Skocz do zawartości

Yamaha 803


Wiesław Samsonowicz

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy a zarazem lekko leciwy więc proszę o wyrozumiałość, tym bardziej, że wszelakie fora są dla mnie wielką gmatwaniną tematów i wątków w których nie potrafię sie poruszać (może z lenistwa). Ale wracam do tematu, po 15 latach exploatacji Pioneera i kolumn Balboa 30 nadszedł czas wymiany sprzętu gdyż już lekko niedomagał. Drogą kupna nabyłem wspomnianą Yamahe 803, lecz kolumny które posiadam może z racji wieku ich lub mojego nie spełniają swojej roli, znaczy sie grają ciu...to. Po czasochłonnej lekturze (to tak jakby czytać opis smaku  jakiejś potrawy) wybór padł na tą oto liste:

Dynavoice Definition DF 8

TONSIL MAESTRO S
TONSIL ALTUS 300
TONSIL MAESTRO III

STX F-360 n
STX QUANT 300

ACOUSTIQUE QUALITY WEGA 55 MKII

Taga Harmony PLATINUM F-100 v.3
Taga Harmony TAV-806F
TAGA HARMONY CORAL F-120

MAGNAT SIGNATURE 507

POLK AUDIO TSX440T
POLK AUDIO SIGNATURE S60E

TRIANGLE 902 ANTAL
TRIANGLE BOREA ALTEA

nadmienię jeszcze że pokój to 20 m otwarty, lubię skraje pasma typu Bolero 200 więc miękki wyrazisty warczący bas oraz zaakcentowane wysokie, bas reflex przód lub dół. Do najbliższego salonu odsłuchowego mam minimum 50 km więc zmuszony jestem skorzystać z opinii specjalistów i osłuchanych użytkowników aby na wstępie odrzucić co nieco z tej listy. 

Ciężar portfela to max 5k.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz brzmienie typu V to powinny przypaść Ci do gustu Magnat Signature 507 oraz Polk Audio S55e ( S60 mogą być nieco za duże). Polk Audio zapewnią mocniejszy bas oraz zagrają nieco głębiej. Magnat to zdecydowanie lepszy środek, bardziej wyrazista góra oraz mięsisty bas. 
Warto byłoby posłuchać Klipsch RP6000f, które zagrają typową V-ką. Nie często łączymy te kolumny z Yamahą, ponieważ uzyskujemy brzmienie jasne ale w Twoim przypadku mogą się sprawdzić. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...