Skocz do zawartości

Stereo - nowy potrzebuje pomocy


Paszczak

Recommended Posts

Czesc

Chcialbym sobie kupic pierwszy zestaw stereo. Ogolne dane: salon - 25m2, muzyka: praktycznie wszystko z większością rocka.

Mam oczywiscie swoich faworytow bo troche poczytalem internetow. Wiem, ze odsluch najwazniejszy ale na razie chcialem poteoretyzowc zeby potem wiedziec czego chcialbym posluchac.

A wiec:

Wzmacniacz: Atoll in100 lub DAC 368

Glosniki: Piega Classic 7.0 Piano, KEF500, KEF R5 (ja wiem ze wyglad nie gra ale Kefy wygladaja bardzo przyzwoicie.

 

Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz w salonie można rzucić uchem na Focal Aria 936. Najlepiej  żebyś trafił do dobrego salonu audio np. Q21, tam posłuchał kilku zestawów i ten, który się Tobie spodoba wypożyczył do domu. 

Ps. Ja wiem, że Atoll 100 jest u nas dobrze wypromowany ale nie idź tą drogą, serio. Można lepiej zacząć... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpier wybierz kolumn.

Bo jednak Atoll i NAD grają odmiennie. I jeden będzie pasował do kolumn drugi nie koniecznie.

KEFy to bardzo dobre kolumn, Ciepłe, melodyjne, z dobrą podstawa basową i świetnym wokalem. Obok nich polecam sprawdzić Fyne F 501 zbudowane także na koncentryku.

Piega robi bardzo dobre kolumny chodż mało popularne u nas. Nie zachwycają wyglądem, grają dobrze, są drogie z racji produkcji w Szwajcarii.

Do Rocka tez polecam jeszcze Arie oraz ELACA Carine obok wspomnianych KEFów.

Zapraszam na odsłuchy. dobierzemy także wzmak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeśli dużą część repertuaru stanowi rock, do listy dopisałbym jeszcze audio physic classic 5 w połączeniu z cyrusem one. 

Super połączenie ale w takim metrażu postawiłbym raczej na większy model Classic 8, który zagra pełniej, trochę muzykalniej. 

Atoll to połączenie dynamiki oraz naturalności, bas jest zróżnicowany i dobrze kontrolowany. NAD 368 to zdecydowanie jaśniejsze brzmienie, góra jest mocniejsza, średnica delikatnie wycofana, a bas szybszy niż w przypadku Atoll’a. 
Do Rocka świetnie sprawdzą się Monitor Audio Silver 300 lub Silver 500 jeśli budżet by na to pozwolił. Kolumny prezentują brzmienie żywe, otwarte z mnóstwem szczegółów. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany i szybko ucinany dzięki czemu nie wchodzi na średnicę i nie pogubi się przy szybszych utworach. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeśli dużą część repertuaru stanowi rock, do listy dopisałbym jeszcze audio physic classic 5

Jeśli pomieszczenie ma 25mkw to celowałbym raczej a Audio Physic 8. I to mogą być naprawdę fajne kolumny, z dobrym basem, grające w dość naturalny sposób. Połączenie z Atollem jest częste i w takich gatunkach muzycznych dobrze się sprawdza. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...