Skocz do zawartości

Fronty do kina domowego / zestaw stereo


Krzysztof Nowaczyk

Recommended Posts

Prosiłbym o pomoc i poradę...

Potrzebuje 2 kolumn - rozważam podłogowe, ale pewnie mogą być i podstawkowe.

Budżet 2,5-3,5 tys. zł za parę.

Kolumny mają zastąpić KEFy T301 w zestawie T305, jako fronty do kina i rzadziej do słuchania muzyki (ale muzyka oczywiście ważna). Mam amp Marantz SR5015 i nie chce kupować dodatkowego wzmaka, więc nie mogą być bardzo wybredne i wymagające.

Obecnie do słuchania muzyki wykorzystywałem KEF LSX, ale postanowiłem je sprzedać, żeby nie mieć z przodu 2 par zdublowanych niejako głośników.

Nie chcę V-ki, prędzej średnicowe, ale najlepiej zbalansowane granie, z fajna głębią i dużymi źródłami pozornymi. Czyli duże i neutralne granie :) na tyle na ile się da w tym budżecie i z takim ampem. Basu nie musi być dużo, lepiej nisko schodzący subbas niż dudniący midbas. I chciałbym żeby dobrze grały na mniejszych głośnościach, raczej nigdy specjalnie głośno nie będą grane...

Muzyka to jazz, wokale, akustyka, czasami rock. Generalnie raczej spokojne, relaksacyjne granie. Może być lekko ocieplone, ale niekoniecznie - grunt, żeby było gładko i bez ostrości, ale czysto/klarowanie.

Ostatnio porównywałem Polki S55E i Dali Oberony 7 - zdecydowanie bardziej Polki mi się podobały. Rozważałem też KEFy Q550 (bo mam inne kefy i zgaduje czego mogę się spodziewać).

Mały salon - jakieś 15 m2 chociaż połączony z aneksem kuchennym więc przestrzeni trochę więcej całościowo jakieś 25m2.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. Budżet mogę trochę zwiększyć, ale fajnie jakby nie było takiej konieczności.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim pomieszczeni możesz spokojnie pójść w kierunku monitorów takich jak Pylon Audio Diamond Monitor lub Monitor Audio Silver 100. Pylon Audio to większa muzykalność, masz w tym przypadku łagodną i szczegółową górę, bliższą średnicę oraz bardzo szeroką scenę dźwiękową. Monitor Audio to większa precyzja, szybszy i bardziej zróżnicowany bas i jaśniejszy charakter brzmienia z mocniejszą górą. 

Możesz także postawić na małe kolumny podłogowe takie jak Kef Q550 czy System Audio Saxo 40. System Audio zagrają swobodniej z lepszą stereofonią. Bas będzie bardziej sprężysty. Kefy zapewnią czyste brzmienie z neutralnym środkiem oraz sprężysty bas. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za sugestie. Czyli KEFy pozostają w obrębie zainteresowań, podobnie Polki. Saxo 40 trochę za małe - chciałbym też żeby wizualnie fajnie to wyglądało, więc jak podłogówki to celowałbym w coś wielkości S55E.

Z monitorów te Heco Revolution R3 wyglądają ciekawie, chociaż przekopałem wątek Krafta i nic tam w sumie nie wyczytałem poza tym, że dobrze grają :) Spróbuje coś poczytać o tych pozostałych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...