Skocz do zawartości

Kino domowe do 45m2


DJtiger

Recommended Posts

Przed chwilą, Stolarz napisał:

...A ponoć ten sub do muzyki się nie nadaje :)...
 

Mi jak najbardziej podpasował :)

1 minutę temu, Stolarz napisał:

...
Daj znać jak się sub w filmach sprawuje.
...

Z dekoderem TV Canał+4K oraz z Netflixem z tego dekodera też dobrze się sprawuje :) 
Mam cichą nadzieje, że jak kupie i podłączę Blu-Ray to sub pokaże na co go stać :P 

5 minut temu, Stolarz napisał:

...
I nie słuchaj kabli tylko muzyki :D

 No raczej :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 1.04.2021 o 13:55, Stolarz napisał:

@DJtiger Witaj w klubie amplitunerów Denona :>>> Co konkretnie ręcznie zmieniałeś po kalibracji? W jakim trybie słuchasz muzyki? Rozumiem, że muzyki słuchasz bez użycia subwoofera?

Witam mam pytanie, chodzi o głośność u mnie na filmach max 80 w stereo bez audiodys trochę więcej też tak macie? Denon 2700 h, trochę dziwne bo tak reklamują moc a gra ciszej niż mój stary ampli sony który miał 5 razy 79w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz Kaczmarek napisał:

... Denon 2700 h, trochę dziwne bo tak reklamują moc a gra ciszej niż mój stary ampli... 

Widzę, że jednak nie tylko ja miałem takie rozczarowanie :)

Ręczna konfiguracja całkiem zmieniła moc i jakość Denona :)

Pierwsze co zrobiłem to:

1) Setup/Audio/Audyssey/MultEQ XT - wył

2) Glosniki/Ustawienia reczne/poziomy/ :)

i tu po ustawieniu poziomów usłyszałem moc 💪 

Później ustawienia korektora graficznego - zdecydowana poprawa jakości :)

Dodatkowo można jeszcze podkręcić takie parametry na źródłach wejścia np: CBL/SAT lub internet radio 

Option/reg. Poziomu kanału 

Option/barwa dźwięku 

Po ręcznych korekcjach stwierdzam, że Denon był dobrym wyborem :)

Teraz na 50% volume "chałupa się trzęsie" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DJtiger napisał:

Widzę, że jednak nie tylko ja miałem takie rozczarowanie :)

Ręczna konfiguracja całkiem zmieniła moc i jakość Denona :)

Pierwsze co zrobiłem to:

1) Setup/Audio/Audyssey/MultEQ XT - wył

2) Glosniki/Ustawienia reczne/poziomy/ :)

i tu po ustawieniu poziomów usłyszałem moc 💪 

Później ustawienia korektora graficznego - zdecydowana poprawa jakości :)

Dodatkowo można jeszcze podkręcić takie parametry na źródłach wejścia np: CBL/SAT lub internet radio 

Option/reg. Poziomu kanału 

Option/barwa dźwięku 

Po ręcznych korekcjach stwierdzam, że Denon był dobrym wyborem :)

Teraz na 50% volume "chałupa się trzęsie" ;)

Dzięki będę próbował 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie włączyłeś sobie czasem limitu głośności?
U mnie w x3700 jest od -80dB do +18dB, gdzie 0dB to poziom referencyjny. Tej skali "procentowej" 0-98 nie używam.
Limit u siebie ustawiłem na 0dB, bo powyżej to bałbym się o szyby 😉
Najczęściej słucham gdzieś w okolicach -25dB, czasami wyżej typu -20, -10dB, późnym wieczorem typu -30, -40dB

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Ja przy x3500h nie mialem kompletnie tego problemu.

Widzisz :) a my mamy X2700 ;)
i takie numery wychodzą 😜
 

 

56 minut temu, TomekN napisał:

...
U mnie w x3700 jest od -80dB do +18dB, gdzie 0dB to poziom referencyjny. Tej skali "procentowej" 0-98 nie używam.
...

W X2700 też sobie można wybrać rodzaj skali :)
Ja używam tradycyjnej czyli 0-98 :)
w dB się gubię ,może dlatego, że nie jestem "audiofilem" i nie zagłębiałem się w znaczenie takich jednostek ;) 

4 minuty temu, S4Home napisał:

I do słuchasz bez audyssey? To dużo moim zdaniem tracisz 

Dynamic robi na prawdę dużo roboty pozytywnej tam.

Ja tylko tak słuchałem na starym Onkyo i Denonie którego miałem jakiś czas.

No właśnie straciłem jak miałem to wszystko wł.
Mi wszystko wytłumił i wyciszył :(
Dźwięki słychać było jak ze starej Nokii :D Oczywiście nie obrażając Nokii ;) 

Trzy razy ustawiałem za pomocą Audyssey i za każdym razem "kiszka" wychodziła :( 

Edytowano przez DJtiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A nie włączyłeś sobie czasem limitu głośności?
U mnie w x3700 jest od -80dB do +18dB, gdzie 0dB to poziom referencyjny. Tej skali "procentowej" 0-98 nie używam.
Limit u siebie ustawiłem na 0dB, bo powyżej to bałbym się o szyby 😉
Najczęściej słucham gdzieś w okolicach -25dB, czasami wyżej typu -20, -10dB, późnym wieczorem typu -30, -40dB

Nie, limiter wylączony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz Kaczmarek napisał:

A do ilu możesz dać głośność? 

Do ilu sobie ustawie limiter.

17 godzin temu, DJtiger napisał:

Widzisz :) a my mamy X2700 ;)
i takie numery wychodzą 😜
 

 

W X2700 też sobie można wybrać rodzaj skali :)
Ja używam tradycyjnej czyli 0-98 :)
w dB się gubię ,może dlatego, że nie jestem "audiofilem" i nie zagłębiałem się w znaczenie takich jednostek ;) 

No właśnie straciłem jak miałem to wszystko wł.
Mi wszystko wytłumił i wyciszył :(
Dźwięki słychać było jak ze starej Nokii :D Oczywiście nie obrażając Nokii ;) 

Trzy razy ustawiałem za pomocą Audyssey i za każdym razem "kiszka" wychodziła :( 

Dobrze by bylo zrobic pomiary apka i tam zobaczyc, o co chodzi. Mozesz tez wrzucic zdjecia z pomiarow (gdzies tam sa dostepne wykresy co Ci pomierzyl) i moze cos z tego wyjdzie. Dystanse dobrze ustawil?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2021 o 10:42, Tenfilip napisał:

... Dystanse dobrze ustawil?

Tak, tylko odległości dobrze ustawił :)

Myślę, że przyczyną złych ustawień są fotele, które w jakiejś części pomiarow są na lini mikrofon-kolumna 

Centralnie, siedząc na środku sofy, widać całe kolumny, ale jak się przesunę w prawo lub lewo to któraś kolumna jest zasłaniana przez fotel (70cm wysoki) na pierwszej fotce pokazałem układ kolumn w salonie. Trochę, te fotele, przesunąłem do siebie bliżej środka :)

Ale, tak jak pisałem wcześniej, ręczna konfiguracja diametralnie zmieniła brzmienie i moc kolumn :)

Jestem mega zadowolony :)

 

Edytowano przez DJtiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DJtiger napisał:

Tak, tylko odległości dobrze ustawił :)

Myślę, że przyczyną złych ustawień są fotele, które w jakiejś części pomiarow są na lini mikrofon-kolumna 

Centralnie, siedząc na środku sofy, widać całe kolumny, ale jak się przesunę w prawo lub lewo to któraś kolumna jest zasłaniana przez fotel (70cm wysoki) na pierwszej fotce pokazałem układ kolumn w salonie. Trochę, te fotele, przesunąłem do siebie bliżej środka :)

Ale, tak jak pisałem wcześniej, ręczna konfiguracja diametralnie zmieniła brzmienie i moc kolumn :)

Jestem mega zadowolony :)

 

Ja bym wywalil fotele dla wlasnej edukacji, ale jak jestes zadwolony, to nic z tym nie zrobimy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. 
Nie zakładając nowego tematu i nie zaśmiecających forum. 
Czy warto brać jeszcze w 2021r. x2600h powiedzmy za 2500 PLN używany z gwarancją, czy nie na sensu gdy x2700h można nowy za 3000 PLN wyhaczyć. 
W specyfikacji wyglądają prawie identycznie (nie licząc 8K oraz 4K 120Hz - które działa jak działa). 
Co radzicie?

x2600 or x2700

Dzieki i pozdrawiam  

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Bym się targował :)

Bardziej chodzi o sens kupowania w 2021. 
Pytam Was znawców tematu. 
Bo wyglądają na papierze prawie tak samo, ale czy grają tak samo?

Czy x2600 ma jakieś ukryte wady, które poprawili względem x2700?

Zawsze to 500 PLNów w kieszeni, tylko czy taka oszczędność potem się nie ZEMŚCI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Salon jakies 30m2 z tym, że miesce do oglądania filmów jakies 4x5=20m2.

https://imageupload.io/g/24dSKSLGx5

Szukam zestawu do głównie do kina domowego. Wcześniej przez 10lat miałem głośniki zestaw 5.1 od Logitech do filmów jakoś tam dawały radę do muzyki tragedia choć audiofilem nie jestem. Na początek chciałbym kupić amplituner, kolumny i ewentualnie subwoofer, w późniejszym czasie głośniki na tył. W 7.1 chyba nie chcę się bawić.

Iść już w dolby atmos? filmy jeszcze przez następne lata chyba będą wspierały dts?

Amplituner najlepiej z spotify już i widziałem, że są takie chyba od Yamahy, że można podłączyć bezprzewodowo głośniki? Fajna opcja bo na tył nie wiem czy dobrze z kablami wyszedłem. No i na taras bym wziął taki głośniczek czy do kuchni.

Ciężko mi powiedzieć o budżecie jeśli zdecydowanie warto trochę dołożyć to spróbujemy dołożyć ;p

Kolumny tak po 1,5k za sztukę.

subwoower tak do 1k?

ampli ???

Proszę o pomoc w dobrze i ofertę. Prosiłbym też o ewentualną poprawę rozmieszczenia, Kominka jeszcze nie ma ale żona bardzo chce ;p

Salon 1 wersja na co dzień z TV 55cali i użytkowymi drzwiami ;p

Salon 2 wersja na wieczór drzwi zamknięte i ekran do projektora jakies 100cali - jeszcze nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widać "This gallery has expired." Obawiasz się o podłączenie kablowe surroundów, ale bądź świadom że jeśli bierzesz pod uwagę Atmos to głośniki tego systemu montuje się w suficie. Do 32m2 to chyba będzie ciężko z dobrymi kolumnami za 1,5k, tym bardziej subwooferem za 1k. Z mojego punktu widzenia, a jestem na ukończeniu swojego kina, przeznacz na 5.1 10k to już powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Atmosu.

Wolał bym dołożyć do lepszego suba niż iść w Atmos.

Co oznacza

24 minuty temu, Masta20PL napisał:

Kolumny tak po 1,5k za sztukę.

Ile za komplet 5.0 bo koszt suba mamy. Surroundy przeważnie kosztują inaczej niż fronty.

Z Amplitunerami to jest niestety teraz tak że kupuje się co jest. A nie wybiera bo się woli.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k to sporo.

To może zrobimy tak, że najpierw ampli + kolumny przednie - będzie stereo
w późniejszym czasie jak budżet pozwoli sub a na końcu tył, no i zapomniałem o centralnym on chyba musi być na początku budowy kina?

Atmos nie robimy jak to ma być w suficie.  Za całość jak kolega napisał wyżej nie więcej jak 10k.

Jest obecnie dostępny jakiś dobry ampli z bezprzewodowa funkcją?

 

 

salon2.jpg

salon1.jpg

Edytowano przez Masta20PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma coś takiego jak MusicCast Surround. Możesz kupić do niej głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 lub MusicCast 50. Można też subwoofer MusicCast Sub 100... Ale co do tego ostatniego to nie jestem przekonany. Yamaha RXA2A, RXV6, RXV4. Ta ostatnia jest najtańsza i powinna Ci wystarczyć.

Jak na początku stereo to kup sam amplituner + fronty. Jak rozbudujesz później do kina, to wówczas dokup w jednym rzucie surround, centralny i subwoofer. Tu musisz dołożyć komplet ze jednym razem bo inaczej bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Butler napisał:

Yamaha ma coś takiego jak MusicCast Surround. Możesz kupić do niej głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 lub MusicCast 50. Można też subwoofer MusicCast Sub 100... Ale co do tego ostatniego to nie jestem przekonany. Yamaha RXA2A, RXV6, RXV4. Ta ostatnia jest najtańsza i powinna Ci wystarczyć.

Jak na początku stereo to kup sam amplituner + fronty. Jak rozbudujesz później do kina, to wówczas dokup w jednym rzucie surround, centralny i subwoofer. Tu musisz dołożyć komplet ze jednym razem bo inaczej bez sensu.

Ampli ma tylko 1 wyjście. Potrzebuje 3. Jakoś rozdzielacz ładnie rozdzielić sygnał też w 4 k? Potrzebuje dwa wyjścia 4k i 1 fhd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Yamaha ma coś takiego jak MusicCast Surround. Możesz kupić do niej głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 lub MusicCast 50. Można też subwoofer MusicCast Sub 100... Ale co do tego ostatniego to nie jestem przekonany. Yamaha RXA2A, RXV6, RXV4. Ta ostatnia jest najtańsza i powinna Ci wystarczyć.

Jak na początku stereo to kup sam amplituner + fronty. Jak rozbudujesz później do kina, to wówczas dokup w jednym rzucie surround, centralny i subwoofer. Tu musisz dołożyć komplet ze jednym razem bo inaczej

Teraz sobie uświadomiłem, że tym sposobem będę mógł używać tylko jednego urządzenia jednocześnie:p chciałem podłączyć konsole, pc, dekoder do ampli i puszczać zamiennie różne rzeczy w dwóch pokojach. Muszę to jakoś inaczej rozwiązać.

Edytowano przez Masta20PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...