Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera na wzmacniacz


jawor2

Recommended Posts

Witam, 
jestem na etapie kończenia poszukiwań wzmacniacza na miejsce amplitunera Onkyo, do kolumn Melodika BL40Mk3. Po kilku "przesłuchaniach", na "placu boju" zostały trzy: Advance Acoustic X-i75, Nad C326 BEE i Nad C356 BEE. I tu chciałbym zasięgnąć opinii, bowiem najbardziej podpasowały mi NAD-y, i zastanawiam się jak istotna różnica jest pomiędzy 326 a 356, i czy do tej klasy kolumn, nie będzie niepotrzebnego "przegięcia"? Pomieszczenie w w jakim będzie wszystko grało, to raptem 17 m kw., a muzyka to kompletny przekrój od  bluesa, przez jazz, po rock, z tym że 70% to strumieniowanie z Dezeera, reszta to CD - żadnych dysków, USB, BT itp., gramofon też nie wchodzi w rachubę - nie moja bajka. 
Tu jeszcze dochodzi zatem kwestia odtwarzacza sieciowego, póki co myślę o WXAD-zie 10; docelowo nęci mnie NODE 2i :) 
I tu moje kolejne pytanie, czy ktoś z forum może ma połączenie NAD+WXAD i jak to wypada odsłuchowo?
 Bo akurat tego nie miałem możliwości sprawdzić. 
Z góry dzięki za wszelką pomoc, sugestie etc.. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach faktycznie lepiej spisuje się NAD.

326 i 356 dzieli duża różnica. Zarówno w budowie jak i dzwieku. Co pewnie odczułeś.

326 jest słabszy i gra ciepło w całym zakresie. z kolei 356 gra mocniej, żywiej z wypchaną nieco średnicą.

Także awarie w modelu 356 są rzadsze.

WXAD 10 to super uniwersalna maszynka do strimingu. Jak najbardziej pasuje do tego kompletu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
NAD C326BEE to zdecydowanie cieplejszy charakter brzmienia z łagodniejszą górą i nieco pociągniętym w czasie basie. NAD C356BEE to mocniejszy wzmacniacz, który jest bardziej wyrównany tonalnie. Jest to w dalszym ciągu muzykalne brzmienie ale znacznie bardziej precyzyjne. 
Jeśli chciałbyś postawić na muzykalność to warto byłoby posłuchać Magnat MR780 oraz Audiolab 6000a. 

Odnośnie streamera to Node 2i byłby zdecydowanie lepszą opcją niż Yamaha WXAD10. Masz w tym przypadku bardziej dopracowaną aplikację oraz możliwość podłączenia zewnętrznego DACa. Yamaha WXAD10 spełnia swoją funkcję ale jest to podstawowy streamer. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

326 i 356 dzieli duża różnica. Zarówno w budowie jak i dzwieku. Co pewnie odczułeś.

Właśnie odczułem, przy 356 miałem wrażenie zmęczenia "mózgu" po dłuższym graniu Led Zeppelin; może odniosłem błędne wrażenie, ale przy mocniejszych kawałkach, dominowała góra; niekiedy wręcz krzykliwie; 326 był tu praktycznie idealny; natomiast przy m.in., Knopflerze i jazzowych kawałkach moja żona się rozpłynęła i stwierdziła "On" :D Tu 356 jest rzeczywiście bezapelacyjnym mistrzem. 
Pożyczę raz jeszcze na niedzielę tylko 356 i spróbuję się do niego przekonać, zmienię też kable, teraz leciało po Melodice BSC2330, choć nie wiem czy to już nie szukanie na siłę. 

11 godzin temu, Q21 napisał:

warto byłoby posłuchać Magnat MR780 oraz Audiolab 6000a. 

 

Tego Magnata nie brałem w ogóle pod uwagę ze względu na lampę; swojego czasu miałem możliwość posłuchania wzmacniacza na lampach i jakoś mnie nie uwiódł, coś mi nie spasowało; Audiolaba odpuściłem . WXAD-10 to chwilowe rozwiązanie. 
 

Edytowano przez jawor2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubad napisał:

Nad C356bee jak dla mnie jest bardziej podkoloryzowany względem 326 i to akurat mi się podoba. Najlepiej jakbyś wypożyczył  oba wtedy będziesz miał najlepsze porównanie przy takiej samej akustyce.  

Miałem oba na odsłuchu; wtorek 356, środa 326. W zasadzie byłem już nastawiony na zakup 356, ale jak piszę, przy mocniejszej muzyce czułem się zmęczony po niespełna godzinie, dlatego wypożyczyłem 326. Spróbuję raz jeszcze na spokojnie w niedzielę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być to prawda.

Wynika to z podbitego pasma środka w 356. I przy niektórych kolumnach po dłuższym odczuciu jest to drażniące to prawda.

Jeżeli odczuwasz zmęczenie przy odsłuchu czegokolwiek, wzmacniacza, kolumn itp to na pewno nie powinieneś iśc w ten sprzęt.

Magnat MR 780 na prawde dobra opcja.  Warto sprawdzić.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jawor2 napisał:

Miałem oba na odsłuchu; wtorek 356, środa 326. W zasadzie byłem już nastawiony na zakup 356, ale jak piszę, przy mocniejszej muzyce czułem się zmęczony po niespełna godzinie, dlatego wypożyczyłem 326. Spróbuję raz jeszcze na spokojnie w niedzielę 😉

Jeżeli czułeś zmęczenie po godzinie to c356 będzie problematyczny na dłuższą mete. Może to połączenie nie jest dla ciebie, a 326 okaze się wystarczający. Daj znać po odsłuchu co i jak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 08:37, Kubad napisał:

Daj znać po odsłuchu co i jak. 

Decyduję się jednak na 356. Rozjechałem  kolumny na ile jeszcze mogłem, nieco zmieniłem ich kąt, posłuchałem na spokojnie niemal całą niedzielę robiąc przekrój od AC/DC po ZZ Top, a dzisiaj ponownie wziąłem 326 i jakby czegoś zabrakło. Zatem zaczynam spinać temat zakupu 356bee. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jawor2 napisał:

Decyduję się jednak na 356. Rozjechałem  kolumny na ile jeszcze mogłem, nieco zmieniłem ich kąt, posłuchałem na spokojnie niemal całą niedzielę robiąc przekrój od AC/DC po ZZ Top, a dzisiaj ponownie wziąłem 326 i jakby czegoś zabrakło. Zatem zaczynam spinać temat zakupu 356bee. 

No i super czyli jednak przy dłuższym odsłuchu 356bee nie męczył  tak jak miałeś wrażenie z pierwszego razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...