Skocz do zawartości

Buchardt audio


KrólKiczu

Recommended Posts

Cześć. Jako że moje kochane audio physic classic 3 jak również Dali zensor 3 znalazły nowych właścicieli, szukam kolejnych paczek do posłuchania. Moją uwagę od pewnego czasu przykuwają wymienione w tytule kolumny a konkretnie model s300. Niestety, informacji o nich, poza reklamami @Q21jak na lekarstwo. Nie wiem nawet jaki styl grania prezentują te kolumny. Patrząc na portale aukcyjne i fora odnoszę wrażenie, że albo ich właściciele nic o nich nie piszą i siedzą w czeluściach swoich salek odsłuchowych z otwartymi z zachwytu paszczami albo nikt o nich nic nie słyszał. Znalazłem dwie oferty na jednym z portali aukcyjnych i tutaj też można mieć mieszane odczucia gdyż ich właściciele sprzedają je w dużo niższej cenie niż cena "regularna" w salonie, a druga rzecz to to, że ogłoszenia te wiszą już dość długo. I tutaj moje pytanie : czy ktokolwiek z kolegów miał przyjemność poznać te paczki. A jeśli tak to czego można po nich oczekiwać i czy mój Cyrus będzie dla nich dobrym towarzystwem?

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prawda zasypywanie forów przez Q21 tymi kolumnami jest spore. Ale podobnie jak audiolabem.

W gazetkach tez nie przeczytasz realnych opinii bo ..... wiemy dlaczego.

Ale jest z tego wszystkiego także plus. Q21 wypożyczy Ci na pewno z chęcią te kolumny. Jesli są tak dobre jak twierdza to zrobisz przecież reklamę.

Ja słuchałem tych kolumn przez chwilę. Odebrałem je jako dobre paczki dla starszego odbiorcy. Za mało w nich było troche szybkości. Ale to jak mówię był krótki odsłuch.  Natomiast inne granie niż AP Classic 3 na pewno. Wypożycz i sam chętnie poczytam.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Buchardt Audio nie są kolumnami dla wszystkich i jest to jak najbardziej zrozumiałe. S300 to muzykalny charakter brzmienia ze szczegółową ale łagodną górą. Bas jest sprężysty ale nie ma go zbyt dużo, będzie mniej niż w przypadku Audio Physic Classic 3. Jeśli chciałbyś ich wypróbować to napisz do mnie, wyślę je na testy. 

Odnośnie „zasypywania” forum nie będę za dużo się rozpisywał ale każdy świadomy użytkownik jest w stanie wyciągnąć wnioski kto wciska na siłę i udziela się w każdym temacie i pisze żeby napisać. 

Zapraszam do kontaktu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Odebrałem je jako dobre paczki dla starszego odbiorcy.

Jako że mam już czterdzieści kilka lat na karku to może i mi przypadną do gustu 🙂. Pytanie tylko czy stosunek ceny do jakości jest adekwatny?

I szczerze powiedziawszy to myślałem, że bliżej im będzie właśnie do stylistyki audio physic classic ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że bliżej im do ciepła prezentowanego przez niższe serie Dali czy dynaudio niż do żywego grania audio physic classic 3. 

33 minuty temu, Q21 napisał:

Buchardt Audio nie są kolumnami dla wszystkich i jest to jak najbardziej zrozumiałe. S300 to muzykalny charakter brzmienia ze szczegółową ale łagodną górą. Bas jest sprężysty ale nie ma go zbyt dużo, będzie mniej niż w przypadku Audio Physic Classic 3. 

Właśnie o bas się obawiam. W audio physic ten bas był naprawdę potężny a przy tym zwarty. Moje obecne dynaudio excite x18 też posiadają solidną podstawę basową chociaż o nieco innym charakterze niż audio physic. Określenie "sprężysty bas" kojarzy mi się z malymi monitorami takimi jak mentor 1 czy dynaudio excite x18 gdzie ten bas właśnie taki był ale niestety brakowało mi w tych kolumnach wypełnienia. 

 

34 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś ich wypróbować to napisz do mnie, wyślę je na testy. 

 

35 minut temu, Q21 napisał:

Odnośnie „zasypywania” forum nie będę za dużo się rozpisywał ale każdy świadomy użytkownik jest w stanie wyciągnąć wnioski kto wciska na siłę i udziela się w każdym temacie i pisze żeby napisać. 

Panowie, Panowie, bardzo was szanuję więc proszę, bez złośliwości 😉

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi 🙂. Z recenzji wnoszę, że moja teza o podobieństwie do starszych kolegów z Dynaudio może być zasadna. Co jest już dobrym kierunkiem. Pytanie tylko czym mogły by mnie oczarować, żeby wygrać z excite x18 😉. Być może za jakiś czas się o tym przekonam. A tymczasem, żeby coś się jednak działo, kupiłem monitory firmy Klipsch, model RP 600m. Od dawna chciałem posłuchać czegoś tej firmy w domowych warunkach, bo mój dotychczasowy kontakt z produktami Klipsch ogranicza się tylko do serii R. Myślę, że może być to ciekawe doświadczenie gdyż jestem zwolennikiem raczej cieplejszego grania a Klipsch raczej do tego stylu się nie zalicza 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony prosiłabym o zachowanie wstrzemięźliwości i niewbijanie sobie wzajemnie szpileczek. Niech rzuci kamieniem ten, który nie poleca "swojego" sprzętu. A tak na marginesie, przykładając kryteria @S4Home do naszego forum, można by podać w wątpliwość obiektywizm części zaangażowanych jako mających cel głównie biznesowy :) Myślę więc, że kolejne uwagi pod adresem "gazetek" moglibyśmy uznać za mało dyplomatyczne zważywszy na miejsce ich publikacji :29_smirk: 

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Olu. Bardziej mi chodziło o różny stopień odbioru sprzętu. Nawet tu jest sprzeczność:

23 godziny temu, Q21 napisał:

Bas jest sprężysty ale nie ma go zbyt dużo

obraz.thumb.png.5b8a0c151a6309b37856457a7e89d7e0.png

Tu wychodzi że nie jest sprężysty ale jest go dużo :P

obraz.png.bc93f0ada73ff4cf40d79ab58075cce6.png

 

Pytanie zatem kto ma rację odbiorze tych kolumn. Bo opinie tych 3 źródłem są mocno sprzeczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo bardziej wierzę w testy z Youtuba, od tych recenzentów , którzy nie utrzymują się z reklam tylko z Patronite niż w jakiekolwiek gazety / portale. Jeżeli chodzi akurat o produkty Buchardt to zbierają świetne recenzje od wszystkich, niezależnie płatne czy nie więc tutaj bym nie podejrzewał reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nawet tu jest sprzeczność:

Ale z Was "łobuzy", chociaż podobne sprzeczności są przy recenzji przedmiotowego Audiolaba 6000 ;)

Jak to się mówi, każda recenzja jest subiektywna.

W innym wątku dzisiaj pracownik Q21 pisze o kapitalnych niskich tonach w Atollu 100 a ja mam odmienne zdanie i co gorsza rozmawiając z zapewne innym pracownikiem Q21 zgodziliśmy się, że to ułomny na niskich tonach wzmacniacz. Znowu każdy inaczej opisuje klamoty i jak żyć :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Jak to się mówi, każda recenzja jest subiektywna.

W innym wątku dzisiaj pracownik Q21 pisze o kapitalnych niskich tonach w Atollu 100 a ja mam odmienne zdanie i co gorsza rozmawiając z zapewne innym pracownikiem Q21 zgodziliśmy się, że to ułomny na niskich tonach wzmacniacz. Znowu każdy inaczej opisuje klamoty i jak żyć :)

 

Słuchać samemu :)

Jest bardzo dużo zmiennych ( wielkość i akustyka pomieszczenia, kolumny itd. ) u mnie Atoll in 100 pozostał na dłużej a kolumny w tym czasie już 3 razy zmieniłem. Teraz mam basu najwięcej i najbardziej zróżnicowany ale na poprzednich był szybszy. Sam wzmacniacz basu nie robi więc i zdania mogą być różne. To nie jest tak,że wszyscy w Q21 się rano namawiają jak opisywać sprzęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem z nim u siebie ok. 20 par monitorów i stąd taki mój wniosek, że całościowo to bardzo przeciętny piecyk, również na niskich tonach. Oczywiście to budżetowy klamot i nie zaskakuje pozytywnie w swoim przedziale cenowym, teraz już chyba nawet powyżej 5 kzł za nowy. Dużo też zależy od tego co jest punktem odniesienia.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym był dociekliwy @kaczadupa ale skoro był słaby to jak to się stało,że najpierw go kupiłeś a potem zmieniłeś monitory 20 razy, zostawiając ten sam wzmacniacz ? Przecież to budżetowy klamot :) Atoll gra jak Atoll, najlepszy na świecie nie jest ale to fajny klocek. Zgaduję ,że teraz masz Cyrusa one.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Tomaszu o najważniejszym, że to co napisałem to tylko moja opinia i dla Ciebie ten klamot (Atoll) może być audio objawieniem. Jeszcze przyjdzie czas byś wyruszył dalej... ;)

A co ja mam czy miałem to długo by pisać, możesz śmiało przemnożyć testy naszego Kolegi Krafta razy trzy a i tak nie wiem czy nie było tego więcej (w każdej kategorii tj. wzmacniacz, DAC, odtwarzacz CD czy głośniczki). To była długa droga i w sumie nadal trwa ale już bez takich emocji i młodzieńczego podniecenia. Teraz bardziej cieszę się jak w odmętach Spotify czy Tidal wygrzebię jakąś fajną (dla mnie) muzykę.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel09 napisał:

S4Home od kiedy wierzysz w testy pisane przez ,, innych ,, 😉

Nigdy nie wierzyłem. Dlatego właśnie o tym psiałem. Chodziło mi o to jak łatwo właśnie jest znaleźć sprzeczność.

Ale to nie dotyczy tylko tych kolumn.

20 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ale z Was "łobuzy", chociaż podobne sprzeczności są przy recenzji przedmiotowego Audiolaba 6000

Dokładnie. audiolab 6000 ma także sprzeczne opisy i to dość mocno. Czemu łobuzy? Albo inaczej łobuz. Gdzie napisałem coś źle?

Trzeba posłuchac w domu. Przeciez napisałem.

Dnia 3.02.2021 o 07:21, S4Home napisał:

Ale jest z tego wszystkiego także plus. Q21 wypożyczy Ci na pewno z chęcią te kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Dokładnie. audiolab 6000 ma także sprzeczne opisy i to dość mocno. Czemu łobuzy? Albo inaczej łobuz. Gdzie napisałem coś źle?

Przecież była minka, że to żartobliwie chociaż z drugiej strony... ktoś się napracował przy promocji a Wy uszczypliwie pokazujecie, że ta praca i tak na marne bo wnioski z recenzji sprzeczne :)

Jednak komuś  chciało się podjąć ryzyko dystrybucji, poświęcić swój czas i zainwestować w to pieniążki i co trzeba koniecznie podkreślić - wyjątkowo w tym biznesie - nie wywindować cen takiego Audiolaba do poziomu cen konkurencji.  Chyba lepsze to niż nie robić nic i potem się dziwić, że takie Heco czy Magnat nie są popularne. Oczywiście Heco/Magnat nie pojawiają się tu przypadkowo i może jest to lekka uszczypliwość z mojej strony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to  ,, skarżenie ,, jest bardzo nie smaczne. Odnośnie Audiolaba to jeżeli się go w swoich warunkach domowych nie słuchało ,( a w którymś poście na Forum czytałem wypowiedz że ,, nie lubię  tej  marki,, ) to moim  zdaniem nie powinno się wcale o sprzęcie pisać .

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...