Skocz do zawartości

Kino domowe do 45m2


DJtiger

Recommended Posts

19 minut temu, Masta20PL napisał:

Teraz sobie uświadomiłem, że tym sposobem będę mógł używać tylko jednego urządzenia jednocześnie:p chciałem podłączyć konsole, pc, dekoder do ampli i puszczać zamiennie różne rzeczy w dwóch pokojach. Muszę to jakoś inaczej rozwiązać.

Możesz próbować zapolować na udany model z poprzedniej linii Yamaha RX-A1080 który ma trzy wyjścia. Niższa Yamaha tej serii RX-A880 ma już dwa.

Do mnie wkrótce trafi Denon AVC-X4700H i on ma trzy wyjścia HDMI 2.1. AVC-X3700H też jeszcze ma trzy, dalej AVC-X2700H już "tylko" dwa wyjścia. Z tego co wiem mógłbym u siebie stworzyć 3 strefy audio, ale będę mieć wszystkie końcówki zajęte na kino. Tylko Denon nie ma w ofercie systemu bezprzewodowych głośników który byś chciał.

 

920denonavr.bac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Masta20PL napisał:

Zdecydowałem się na RX-V4A plus do tego spliter mam nadzieje, że dobrałem dobry https://allegro.pl/oferta/aktywny-rozdzielacz-hdmi-1x4-splitter-v-2-0-4kx2k-10790470453

proszę o podpowiedź jakie kolumny (fronty) do tego?

Zanim kupisz to się zorientuj na 100% czy to będzie chciało pracować jak planujesz. Wątpię by w czymś takim działało ARC, czyli zwrotny sygnał audio. Chodzi o to że normalnie z amplitunera idzie po HDMI obraz i dźwięk do TV. ARC (nowsze lepsze eARC) wysyła w drugą stronę sam dźwięk po tym samym kablu do amplitunera byś mógł na swoich kolumnach słyszeć cokolwiek z telewizora, który jest przecież jednym ze źródeł audio w Twoim systemie. Z jakiego źródła by był dźwięk powrotny w takim splitterze? Idealnie by było jakby można było jakoś go wybrać, ale obawiam się że może być lipa... 

Możesz podłączyć wszystkie źródła do TV, a do HDMI z eARC tylko amplituner. Tylko z tego co mi wiadowo nie każdy TV radzi sobie wówczasz dźwiękiem z peryferiów np konsoli czy kompa.

Może ktoś bardziej ogarnięty Ci odpowie, ale jak na moje to jak chcesz użyć trzech wyjść z obrazem to musisz wysupłać więcej kasy na lepszy amp.

Co do kolumn to Ci majstry coś z branży zaproponują, wszystko zależy jaki styl muzyki preferujesz. Mi odpowiada Klipsch nawet z muzyce, ale tylko z serii RP. Po prostu lubię tę moc i charakter grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tego też nie przemyślałem, tzn chodzi o ten drugi pokój, bo w pierwszym wszystko wpinam do ampli i dźwięk mam na kolumnach, ale jak będę chciał coś oglądać w drugim pokoju to przecież nie będę jechał na dźwięku z ampli. Więc potrzebuję by audio też przeszło... hmmm. Z Pc nie jest źle bo karta ma więcej wyjść więc jeden hdmi do ampli a drugi bezpośrednio do monitora, z konsolą to wychodzi na to, że muszę ją mieć w drugim pokoju tam gdzie nie ma zestawu 5.1 i stamtąd puszczać hdmi do ampli, obraz mi wróci a dźwięk jeszcze dodatkowo innym wyjściem w tym pokoju. A na telewizję z dekodera podobnie jeden obraz plus dźwięk po hdmi a do pokoju doprowadzić jakiś kabel z dźwiękiem. tak sobie głośno myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Masta20PL napisał:

hehe tego też nie przemyślałem, tzn chodzi o ten drugi pokój, bo w pierwszym wszystko wpinam do ampli i dźwięk mam na kolumnach, ale jak będę chciał coś oglądać w drugim pokoju to przecież nie będę jechał na dźwięku z ampli. Więc potrzebuję by audio też przeszło... hmmm. Z Pc nie jest źle bo karta ma więcej wyjść więc jeden hdmi do ampli a drugi bezpośrednio do monitora, z konsolą to wychodzi na to, że muszę ją mieć w drugim pokoju tam gdzie nie ma zestawu 5.1 i stamtąd puszczać hdmi do ampli, obraz mi wróci a dźwięk jeszcze dodatkowo innym wyjściem w tym pokoju. A na telewizję z dekodera podobnie jeden obraz plus dźwięk po hdmi a do pokoju doprowadzić jakiś kabel z dźwiękiem. tak sobie głośno myślę.

Trochę nie nadążam :)

Możesz do konsoli dać rozdzielacz HDMI. Jedno HDMI do amlitunera by był obraz i dźwięk na TV nr.1, drugie HDMI do TV nr. 2. Tak akurat mam u siebie bo gramy sobie na dwóch telewizorach równocześnie (na różnych piętrach).

Jeśli chodzi o kompa, to HDMI do ampli ok, drugie wyjście do monitora ok by mieć sam obraz, ale nie jestem pewien czy nie będzie to uciążliwe ze względu na dźwięk który będziesz musiał na kompie co chwilę konfigurować, bo rozumiem że dźwięk w pokoju nr.2 byś puścił z wyjścia chinch z płyty głównej. U siebie do kompa mam podłączone dwa telewizory po HDMI, nie mogę ustawić tak by dźwięk był na obu naraz :) No chyba że bym kupił kolejny rozdzielacz HDMI to chyba by grało.

1446816756_Beztytuu.png.d3d3c3678694fc5042432eb5a4e2f0c1.png228901026_Beztytuu2.png.11ade04a2c23ebd896c3c84635fa98c3.png

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie  za bardzo jest wybór

Jeśli miałby to być amplituner z 3 wyjściami HDMI to on zje znaczną cześc budżetu,

Dlatego spliter jest tu "złem?" koniecznym.

4A to fajny amplituner. Możesz do niego podłączyć Heco Aurora 700, KEF Q 750, ELAC Debut Reference, ale i też nieco jaśniejsze QAcustic 3050i czy przy wyborze fajnego suba także Bronze 200.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...