Skocz do zawartości

Dirac Live


Tomasz Kluczynski

Recommended Posts

2 godziny temu, Natalia1986 napisał:

A Ty jakbys skorygował krzywa 

Wprowadziłbym z automatu krzywą Arcama / załącznik/ i nic nie kombinował.

Prawidłowo ustawionego suba w zasadzie nie słychać. W filmach mamy głównie dialogi, a to nie pasmo suba.  Sub to głównie efekty specjalne, czasem muzyka w tle gdy budowane jest napięcie i tyle. Osobiście subwoofer ustawiam tak manualnie, by kalibracja nie musiała go ani ścinać ,ani podbijać , czyli na ekranie w ustawieniach głośności suba mam "0".

muzyka stereo to zupełnie inny temat i tutaj sub jest zbędny.

 

Harman Default Target v1_0.targetcurve

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

muzyka stereo to zupełnie inny temat i tutaj sub jest zbędny.

Z tym bywa różnie. Panuje taki dziwny stereotyp ,że subwoofer nie nadaje się do stereo bo "dudni", jest wolny, nie idzie tego zgrać z kolumnami. Rzeczywiście tak kiedyś było ale technika jednak trochę poszła do przodu i obecnie produkowane subwoofery pod kątem audio świetnie sobie radzą. Dobry sub ( nie żaden z przeznaczeniem do KD), poprawnie ustawiony może przynieść dużo dobrego nawet w połączeniu z dużymi ,pełno zakresowymi kolumnami. Nie chodzi mi o ilość basu ale o jego jakość, "wypełnienie" i zasięg. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin K napisał:

Z tym bywa różnie. Panuje taki dziwny stereotyp ,że subwoofer nie nadaje się do stereo bo "dudni", jest wolny, nie idzie tego zgrać z kolumnami.

Idzie , ale ma to sens gdy mamy wysokiej klasy kolumny podstawkowe , na styk gabaryty pomieszczenia do nich i chcemy mieć dobry bas. Dlaczego napisałem dobrej klasy monitory ? bo cena suba do muzyki to od ok. 5-6 k. i kupowanie go do tanich kolumn mija się z celem . 

1 godzinę temu, Marcin K napisał:

Dobry sub ( nie żaden z przeznaczeniem do KD), poprawnie ustawiony może przynieść dużo dobrego nawet w połączeniu z dużymi ,pełno zakresowymi kolumnami.

Jeżeli dobre pełnozakresowe kolumny nie emitują dobrego basu to znaczy , że nie są dobre i należy je zmienić.  :) Szansa na to że bas z kolumn zgra się z basem z suba jest bardzo mała , wszak dźwięk będzie tak z wooferów kolumn jak i suba. Coś mi za dużo kombinacji :) i robi się drogo ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Jeżeli dobre pełnozakresowe kolumny nie emitują dobrego basu to znaczy , że nie są dobre i należy je zmienić.  :)

Żeby było jasne - nie zamierzam nikogo nawracać ani wciskać na siłę swojej racji :) Uważam jednak ,że kolumny pasywne, pełno zakresowe podstawkowe czy też podłogowe wyposażone w 13 ,18,20cm na basie ( a takie konstrukcje zazwyczaj dominują w naszych pomieszczeniach) nie są w stanie odtworzyć prawidłowo najniższych częstotliwości bo po prostu brakuje im w tych rejonach już swobody i "powera". 
Osobiście gram na dość dużych 3 drożnych podstawkowych kolumnach wspomaganych aktywnym subem. 
Jeśli będziesz kiedyś w KLB u Piotrka (WBA) to przy okazji zapraszam do mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jeżeli dobre pełnozakresowe kolumny nie emitują dobrego basu to znaczy , że nie są dobre i należy je zmienić.  :) Szansa na to że bas z kolumn zgra się z basem z suba jest bardzo mała , wszak dźwięk będzie tak z wooferów kolumn jak i suba. Coś mi za dużo kombinacji :) i robi się drogo ...... :) 

Wyobraź sobie teraz ,że masz 2x 10W na wzmaku , a pojedynczy sub może peaknąć powyżej 1KW :P 

Ile kosztowałby i ważył wzmak (a raczej 2 monobloki tranzystorowe) w klasie A / AB mające chociażby 300W rms na kanał ...
Z innej strony nie każdy ma miejsce , chęci , finanse , na olbrzymie kolumny o skuteczności ~100dB+ , bo jednak średnica niskotonowca robi różnicę ;) 
Tak jak Marcin K pisał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marcin K napisał:

Jeśli będziesz kiedyś w KLB u Piotrka (WBA) to przy okazji zapraszam do mnie

Z miłą chęcią . U Piotra bywałem często , czasem wydawało mi się , że za często :) 

58 minut temu, Marcin K napisał:

Osobiście gram na dość dużych 3 drożnych podstawkowych kolumnach wspomaganych aktywnym subem. 

Muszę to usłyszeć. Zawsze to kolejne doświadczenie.

53 minuty temu, Kubakk napisał:

Ile kosztowałby i ważył wzmak (a raczej 2 monobloki tranzystorowe) w klasie A / AB mające chociażby 300W rms na kanał ...

Ja wiem ! Ja wiem ! 

20,5 kg , cena ok. 6k. :) 

IMG_0659.JPG

mx-1000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin K napisał:

i myślę ,że mogę zamykać już system:)

Witaj w klubie :) 

Choć powiem Ci , że tak definitywnie to ciężko jest zamknąć ;) 

Zawsze znajdzie się coś jeszcze .......

A tak w temacie wątku , dzisiaj zrobiłem pomiary Dirac Live. Jest jakaś nowa wersja , wygląda to jak wersja nocna. Kurde nic nie widać w opisać....

22d -25.01.22.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

@grzegorzkos Mam DL do stereo ale z tego co widzę w Twoich ustawieniach to masz ustawiony niski poziom głośności , za to dużą czułość mikrofonu. 

Ja robiąc ustawienie głośności mam prawie na full głośność / jednak tak by nie przekraczało "0" , zapali się wówczas czerwone pole/. Mikrofon zaś pięć oczek w dół od dopuszczalnego maximum. 

Dopiero po takim ustawieniu ustawiam poziom głośności dla kanałów. Spróbuj , może coś to da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Mam DL do stereo ale z tego co widzę w Twoich ustawieniach to masz ustawiony niski poziom głośności , za to dużą czułość mikrofonu. 

@grzegorzkos Tak jak Tomek pisze. Mikrofon zbyt czuły. Ustaw głośność na poziomie progu komfortowego słuchania. Jeżeli system wywali, że za cicho to wtedy podnosisz czułość mikrofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

jakim kablem masz podłączony komputer z amplitunerem ?

Przez WiFi  bez kabla 

kalibracja zrobiona potem brak możliwości wgrania do amplitunera 

wyłączyłem program włączyłem i dopiero załadowało a tak nie powinno być 

 

Edytowano przez grzegorzkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...