Skocz do zawartości

Stereo - wymiana klockow


smaskenss

Recommended Posts

witam

Szanowni użytkownicy, chyba dorosłem do wymiany klocków w moim wysluzonym stereo. Obecnie uzytkuje od wielu lat poniższy zestaw:

Cambridge A500

Exposure CD 1010 - swiezy zakup i to CD zostaje

Paradigm monitor 3v2

 

Pierwszy do wymiany będzie Cambridge, i niestety ale z tematu hifi wypadłem już dawno temu. Słucham głównie rocka i powiem szczerze że jestem trochę zmęczony brzmieniem Cambridge, nie do końca dokładny, trochę rozciagly bas. Celowałbym w coś szybkiego, precyzyjnego. 

Chyba ze problemem z innego punktu widzenia może być paradigm? 

Natomiast powodem wymiany w pierwszej kolejności bylby wzmacniacz z tego faktu ze coś zaczyna szwankować od czasu do czasu, w szczególności przy niższych poziomach głośności różnica dźwięku między kanałami jest bardzo wyrazna.

 

Od nowego wzmacniacza wymagam rowniez aby dzwiek był dobrze wysterowany przy niskich poziomach głośności. Fajnie aby był ze strumieniem bo przymierzam się do tidal czy czegoś takiego.

Budżet ok 4kPLN, nie wykluczam czegoś co jest używane.

Dla doprecyzowania salon kwadratowy ok 30m2, odleglosc od stereo 5mb, usytuowanie kanapy centralne.

Pozdrawiam

Krystian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie będzie problem ze znalezieniem wzmacniacza stereo z wbudowanymi opcjami sieciowymi. Najbliżej kwoty 4K zł masz Cyrus One Cast oraz Audiolab 6000a Play ale w mojej ocenie lepiej pójść w kierunku jeszcze lepszego wzmacniacza stereo i w przyszłości dokupić oddzielny streamer. 
Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę oraz kontrolę basu to rozwiązaniem może być używany Roksan K3. Nieco barwniejszy będzie Atoll IN100 Signature. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za pomoc. Poczytałem troche o Atollu i z opisu fajnie sie prezentuje. W nastepnym tygodniu wpadne na odsłuch do lubelskiego Melomana. Natomiast co do Roksana to widze ze nowy poza moim budzetem a z uzywanych nie widze w sieci. By the way, znacie jakies strony z uzywanym stereo, ktore mozecie polecic, allegro i olx wg mnie troche nie do konca pewne.

K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...