Skocz do zawartości

Buchardt audio


KrólKiczu

Recommended Posts

12 godzin temu, 1Ender napisał:

@seba3002

Słuchałem. Zdecydowanie poległy na Slayerze. Metal odpada. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz. 

Generalnie fajne kolumny. Musisz posłuchać.

Pozdrawiam

Slayera nie słucham 🙂. Jeżeli chodzi o metal to jedyne co przyswajam to metallica i tool. No i czasem kiedy chcę posłuchać czy sprzęt się "wyrabia", puszczam sobie Lamb of God. Generalnie słucham różnych gatunków, od popu, przez elektronikę, jazz do wszelkich odmian rocka. 

A co do audiolaba. Miałem okazję słuchać go wczoraj, niestety nie na moich kolumnach. Wg mnie bardzo przyzwoity wzmacniacz. Grał z niższą serią Klipsch (R) i potrafił z tych kolumn wykrzesać naprawdę przyjemne dźwięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002

Audiolaba miałem 8000A, dawał radę z metalem, Trance, Techno.

Nie wiem jak te nowe Audiolaby nie słuchałem. 

Co do Buchardt 300, nie pamiętam jaka elektronika była podpięta. Te kolumny wywalały się na podwójnej stopie. Ogółem ściana dźwięku, żadnej separacji źródeł pozornych. W elektronice było trochę lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
17 minut temu, Prawie Audiofil IT napisał:

Do przesłuchań "tachalem" swój 2, 5 kg :) SMSL A8. 

Qurna chyba naprawdę go kupię 😉 Coraz więcej opinii z rzeczywistych odsłuchów się o nim pojawia. Podobno warto do niego podłączyć przyzwoity DAC ten na podkładzie A8 nie jest najwyższych lotów. Coś możesz na ten temat powiedzieć? Co jest źródłem u ciebie?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prawie Audiofil IT napisał:

Mogę tylko dodac opinię mojego porownania z podstawową nakladką DAC w Malinie( gram Tidal Hifi przez Volumio) oraz Ifi Nano Isdn, które zostalo mi ze starej konfiguracji z Dayensem Menuetto. Ani nakladka w Malinie ani Ifi nie są mi juz potrzebne. Bawilem sie, przełączalem i nie widzę póki co potrzeby dodatkowych połączeń z zewnętrznym DAC. Róznice jeśli są to w moim odczuciu za male aby kombinowac na tym poziomie. Chyba , ze myslisz o DAC z poziomu cenowego samego SMSL. No to z pewnością warte przetestowania, bo sam wzmacniacz daje duzo frajdy. Z perspektywy czasu muszę powiedzueć, że niepotrzebnie meczylem sie z Menuetto. Funkcjonalność,obsługa czy wykonanie to inna liga. Dźwiękowo jednak mam dalej szacunek do Menuetto ale i ja odczuwalem jak inni jego uzytkownicy, ze brakuje mu wypełniuenia w dolnych rejestrach. SMSL A8 robi co chce z kazdą  parą kolumn.  I co wazne brzmi bardzo neutralnie. Nie wiem o co chodzi ludziom z tymi stereotypami "cyfrowych nalotów" czy suchym , technicznym dźwiękiem. Z pewnoscia takie okreslenia nie dotyczą SMSL A8. Wg mnie...

Coraz więcej widzę nawróconych na ,, zimną'' stronę mocy.

Cieszy taka radość z używania tego wzmaka. Bo może faktycznie można tanio i dobrze?

Widzę, że na ali.. już za 600USD można tego SMSL A8 kupić.

Ja już też nie mogę się doczekać kiedy skończę budowę swojego IceLanD-a. U mnie zamiast modułów IcePower125 będzie najnowszy IcePower1200AS2.

I DAC też na ,, wypasie'' plus pre na starych amerykańskich lampach. Całość w pełni zbalansowana. Będę miał porównanie ze starym Accuphase którego ma zastąpić. Dam znać jak ta konfrontacja wypadnie.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To Twoja opinia. Ja tak samo jestem zdziwiony że w porównaniu z tymi co słuchałeś tak bardzo Ci się podobały :)

 

 

A mnie ta opinia bardzo zainteresowała. Rozmawiałem zarówno z kolegą @Prawie Audiofil IT jak i osobą, która ma te buchardty i opinie generalnie są zbieżne. I to co najbardziej zapamiętałem, to fakt że kolumny prezentują potężny dźwięk. Ale z drugiej strony z innych źródeł dowiedziałem się, że kolumny rozwijają skrzydła dopiero przy wyższych poziomach głośności. Pytanie tylko czy młodsza konstrukcja może być konkurencją dla swoich starszych rodaków (dynaudio)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HQ150 napisał:

Coraz więcej widzę nawróconych na ,, zimną'' stronę mocy.

A to "tylko" ICE Power. A są już przecież lepsze układy, np. na Hypex nCore albo Purifi Eingetakt czy Pascalu. Jeszcze niejeden meloman odwróci się od piecyków 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...