mógłbyś się w Top HiFi rozejrzeć się za jakimś zestawem żeby było taniej ,oni mają już takie w swojej ofercie.

Dzięki za zainteresowanie.Widziałem tę ofertę, ale czy 16 tys. za taki zestaw to jest najlepsze co mogę dostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jarosław Stawryło napisał:

Dzięki za zainteresowanie.Widziałem tę ofertę, ale czy 16 tys. za taki zestaw to jest najlepsze co mogę dostać?

Umów się na odsłuch oni mają bardzo dużo różnych zestawów w różnych cenach .Jak powiesz czego oczekujesz od brzmienia to z pewnością ci wybiorą .Spróbuj jeszcze z Rotelami A14 i RA1972.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...