Skocz do zawartości

Denon AVR X520BT + Dekoder Nc+ 4K


Maciek Kozera

Recommended Posts

Cześć, jestem tu nowy więc na wstępie chciałbym się przywitać.
Problem dotyczy dźwięku/obrazu w następującej kongfiguracji:
Amplituner Denon AVR X520BT
Dekoder C+ 4k
Telewizor TCL 65C815

Połączone kablami HDMI + dekoder z amplitunerem kabel optyczny. Dekoder wpięty wraz z XBoxem do odpowiednich gniazd w amplitunerze (4K/2.2) a sygnał z amplitunera na TV kablem HDMI (wyjście 4K Monitor out)

Gdy amplituner jest wyłączony (tryb czuwania) przesyłam normalnie obraz na TV - tak ustawiłem. Po włączeniu aplitunera gdy wybrana jest opcja dźwięk przesyłany na TV wszystko działa. Gdy wybiorę opcje przesyłaj dźwięk na AVR na TV znika dźwięk i obraz, a w amplitunerze też cisza. Po dodaniu do konfiguracji kabla optycznego dekoder-amplituner mam dźwięk na amplitunerze ale na TV dalej brak obrazu. Po powrocie na aplitunerze do opcji przesyłaj dźwięk na TV wraca i obraz i dźwięk na TV. Zachodze w głowę co może być przyczyną ? Kable HDMI raczej wykluczam bo sygnał przez amplituner normalnie dochodzi do TV. Będę wdzięczny za pomoc.

Edit. Sprawdziłem wszystkie urządzenia teoretycznie obsługują protokół HDCP 2.2
Po wpięciu kabla HDMI łączącego amplituner z dekoderem do innego gniazda HDMI w amplitunerze (bez oznaczenia 4k 2.2) wszystko działa jak należy, z tą różnicą że nie jest to gniazdo z obsługą sygnału 4k. Więc jest to raczej prowizorka niż finalne rozwiązanie.
Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
Zakup konwertera HDCP 2.2-1.4 i zainstalować go między dekoderem a amplitunerem.
Zakup kabla optycznego i podpięcie trochę na około sygnału audio z dekodera przez TV do amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam amplituner Denona oraz Dekoder C+ 4K i u mnie wszystko działa. Używam tylko kable HDMI: z dekodera do Denona oraz z Denona do TV (u mnie akurat LG).

Wrzucam Ci parę screenów z mojej konfiguracji, możesz czegoś się tam doszukasz. Na początek wyłączyłbym CEC jeśli masz włączone.

 

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...