Skocz do zawartości

Jaki wzmak stereo do KD z MA Bronze 6?


Pawel.G

Recommended Posts

Witam forumowiczow

Nie jest to moj pierwszy post tutaj, po wczesniejszych poradach stalem sie posiadaczem zestawu kina domowego:

Yamaha V685
+
Kompletny set 5.1 Monitor Audio Bronze (poprzednia, 5. generacja):
Fronty: MA Bronze 6
Centralny: MA Bronze Center
Surround: MA Bronze FX
Sub: MA Bronze W10

Fronty i centralny podlaczone kablem Kimber 4PR (po dwie wiazki do frontow, bo korzystam z bi-amp).

Zestaw gra dobrze, do tej pory spelnia nasze oczekiwania jesli chodzi o filmy. Natomiast do muzyki chcialoby sie juz czegos wiecej w oferowanym dzwieku (rozwazam do w kategoriach naturalnej rozbudowy a nie pierwszej wizyty slynnego kroliczka :-)).

Poniewaz Yamaha ma pre-out, chcialbym dolozyc wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym DAC (chce ograniczyc liczbe klockow, mysle ze w moim przypadku bedzie to mialo marginalny wplyw na odbior dzwieku). Zrodlem muzyki bylby Xiaomi Mibox (lub inny box typu Chromecast) podlaczony optykiem. Nie biore pod uwage zmiany kolumn, chcialbym po prostu wydobyc z nich to co najlepsze za pomoca odpowiednio dobranego wzmaka. Gra to wszystko w salonie ok. 26m2, otwartym na reszte domu. Akustyka na pewno nie jest optymalna, co nieco beda ja probowal poprawiac w czasie ale ten watek chcialbym aktualnie pominac. Sam rozstaw typowy, jakies 2,3m miedzy kolumnami, stoja dosc blisko naroznika pomieszczenia z jednej i kominka z drugiej strony, ale tak musi zostac.

Na czym mi zalezy? Generalnie razem z zona lubimy dzwiek jasny, z duza iloscia szczegolow na gorze (nie lubimy grania spod koca). Dzisiejsze polaczenie z Yamaha jest pod tym wzgledem generalnie OK, przy wzmaku charakter gory moglby pozostac podobny, ewentualnie delikatnie tylko zlagodzony. Bas tez nam pasuje, nie uwazam zeby bylo go za malo ale to akurat moze byc efekt uboczny ustawienia kolumn i akustyki. W kazdym razie nic nie dudni, bas jest w miare szybki i nie probuje gorowac nad reszta. Natomiast najbardziej brakuje srednicy, wyciagniecia jej do przodu, lepszego odbioru wokali zeby nie byly tak cofniete jak sa teraz. Wiem ze Yamaha gra V'ka i domyslam sie ze to jest jednym z powodow, poza samymi kolumnami ktore sa dosc jasne. Przy okazji wydaje mi sie (o ile nazywam to poprawnie) ze przydalaby sie budowa lepszej sceny, teraz wydaje mi sie gra to wszystko "w jednej linii" jesli wiecie o co mi chodzi.

Z kwestii technicznych wynikajacych z naszego setupu, wzmak musi miec main-in/bypass, najlepiej gdyby przelaczanie funkcji odbywalo sie z pilota ale nie jest to warunek konieczny tak dlugo jak zmiane funkcji mozna zrobic w cywilizowany sposob (tj. korzystajac z jakiegos guzika/pokretla na froncie). Budzet maksymalny to 4500, interesuje mnie sprzet nowy ktory zostanie na lata.

Plan jest taki zeby wybrac do testow w domu 2-3 modele wzmakow ktore Waszym zdaniem najlepiej zgraja sie z MA Bronze 6 przy opisanych zalozeniach. Czytalem juz wiele watkow tutaj w podobnym temacie ale akurat MA Bronze pojawial sie raczej rzadko wiec jestem bardzo ciekaw Waszych polecen do tych konkretnych glosnikow.

Pozdrawiam
Pawel Grudzinski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli lubicie takie brzmienie to faworytem tutaj będzie Cyrus ONE.

Ma wszystko co potrzebujecie do tego wydajność i kopa.

Dużo tańszy Pioneer A40 także może Wam się spodobać.

Ciekawą opcją byłby tez na stałe podłączony NAD 356. Z tym że on gra cieplej. Już nie tak z jasną górą.

Zapraszam po wypozyczenie wzmacniaczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem to polecam Audiolab 6000a lub NAD C356BEE, który będzie bardziej wyrównany tonalnie. 
Cyrus One to dobra propozycja dla osób szukających dynamicznego brzmienia z szybkim basem oraz szczegółową ale nienachalną górą. 

Jeśli w grę wchodziłaby końcówka mocy to warto byłoby rozważyć Atoll AM100 Signature, która poprawi kontrolę basu, zapewni przestrzenne oraz szczegółowe brzmienie z nieco bliższą średnicą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...