Skocz do zawartości

Kable banany brak średnicy i szczegółów


Recommended Posts

@Luc Adams , chłopie czego nie rozumiesz ? Już parę osób które siedzą długo lub bardzo długo w audio napisało Ci , że nie ma takiego kabla. Ani za 200 zł, ani za 20 000 zł. Jak nie chcesz zmienić kolumn ,to żyj z tym i już. Możesz jeszcze próbować z Dirac Live , ale będziesz miał do wydania jakieś 3 500 zł , a to rozumiem nie wchodzi w rachubę. Pisałem już , kup YTDY 8x0,5 , zrób kabel i od tego zacznij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

59 minut temu, Luc Adams napisał:

Serio nikt nie jest w stanie polecic na tym forum jakiegos sprawdzonego niedrogiego kabla do 200 zl za komplet ? bo jak mam placic za kabel 1000 zl to wole rzeczywiscie zmienic kolumny

Ciekawe jaki będzie finał ;) kolumna czy kabel? A może akustyka???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luc Adams napisał:

Trzecia porada sprzedaj kolumny no to raczej sam na to wpadlem jednak za duzo na tym strace wiec szukam tanszego sposobu poprawy sytuacji.

Kto doradził Ci takie kolumny do lampy:(, jak długo masz te kolumny?

Kable nie pomogą. Ta trzecia porada jest trafna:15_yum:.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karol64208 napisał:

Kto doradził Ci takie kolumny do lampy:(, jak długo masz te kolumny?

Kable nie pomogą. Ta trzecia porada jest trafna:15_yum:.

https://www.q21.pl/blog/magnat-mr780-i-focal-chora-816-rekomendacje-q21.html

47 minut temu, audiowit napisał:

Próbowałeś ustawić inaczej kolumny? Czasem ich przesunięcie o 10cm wystarczy.

Zrób kilka zdjęć jak to masz poustawiane i najchętniej podłączone.

Nie mam za bardzo mozliwosc no moze te 10 cm znajde ale nie wiecej niestety

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ciekawe jaki będzie finał ;) kolumna czy kabel? A może akustyka???

sam chcialbym wiedziec ale smieszkowanie jest fajne tylko jak nie dotyczy siebie. co do akustyki to nie wiem czy to jest najwiekszy problem bo jakos poprzednie kolumny nie mialy zadnego problemu z akustyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc Adams, sprawdź, jak sie nie mylę to 30dni roboczych w PL, ale też jak poinformowaniu o tym że kolumny muszą się wygrzać to złóż reklamację że wprowadzili Ciebie w błąd w sklepie. To wygrzewanie to ściema.

trójkąt równoboczny i pod tym samym kątem ustawione kolumn.

Ty siadasz przed przecięciem się boków ok 30-50 /głowa/ cm w środku trójkąta

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

@Luc Adams, sprawdź, jak sie nie mylę to 30dni roboczych w PL, ale też jak poinformowaniu o tym że kolumny muszą się wygrzać to złóż reklamację że wprowadzili Ciebie w błąd w sklepie. To wygrzewanie to ściema.

kurcze nie zgodze sie z tym ze wygrzewanie to sciema bo na poczatku nie dalo sie sluchac tych kolumn taki mialy meczacy dzwiek a po dwoch tygodniach bylo juz spoko i krew nie leje sie z uszu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karol64208 napisał:

minimalna długość boków to pow.2m, długość boków może być mniejsza jak cicho słuchasz

prawdopodobnie mózg i uszy się oswoiły i teraz odczuwasz brak średnicy

jak duży pokój , lub miejsce odsłuchowe masz?

około 4,5 x 4,5 ale niestety nie sa ustawione centralnie w salonie poniewaz mam na tej scianie drzwi wejsciowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luc Adams napisał:

po pierwsze to napisałem na wstepie ze nie chce duzo inwestowac w to dlatego szukam pomocy tutaj. Po drugie sluchalem tez innych kabli z tym zestawem i bylo slychac wyrazna poprawe jednak byly one drogie i szukam alternatywy. Trzecia porada sprzedaj kolumny no to raczej sam na to wpadlem jednak za duzo na tym strace wiec szukam tanszego sposobu poprawy sytuacji. Serio nikt nie jest w stanie polecic na tym forum jakiegos sprawdzonego niedrogiego kabla do 200 zl za komplet ? bo jak mam placic za kabel 1000 zl to wole rzeczywiscie zmienic kolumny

Kablem nie naprawisz braku środka pasma. Nikt tez nie śmieszniej celowo, ale jak Ci 5osob pisze ze kabel sobie odpuść, a Ty dalej o nie pytasz to nie dziw się ze taki jest odbiór.

„słuchałeś” tych kabli w tzw. ślepym teście?

bo jeśli nie to zadziałała tu bardziej wyobraźnia - serio. Zobaczyłeś ładny dobrze wykonany kabel i z automatu zasugerowałeś się ze „o ten to dopiero zagra” Ja robiłem niedawno ślepy odsłuch różnych batów i powiem Ci jedno - chłopaki mnie upokorzyli udowadniając ze guzik słyszę.

 

z kablami to jest w ogóle ciężki temat i bardzo kontrowersyjny. 
Faktem jest ze odpowiednio dobrane kable mogą w jakiś tam niewielki wpłynąć na walory odsłuchowe, ale to są detale, różnice raczej dotyczą skrajów pasm i są bardzo subiektywne. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc Adams to nie powinno być problemu ze środkiem a już to bardziej dolne pasmo.

Tutaj porównanie : to co miałeś

Mission m35i

System type3-way - to ważne gdyż wzm. lampowe nie mają wbudowanej korekcji dźwięku

Frequency response ± 3dB40 - 20000 Hz - istotne dla przenoszenia równego pasma

Amplifier Requirements 25 - 150 W

Sensitivity (2.83V/1m) 92 dB dla wzm. lampowych też jest to istotne

a to co masz obecnie:

Focal Chora 816

Enclosure type : 2.5-way   na minus

Frequency Response : 50Hz-28kHz (±3 dB) na minus

  Sensitivity : 89.5 dB (2.83V / 1m) tutaj tez raczej minus

  Frequency Point : 45Hz (-6 dB) na minus

Porównaj i wiesz dla czego masz problem:35_thinking:

Korekcja barwy dźwięku nie pomaga?

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luc Adams

Nic się nie wygrzało tylko się przyzwyczaiłeś. Tak samo jak można się przyzwyczaić do wiertarki u sąsiada po czwartym dniu ciągłego remontu.

Tak samo jak można się przyzwyczaić do mieszkania przy ruchliwej ulicy i spania w nocy lepiej niż trup na cmentarzu kiedy non stop przejeżdża Ci pod oknem pojazd na sygnale. Patrzę przez okno swojego biura i w linii prostej 50m dalej trwają pracę nad obwodnicą i non stop coś się tam tłucze, wierci i burczy. Gdybym nie pisał tego posta tylko skupił się na swojej pracy to bym tego w ogóle nie słyszał.

Chcesz się przekonać to wypożycz sobie do testów od branży zwykły przewód głośnikowy+inny drogi i niech Ci żona/dziewczyna zrobi test i poprzepina. Porównasz na własnym i ulubionym materiale audio, we własnym miejscu odsłuchowym. Posłuchaj doświadczonych kolegów z z dużym stażem. Popełniłeś błąd i trudno, zdarza się. Jedź do Castoramy, kup przewód z rolki, poproś kogoś aby założył wtyki, termokurcz i oplot i daj mu te 200zł skoro chcesz. Albo wpłać na orkiestrę, schronisko lub inne pajacyk.pl

Jeżeli chcesz kupić kable aby kupić to ok, idź i kup. Nie rozwiąże to jednak Twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bardzo ci nie pomoże ale to dynamiczny i ciepły przy tym kabelek .Na 4 metry wydasz 100zł.Warto spróbować ,choć cudów się nie spodziewaj.

https://www.ceneo.pl/51720436#tab=reviews_scroll

Ja kupowałem po 8 euro w Niemczech i wtedy grał mi z marantzem .Szkoda że nie czytałem tego wątku wcześniej bo go oddałem koledze wraz z innym starym kabelkiem i kupą płyt cd ,prawie za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Luc Adams napisał:

kurcze nie zgodze sie z tym ze wygrzewanie to sciema bo na poczatku nie dalo sie sluchac tych kolumn taki mialy meczacy dzwiek a po dwoch tygodniach bylo juz spoko i krew nie leje sie z uszu

Wygrzewanie to nie sciema, sam byłem wręcz zaskoczony jak sprzęt „dorasta” i ze tak duże zmiany mogą zachodzić w odbiorze.  W mojej ocenie to większą rolę odgrywają tu kolumny, elektronika owszem tez trochę napewno się układa, stabilizują się pojemności kondensatorów, trafo się polaryzuje itd... ale głośniki mechanicznie się docierają, zawieszenie się układa i ja właśnie tu upatruje największe zmiany w reprodukcji dźwięku. 
 

jescze co do tych kabli - Tobie brakuje środka pasma, to jest zakres częstotliwości który jest stosunkowo najłatwiej oddać. Jeśli słuchałeś różnych kabli i faktycznie słyszałeś różnice to wynikają one raczej z podkolorowana górnych bądź dolnych partii spektrum, lub ewentualnie „uplastyczniają” dzwiek (ale moim zdaniem to występuje tylko wtedy kiedy masz kabel marnej jakości i przesiadasz się na coś naprawdę dobrego).

 

Zadzwon do salonu w którym kupiłeś ten zestaw, pogadaj z chłopakami, spróbuj zamienić te kolumny na coś innego, zaproponuj im odsprzedaż np -10% albo poproś o wstawienie ich w komis, czy outlet. To jest dosyć wąska branża, wszyscy się tu znają i naprawdę dbają o relacje z klientem i dobry PR. 
pogadać nie zaszkodzi, a wymiana kolumn to wg. Mnie jedyna słuszna droga do poprawy tak dużych braków. Nie mecz się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

2cm to 4cm wzgledem kolumn, a odbić wzgledem bocznych scian juz nawet niechce liczyć!!!

Zależy w którą stronę przesuniesz. 2cm znaczenia nie będą miały a wynika to chociażby z długości fal - tez to można łatwo policzyć. 
Wg. Takiego toku rozumowania. Siedząc na mieści odsłuchowym i odchylając głowę o 2cm od punktu referencyjnego będziesz miał inne doznania odsłuchowe - raczej mało prawdopodobne aby ktokolwiek zwrócił na ewentualne różnice w brzmieniu. Audiofil z krwi i kości być może będzie się spierał, choćby dla zasady bo sam w to nie wierzy ze usłyszy diametralną różnice. 
a my tu rozmawiamy o sprzęcie za 5tys pln który ma grać poprawnie i poprostu cieszyć ucho. Tu kolega ewidentnie nie trafił z wyborem i ani kable, ani 2cm nie zrobią tu rewolucji.

3 minuty temu, TomekN napisał:

Wygrzewanie to ściema taka sama ja lewoskrętna witamina C

Nie zgodze się.

jak kupiłem kolumny to zaraz po wyciągnięciu z pudła, membrany miały gumy twarde jak opony od stara. Z czasem zrobiły się miękkie i głośniki zaczęły zupełnie inaczej pracować. Na początku było rozczarowanie ze jest zero basu, szczególnie przy cichym graniu, teraz po ok miesiącu zmiana jest diametralna, głośnik wręcz mruczy przy niskich nastawach i nie jest to kwestia przyzwyczajenia bo wcześniej szklanki w kuchni nie dzwoniły, a teraz dzwonią przy tej samej głośności i tych samych kawałkach :) tak wiec mam dowód namacalny a nie tylko sugestie ze mi się mózg osłuchał. Ot tyle mam do powiedzenia w tym temacie. 
 

P.S. Nie mam pojęcia co to lewoskrętna witamina :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...