Skocz do zawartości

Nad C368 + no właśnie.


nakeddenim

Recommended Posts

Witajcie,

Przymierzam się do zakupu zestawu opartego o NADa c368 (nie biorę nic innego pod uwagę). Żródłem będzie głównie spotify po bluosie + od czasu do czasu gramofon. Głównie lekka muzyka elektroniczna (progressive house), rock (nie jakiś ostry, raczej alternative/indie), czasem trochę rapu - innymi słowy dość szeroki zakres.

Poszukuję więc również i kolumn do niego. Mam za sobą już odsłuch na niżej wymienionych kolumnach, których doznania przedstawiłem najbardziej szczegółowo jak się dało. I tu pojawia się moja prośba - chciałbym usłyszeć "opinię na temat mojej opini". Oczywiście, każdy inaczej odbiera wrażenia dźwiękowe, ale może mylnie oceniłem te kolumny po jednym odsłuchu, a ktoś miał porównanie trochę dłuższe i wypowie się na ten temat.

1. + BW 606 s2

Dla mnie grały mocno detalicznie, fajna średnica, z wyraźnymi akcentami na różne instrumenty, z kolei dół był delikatny, spokojny. Góra się trochę rozmywała. Brakowało mi trochę przestrzeni tego dźwięku, sceny. Ogólnie - tak bardzo ogólnie to grało, oczywiście na plus :) 

2. + Elac Carina BS 243.4

Tutaj już większa scena zdecydowanie. Rewelacyjna góra, taka dźwięczna, melodyjna, natomiast średnica chowała się za mocnym, wyrazistym dołem. Niezbyt podobały mi się np. hi-haty, były za ostre. Grały też mocno detalicznie, przynajmniej miałem takie odczucie.

3. + PSB Imagine X1T

Tutaj dół spokojny, dość szeroka scena, porównywalnie z Elacami. Dobra detaliczność, natomiast grały tak... jałowo troszczkę, ale słuchałem na nich dosłownie z 10 minut, więc też bardzo mało.

 

Ma to generalnie grać w salonie z aneksem, przedzielonym ścianką o wys 1,4m. Całe pomieszczenie ma okolo 27 m^2. A może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Celuję raczej w podstawkowe, najbardziej mi się z tego zestawu podobało na tych elacach. Ale pytanie czy to też kwestia czasu, czy faktycznie w nich ta średnica jest taka skryta, wokale schowane gdzieś z tyłu.

Myślałem też nad indiana line diva 262. Pamiętam kiedyś miałem okazję ich słuchać właśnie z c368 i pomimo faktu najniższej ceny w porównaniu do tych 3 powyżej, grały bardzo przyjemnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Musisz iśc poza topHiFi,

Z tamtej oferty uważam że przy dłuższym odsłuchu najlepiej było by wybrać Carine.

Właśnie ona z tych kolumn męczyła by najmniej.

A jesli wyjdziesz na inny salon może warto odsłuchać KEFa czy Dunaudio.

Albo zastanowić się nad innym wzmacniaczem. Node 2i zawsze możesz dokupić osobno.

Zapraszam na odsłuch do nas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pójść na odsłuch do salonu, w którym masz większy wybór.  NAD C368 to dynamiczne i szczegółowe brzmienie z pełną obsługą sieci dzięki modułowi BluOS. W przypadku tego wzmacniacza warto postawić na muzykalniejsze brzmienie kolumn takie jak Pylon Audio Diamond Monitor 18 lub Audio Physic Classic 3. Nieco dynamiczniejsze i jaśniejsze będą Monitor Audio Silver 100.

Jeśli jest taka możliwość to zapraszam na odsłuch do naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...