Skocz do zawartości

Kable banany brak średnicy i szczegółów


Recommended Posts

Witam, po zmianie kolumn wcięło mi średnicę i szczegółowość i chciałbym się dowiedzieć czy można to podkręcić jakimś niedrogim kabelkiem ? obecna konfiguracja to magnat mr 780 i focal chora 816 no i kabel kruger i matz banan 3m. Mogą być propozycje z aliexpress bo widziałem ze tam taniej sporo

Edytowano przez Luc Adams
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, Luc Adams napisał:

po zmianie kolumn wcięło mi średnicę

Całą od 200 - 2k. Hz , czy tylko jakiś zakres , bo to przy doborze kabla bardzo istotne ? :) Są kable od naprawy pasma w zakresie 212- 411 Hz , kolejne  542,5 - ......... :) 

A poważnie to masz dwa wyjścia , zmienić kolumny lub popracować nad akustyką pomieszczenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumn nie zmienie bo dopiero co sie wykosztowalem wiec chcialbym cos poprawic nie za duzym kosztem. Prosze o poropzycje jakiegos kabelka ktory moglby poprawic jakosc srednicy czyli ja wydobyc poniewaz jest mocno schowana ale nie kablem za 1000 zl tylko tak max za 200 jezeli to mozliwe. Wystarczy dlugosc kabli 1,5m
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luc Adams napisał:

jakiegos kabelka ktory moglby poprawic jakosc srednicy czyli ja wydobyc poniewaz jest mocno schowana

Nie wiem co mam Ci powiedzieć. Wg. mnie i moich 40 szt. kabli w szufladzie coś o co pytasz , po prostu nie istnieje. Zostaje poważnie zmiana kolumn lub możesz jeszcze powalczyć z ich pozycjonowaniem. Jak chcesz już koniecznie zmieniać dźwięk kablami to są Salony Audio wypożyczające takie precjoza i od tego bym zaczął. A jak chcesz coś własnego, to kup kabel YTDY 8x0,5 / po 4 żyły na kanał/ , nawet jak nie pomoże, to przynajmniej dużo nie wydasz.

https://www.napad.pl/produkty-621-480-przewd-ytdy-8x05-mm-2224?gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0Zn7p3Zg4qcvTrBWm4DSWACUywzPpuyI9aKGtF26uRBN8keVMXiIO9BoCzi0QAvD_BwE#1575

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze napiszesz o jakichś monitorach a tu jedne z bardziej basowych (jesli wierzyć obiegowej opinii tu i ówdzie), a mimo to "na nich" było wiecej srednicy i szczegółów w tych sanych warunkach.?hmm...  Na pewno nic innego sie nie zmieniło w systemie poza wymianą kolumn? Ciężki orzech do zgryzienia... wychodzi na to ze najlepiej ruszyć cos co faktycznie da kolosalne zmiany. Ja proponuje skupic sie podobnie jak koledzy powyżej na opcji zmian kolumna-akustyka. 

Ps: jest taka opcja jeszcze, co prawda mało prawdopodobna ale jednak bo juz slyszalem o tym.... czyli po wymianie "zalało" basem pomieszczenie. Okazało sie ze nie lubi ten ktos mocnego basu i wybrał kolumny ktore tak nie "basuja" jednak po zmianie na inne wszystkie pozostałe na rynku strasznie grały basowo. Okazało sie ze wczesniej cały czas słuchał z jedna kolumna w "przeciwfazie"!!!!!! Co po zmianie kolumn i prawidlowym podłączeniu (a mózg byl przyzwyczajony do nizszej zawartosci niskich czestotliwosci), wszystkie miały wlasnie subiektywnie za mało srednicy i szczegółów w stosunku do basu. Nie mowie ze tak jest u Ciebie. Chce jednak zauważyć jak wiele moze być przyczyn ktore to w pierwszej chwili moga zostać pominięte, bądź błędnie zinterpretowane. Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja kolumny nie dogadała się z wzmakiem i wyszło jak wyszło. Cóż pozostało; zmiana kolumn, kombinacje z kablami - czy to pomoże w takim stopniu? wątpię, zło konieczne - jakiś korektorek w obwód i podciąganie średnicy. Jednak czasami dobrze mieć w wzmacniaczu regulacje niskich, średnich , wysokich. Teraz by się to przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślałem ze napiszesz o jakichś monitorach a tu jedne z bardziej basowych (jesli wierzyć obiegowej opinii tu i ówdzie), a mimo to "na nich" było wiecej srednicy i szczegółów w tych sanych warunkach.?hmm...  Na pewno nic innego sie nie zmieniło w systemie poza wymianą kolumn? Ciężki orzech do zgryzienia... wychodzi na to ze najlepiej ruszyć cos co faktycznie da kolosalne zmiany. Ja proponuje skupic sie podobnie jak koledzy powyżej na opcji zmian kolumna-akustyka. 

Ps: jest taka opcja jeszcze, co prawda mało prawdopodobna ale jednak bo juz slyszalem o tym.... czyli po wymianie "zalało" basem pomieszczenie. Okazało sie ze nie lubi ten ktos mocnego basu i wybrał kolumny ktore tak nie "basuja" jednak po zmianie na inne wszystkie pozostałe na rynku strasznie grały basowo. Okazało sie ze wczesniej cały czas słuchał z jedna kolumna w "przeciwfazie"!!!!!! Co po zmianie kolumn i prawidlowym podłączeniu (a mózg byl przyzwyczajony do nizszej zawartosci niskich czestotliwosci), wszystkie miały wlasnie subiektywnie za mało srednicy i szczegółów w stosunku do basu. Nie mowie ze tak jest u Ciebie. Chce jednak zauważyć jak wiele moze być przyczyn ktore to w pierwszej chwili moga zostać pominięte, bądź błędnie zinterpretowane. Pozdr.

ja juz sam nie wiem o co chodzi ale nie zmienilo sie nic poza kolumnami. Sam jestem zaskoczony tym jak graly te missiony ale widze to dopiero teraz po tej zmianie. Sluchalem tych focali w sali odsluchowej tez na innych kablach no i bylo slychac roznice ale te kable zaczynaly sie od 600 zl wzwyz wiec szukam troszke tanszej alternatywy. Nie mam niestety w swojej miejscowosci zadnego sklepu zeby co chwile jezdzic i sprawdzac teraz dziesiatki kabli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Luc Adams napisał:

kurcze mam go doslownie dwa miesiace to chyba za szybko

Jeżeli nie jesteś w stanie podkręcić sobie brzmienia gałkami na tym Magnacie to pozostało tylko już to:

Cytat

Witam, po zmianie kolumn wcięło mi średnicę i szczegółowość

co raczej wyczerpuje temat i żadnymi kablami tego nie odczarujesz, chyba że się przyzwyczaisz do tego co masz albo odpoczniesz jakiś czas od dźwięku i spróbujesz za jakiś czas na nowo z innymi utworami aby sprawdzić czy się przypadkiem "nie odwidziało(odsłyszało?)".

Ja nadal bym próbował wymienić te kolumny w miejscu gdzie je kupiłeś na inne, które spełniłyby Twoje oczekiwania w Twoim miejscu odsłuchowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jack Frost napisał:

Jeżeli nie jesteś w stanie podkręcić sobie brzmienia gałkami na tym Magnacie to pozostało tylko już to:

co raczej wyczerpuje temat i żadnymi kablami tego nie odczarujesz, chyba że się przyzwyczaisz do tego co masz albo odpoczniesz jakiś czas od dźwięku i spróbujesz za jakiś czas na nowo z innymi utworami aby sprawdzić czy się przypadkiem "nie odwidziało(odsłyszało?)".

Ja nadal bym próbował wymienić te kolumny w miejscu gdzie je kupiłeś na inne, które spełniłyby Twoje oczekiwania w Twoim miejscu odsłuchowym.

No na wymiane juz nie ma szans poniewaz to salon wiec nie przyjmuja zwrotow uzywanych kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może odkupią za 90% ceny, pogadaj, opisz problem w końcu tam pracują ludzie. Zostawiłeś u nich pieniądze być może nie pierwszy raz.

W tej sytuacji mogą ewentualnie pomóc znaleźć na nie kupca, zrobić jakiś barter etc. Ewentualnie jeśli to nowe kolumny to trudno, wystaw na OLX. Jeśli to stan sklepowy z papierami to jest szansa, że dużo nie stracisz i wtedy wypożyczysz od sklepów, które to umożliwiają inne kolumny, które Ci podpasują.

 

Albo się przyzwyczaisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslę ze tyle co mam stracic na wymianie to zainwestuje jednak w jakis kabelek bo pewnie moja strata wyniesie kolo 500 zl. Biorac pod uwage jak budzetowe mam w tej chwili kable to moze jednak cos pomoze
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli wiedziałeś ale "olałeś" sprawę licząc ze jakoś będzie! Wiesz co.... Może dla kogoś kto to teraz czyta i nosi sie z zamiarem zmian systemu bedzie to b.dobry przykład. Lepiej uczyć sie na cudzych błędach.

Co innego by było gdybys nie był "tego" swiadomy!!

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal

Lepiej, żeby od razu to zrobił niż kupił kable i w duchu pomyślał "o fak, nie ma różnicy i teraz muszę z tym żyć albo wmawiać sobie, że jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze...".

Chyba, że powoli zacieramy już łapki na post w stylu "kupiłem inne przewody i teraz wszystko gra jak należy" 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luc Adams napisał:

no myslę ze tyle co mam stracic na wymianie to zainwestuje jednak w jakis kabelek bo pewnie moja strata wyniesie kolo 500 zl. Biorac pod uwage jak budzetowe mam w tej chwili kable to moze jednak cos pomoze

Inwestuj inwestuj ;) a potem i tak sprzedasz kolumny a z kablami zostaniesz. 
Cos Ty się na te kable tak uparł??

kabel Ci nagle nie wyczaruje środka pasma, nie wyciągnie Ci go o +6dB. Różnice usłyszysz owszem jeśli przesiadasz się z kabla aluminiowego 0,5mm2 na dobry bat miedziany. Natomiast jeśli masz miedziany 2metrowy kabel o przekroju 2,5mm2 to wymiana tego na kabel grubszy czy „bardziej” miedziany, czy poprostu droższy nie odczaruje Ci sytuacji. Różnica może i będzie ale na tyle subtelna ze raczej ociera się autosugestie niż faktyczną i policzalną poprawę. Nie jestem ekspertem ale uważam ze skoro masz teraz średnice przyduszoną kocem, to nawet kabel za 1000pln za metr tego koca Ci z kolumny nie zdejmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Wasilewski napisał:

Inwestuj inwestuj ;) a potem i tak sprzedasz kolumny a z kablami zostaniesz. 
Cos Ty się na te kable tak uparł??

kabel Ci nagle nie wyczaruje środka pasma, nie wyciągnie Ci go o +6dB. Różnice usłyszysz owszem jeśli przesiadasz się z kabla aluminiowego 0,5mm2 na dobry bat miedziany. Natomiast jeśli masz miedziany 2metrowy kabel o przekroju 2,5mm2 to wymiana tego na kabel grubszy czy „bardziej” miedziany, czy poprostu droższy nie odczaruje Ci sytuacji. Różnica może i będzie ale na tyle subtelna ze raczej ociera się autosugestie niż faktyczną i policzalną poprawę. Nie jestem ekspertem ale uważam ze skoro masz teraz średnice przyduszoną kocem, to nawet kabel za 1000pln za metr tego koca Ci z kolumny nie zdejmie.

po pierwsze to napisałem na wstepie ze nie chce duzo inwestowac w to dlatego szukam pomocy tutaj. Po drugie sluchalem tez innych kabli z tym zestawem i bylo slychac wyrazna poprawe jednak byly one drogie i szukam alternatywy. Trzecia porada sprzedaj kolumny no to raczej sam na to wpadlem jednak za duzo na tym strace wiec szukam tanszego sposobu poprawy sytuacji. Serio nikt nie jest w stanie polecic na tym forum jakiegos sprawdzonego niedrogiego kabla do 200 zl za komplet ? bo jak mam placic za kabel 1000 zl to wole rzeczywiscie zmienic kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...