Skocz do zawartości

KEF Q 750 - pytanie do użytkowników tych głośników.


Paula Pietrzkiewicz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Paula, masz ten w Warszawie salon Planeta Dźwięku - tu możesz posłuchać Marantza 7000n (moim zdaniem jest świetny), jak też np. Audiolaba 6000n. Oba sprzęty to wzmacniacze ze streamerami. Z kolei w @Na Temat Audio mogą Ci zorganizować odsłuch Cyrusa, jak też może zaproponować inne rozwiązanie. Obok Na Temat Audio jest też inny salon, w którym posiadają chyba Yamahy. W każdym razie nie spiesz się, daj sobie czas na posłuchanie sprzętu. W Planecie i w Na Temat Audio (ale w kilku innych też, w tym obecnych na forum @Q21i @S4Home) możesz za kaucją w równowartości sprzętu wypożyczyć go na parę dni do domu. To jest najlepsze rozwiązanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Zachwalałem ten wzmacniacz na poprzedniej stronie :). U mnie wyglada to dokładnie tak jak sobie wymyśłiłaś czyli Q750 + Cyrus + Tidal z iPada po AirPlay. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś innego a chcesz to obsłużyć iPadem, to warto żeby miało obsługę AirPlay. Bluetooth jednak odstaje. A kablem...hmm...nie wiem jaki masz model iPada ( z Lightning czy USB-C ?)  ale bez jakichś dziwnych przejściówek by się nie obeszło, bo podłączając to przez wyjście słuchawkowe jest słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Expat napisał:

Zachwalałem ten wzmacniacz na poprzedniej stronie :). U mnie wyglada to dokładnie tak jak sobie wymyśłiłaś czyli Q750 + Cyrus + Tidal z iPada po AirPlay. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś innego a chcesz to obsłużyć iPadem, to warto żeby miało obsługę AirPlay. Bluetooth jednak odstaje. A kablem...hmm...nie wiem jaki masz model iPada ( z Lightning czy USB-C ?)  ale bez jakichś dziwnych przejściówek by się nie obeszło, bo podłączając to przez wyjście słuchawkowe jest słabo.

Problem taki, że ten wzmacniacz wyglądem mi się nie podoba. Nie wygląda jak wzmacniacz, mały jest :)
Czytam specyfikacje i czy to faktycznie ciągnie tyle prądu co kuchenka ? :)
- Pobór mocy 750W ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rzuca wyglądem na kolana, szczególnie te boki. Oczywiście kwestia gustu. Plus jest taki że to sprzęt skonstruowany w klasie D, czyli się nie grzeje i można go schować w czeluściach szafki RTV, żeby nie kłuł w oczy . 

Co do prądu. 750W to jego maksymalny pobór, przy gałce odkręconej na max. Przy tych KEFach, dioda, która wskazuje poziom głośności na wzmacniaczu, nie przekroczyła u mnie jeszcze położenia na godz. 12 czyli połowy zakresu. Było już wtedy bardzo bardzo głośno. Cyrus ma po prostu duży zapas mocy - 2x tyle co polecany wyżej Audiolab, sporo też większy niż Marantz 7000n. Stąd też duży maksymalny pobór prądu podawany przez producenta. No ale to zapas, na wypadek, gdyby ktoś chciał podpiąć do niego jakieś naprawdę duże kolumbryny  a nie tyle ile "żre" na codzień Q750 ;) 

Oczywiście, najlepiej byłoby, gdybyś zrobiła to o czym piszą koledzy powyżej i umówiła się gdzieś na odsłuch. Poza polecanymi powyżej wzmacniaczami, i Cyrusem, rozpatrzyłbym jeszcze Roksana K3. Tylko pamiętaj, że Roksan, tak jak i Audiolab nie mają AirPlay'a ( tzn. Audiolab ma ale w wersji Play ) 

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Chociaż mija się zupełnie z tym co usłyszałam w salonie (w sumie usłyszeliśmy, byłam z 3 osobami) 803 i 701 była jednocześnie podłączona i nikt z nas nie usłyszał różnic w brzmieniu. Pan z salonu dodatkowo nam zrobił eksperyment "ślepy test" i nikt nie był wstanie ocenić różnic między tymi urządzeniami. Myślę nad 803 aczkolwiek sprzęt ma być na dłużej więc chcę kupić coś "lepszego" :)

Rozumiem ja jednak po odsłuchu wybrałem wzmacniacz, a za amplitunerem przemawia funkcjonalność. Całkowita racja jeśli sprzęt ma być na dłużej i budżet pozwala to warto dobrać coś wydajniejszego do tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał mały problem :)  Musiałam oddać już wzmacniacz 701 znajomym, którzy planowali sprzedać, ale zdecydowali się na nim zbudować audio w sypialni. Ale udało nam się znaleźć lokalnie w bardzo dobrej cenie używaną Yamahę 803. Jestem zachwycona funkcjonalnością!! To urządzenie ma WSZYSTKO ! :) Generalnie nie zależało mi na radio FM i tych wszystkich bajerach, ale jednak - jest to używane, domownicy tak samo odpalają jakieś radio,  radia internetowe i 803 został też podpięty do TV. Gra to świetnie, już pomijam fakt że KEFY powolutku się wygrzewają i dostają skrzydeł, grają swobodniej, mają w sobie więcej mocy (oddechu) już nie jest to efekt jak po wyjęciu z kartonów, czyli jak granie pod kocem. I co najważniejsze zrobiła się przestrzeń której wcześniej nie było. 

Na tym zestawie z 803 mogłabym zakończyć temat, funkcjonalność jest, moc jest, dobry dźwięk jest i ŚWIETNIE WYGLĄDA!  :) Ale póki jeszcze mam wenę na zestaw z wzmacniaczem to działam i szukam dalej. 


@Expat poczytałam o tym CyrusOne Cast seria tych wzmacniaczy jest bardzo chwalona, recenzje bardzo pozytywne. Dla mnie ciągle minus "wygląd" jednak te duże wzmacniacze mi się podobają i lepiej widzę takie coś w salonie. :) ale jeśli mi to dobrze zagra, przymknę oko. Teraz zasadnicze pytanie. Czy ten Cyrus da mi lepszą jakość streamingu niż Yamaha 803 ? 
Widzę że tam leci po chromcast? (co to i jaką to jakość daje) ? AirPlay - nie będzie słaba jakość przez to ? Zależy mi na dobrej jakości z Tidala.


@S4Home Cambridge CXA81 ależ pięknie wyglądające urządzenie :) też czytałam o nim, jest ekstra, ale poza budżet - chyba że bym mogła to jakoś podłączyć "po taniości" na początek do czegoś żeby grać muzykę z Tidala a później zbierać na lepsze urządzenie do streamowania. Widzę że tam nie ma tych kręciołków od Bas/Treble - często lubię sobie tym pokręcić, bo słucham bardzo różnej muzyki, czasami jest na zero a czasami kręcę tymi bajerami. 

I jeszcze coś mnie nurtuje. YPAO Volume które daje takiego "kopa" w 803 szczególnie przy cichych odsłuchach w nocy, po włączeniu tej opcji dźwięk robi się lepszy i bardziej "przestrzenny" detaliczny. Czy inne wzmacniacze będą mieć podobne opcje ? 

Roksan Kandy K3 Integrated hmm - zabieram się za szukanie informacji, ale już daleko poza budżet. Chyba że gdzieś taniej uda się wyrwać.

Oczywiście wcześniej będę chciała wypożyczyć do domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykłe wzmacniacze nie będą miały takich funkcji .Dopiero niektóre sporo droższe.Jak jesteś zadowolona i wszystko prawie ci pasuje to na razie nic nie szukaj.Zobaczysz tylko jak chodzi ci Tidal ,jeśli będzie ok to na parę latek daj sobie spokój ze zmianami.Jak uzbierasz koło 10 wtedy rozglądaj się za zmianami ,ale we wzmakach takiej funkcjonalności nie znajdziesz.Poczytaj sobie testy tej Yamahy są w necie ,tam pewnie jest opisane w jaki sposób ona streamuje ,czy przez chromkasta czy przez upnp .Ja u siebie gram tylko przez upnp. Gdybyś nie wiedziała co to jest.

https://www.tophifi.pl/blog/post/co-oznacza-skrot-upnp.html

Z

Zobacz ja z fona mogę sobie wybrać z czego ma lecieć muza.

Screenshot_20210209-135523.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 16:56, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Zaintrygował mnie tylko temat w salonie który poruszył sprzedawca, po kupnie życzył miłego słuchania, mówiąc że mam poczekać dłuższą chwilę aż kolumny się wygrzeją, wtedy zaczną grać lepiej i że ten model potrzebuję wielu godzin żeby doszedł do siebie ????

Jedno z popularnych audio-voodoo, olej. Jeśli z czasem głośniki będą Ci się bardziej podobać, to dlatego że się do nich przyzwyczaisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Roksan Kandy K3 Integrated hmm - zabieram się za szukanie informacji, ale już daleko poza budżet. Chyba że gdzieś taniej uda się wyrwać.

OLX. Mnóstwo sprzętu, często jeszcze na gwarancji, można wyrwać za około połowę ceny. Tylko trzeba mieć trochę cierpliwości w poszukiwaniach odpowiedniego egzemplarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

Jedno z popularnych audio-voodoo, olej. Jeśli z czasem głośniki będą Ci się bardziej podobać, to dlatego że się do nich przyzwyczaisz.

może jestem amatorką i dopiero się zapoznaje z tematem, ale słuch mam bardzo dobry. Nie zgadzam się w kwestii wygrzewania. To nie kwestia przyzwyczajenia do dźwięku, to namacalne odczucia. Głośniki po wyciągnięciu z kartonów, zupełnie inaczej grały niż teraz i serio trzeba być słabo wyczulonym na dźwięki żeby tego nie usłyszeć. Ja na początku nie widziałam w tym logiki i sama nie wierzyłam. Chociaż fizycznie jest w tym logika (rozruszanie membran, elektroniki) w tym się nie znam, ale różnica teraz a wcześniej jest kolosalna :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

może jestem amatorką i dopiero się zapoznaje z tematem, ale słuch mam bardzo dobry. Nie zgadzam się w kwestii wygrzewania. To nie kwestia przyzwyczajenia do dźwięku, to namacalne odczucia. Głośniki po wyciągnięciu z kartonów, zupełnie inaczej grały niż teraz i serio trzeba być słabo wyczulonym na dźwięki żeby tego nie usłyszeć. Ja na początku nie widziałam w tym logiki i sama nie wierzyłam. Chociaż fizycznie jest w tym logika (rozruszanie membran, elektroniki) w tym się nie znam, ale różnica teraz a wcześniej jest kolosalna :) 

Nie zamierzam się z Tobą sprzeczać. Powszechnie dostępna wiedza mówi, że możliwości ludzkiego słuchu nie są w stanie wychwycić takich niuansów, a testy ABX szybko obnażają teorie o złotym słuchu. Ale wierz w co chcesz. Zostały jeszcze kable, bi-wiring, itd :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

Nie zamierzam się z Tobą sprzeczać. Powszechnie dostępna wiedza mówi, że możliwości ludzkiego słuchu nie są w stanie wychwycić takich niuansów, a testy ABX szybko obnażają teorie o złotym słuchu. Ale wierz w co chcesz. Zostały jeszcze kable, bi-wiring, itd :)

Nikt tu nie napisał o złotym słuchu. :) I to nie moje jakieś widzimisie, czy coś co przeczytałam i miałam autosugestię, czy się przesłyszałam :)
Doświadczyłam tego, nie wiedząc co to jest "wygrzewanie" a dostępna wiedza w tych czasach ? Jest taka jaka jest, często taka za jaką ktoś zapłaci.  To tak jak wzorować się na dzisiejszych badaniach szczepionek - których badania przeprowadza sam producent :) zamykamy Offtop.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Nikt tu nie napisał o złotym słuchu. :) I to nie moje jakieś widzimisie, czy coś co przeczytałam i miałam autosugestię, czy się przesłyszałam :)
Doświadczyłam tego, nie wiedząc co to jest "wygrzewanie" a dostępna wiedza w tych czasach ? Jest taka jaka jest, często taka za jaką ktoś zapłaci.  To tak jak wzorować się na dzisiejszych badaniach szczepionek - których badania przeprowadza sam producent :) zamykamy Offtop.
 

Miałaś oczywistą sugestię, w sklepie. Ale masz rację, dyskusja nie ma sensu. Wierzącego nic nie przekona. Niewierzącego (w szczepionki) też nie. Zdrowia życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TomekN napisał:

Miałaś oczywistą sugestię, w sklepie. Ale masz rację, dyskusja nie ma sensu. Wierzącego nic nie przekona. Niewierzącego (w szczepionki) też nie. Zdrowia życzę.

W ogóle tej sugestii nie brałam pod uwagę (nawet nie zrozumiałam o co chodzi) Tak, wierzącego nie przekona, skoro się doświadcza coś na własnej skórze. Gorzej jak ktoś próbuje na siłę komuś zaprzeczyć coś, co się doświadczyło :) Kto tu napisał że nie wierze w szczepionki ?  Przeczytaj jeszcze raz. Trafiłeś w mój "wrażliwy" punkt. Jestem bardzo szczerą bezpośrednią osobą, i czego najbardziej nie lubię? Tego jak ktoś na siłę wrzuca komuś coś czego się nie powiedziało, czyta bez zrozumienia i przekręca kontekst.

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

dostępna wiedza w tych czasach ? Jest taka jaka jest, często taka za jaką ktoś zapłaci.  To tak jak wzorować się na dzisiejszych badaniach szczepionek - których badania przeprowadza sam producent :) 

Proponuje nie mieszać w tym temacie szczepionek na wirusa. Tak sie składa ze mamy tu temat "Covid-19" w rozmowach (nie)kontrolowanych. Wiec może tam jesli Pani ma ochotę cos napisać.

 

17 minut temu, TomekN napisał:

Niewierzącego (w szczepionki) też nie. Zdrowia życzę.

Pana również prosze o niepisanie o szczepionkach w tego typu temacie audio. Z doswiadczenia wnioskuje ze za chwilke bedzie mega OT.

32 minuty temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Nie zgadzam się w kwestii wygrzewania. To nie kwestia przyzwyczajenia do dźwięku, to namacalne odczucia. Głośniki po wyciągnięciu z kartonów, zupełnie inaczej grały niż teraz i serio trzeba być słabo wyczulonym na dźwięki żeby tego nie usłyszeć.

Ok.... tylko że przyzwyczajenie do dzwieku Też istnieje i nie mozna go pominąć w rozważaniach. W perfumerii rozrozniajac rozne zapachy i gubiąc sie w zapachach, sprzedawca podać może wówczas pojemnik z " kawą w ziarenkach". Minutka z takim pojemnikiem przy nosie delektujac sie zapachem kawy, sprawia że "resetuje" nam sie węch i znów możemy wrócić do rzetelnych porównań ktory flakonik wybrać!!! Kto jak kto, ale Kobieta raczej zgodzi sie w tej kwestii ze mną... prawda Pani Paulino :)

 

 

Edycja:

1 minutę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Kto tu napisał że nie wierze w szczepionki ?

O i juz sie robi Covidowy OT!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Proponuje nie mieszać w tym temacie szczepionek na wirusa. Tak sie składa ze mamy tu temat "Covid-19" w rozmowach (nie)kontrolowanych. Wiec może tam jesli Pani ma ochotę cos napisać.

 

Pana również prosze o niepisanie o szczepionkach w tego typu temacie audio. Z doswiadczenia wnioskuje ze za chwilke bedzie mega OT.

Ok.... tylko że przyzwyczajenie do dzwieku Też istnieje i nie mozna go pominąć w rozważaniach. W perfumerii rozrozniajac rozne zapachy i gubiąc sie w zapachach, sprzedawca podać może wówczas pojemnik z " kawą w ziarenkach". Minutka z takim pojemnikiem przy nosie delektujac sie zapachem kawy, sprawia że "resetuje" nam sie węch i znów możemy wrócić do rzetelnych porównań ktory flakonik wybrać!!! Kto jak kto, ale Kobieta raczej zgodzi sie w tej kwestii ze mną... prawda Pani Paulino :)

Czy ja zaprzeczam gdzieś że od dźwięku się można przyzwyczaić ? :) Ah Panowie, co z czytaniem ze zrozumieniem? 
Na marginesie, Paulina i Paula to dwa różne imiona  :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Kto tu napisał że nie wierze w szczepionki ?  Przeczytaj jeszcze raz. Trafiłeś w mój "wrażliwy" punkt. Jestem bardzo szczerą bezpośrednią osobą, i czego najbardziej nie lubię? Tego jak ktoś na siłę wrzuca komuś coś czego się nie powiedziało, czyta bez zrozumienia i przekręca kontekst.

No właśnie, a kto tu tak napisał? Nikt. Czyli wrzucasz komuś na siłę to, czego się nie powiedziało. Coś, czego najbardziej nie lubisz :) Ja wysiadam, zresztą Miro słusznie prawi że temat drażliwy.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2021 o 02:26, Expat napisał:

No nie rzuca wyglądem na kolana, szczególnie te boki. Oczywiście kwestia gustu. Plus jest taki że to sprzęt skonstruowany w klasie D, czyli się nie grzeje i można go schować w czeluściach szafki RTV, żeby nie kłuł w oczy . 

Co do prądu. 750W to jego maksymalny pobór, przy gałce odkręconej na max. Przy tych KEFach, dioda, która wskazuje poziom głośności na wzmacniaczu, nie przekroczyła u mnie jeszcze położenia na godz. 12 czyli połowy zakresu. Było już wtedy bardzo bardzo głośno. Cyrus ma po prostu duży zapas mocy - 2x tyle co polecany wyżej Audiolab, sporo też większy niż Marantz 7000n. Stąd też duży maksymalny pobór prądu podawany przez producenta. No ale to zapas, na wypadek, gdyby ktoś chciał podpiąć do niego jakieś naprawdę duże kolumbryny  a nie tyle ile "żre" na codzień Q750 ;) 

Oczywiście, najlepiej byłoby, gdybyś zrobiła to o czym piszą koledzy powyżej i umówiła się gdzieś na odsłuch. Poza polecanymi powyżej wzmacniaczami, i Cyrusem, rozpatrzyłbym jeszcze Roksana K3. Tylko pamiętaj, że Roksan, tak jak i Audiolab nie mają AirPlay'a ( tzn. Audiolab ma ale w wersji Play ) 

Poczytałam o tym Cyrusie, wychodzi na to że to bardzo dobry wzmacniacz. :)
Pytanie, czy streaming będzie na takim poziomie jak w Yamaha 803 ? Zależy mi na odtwarzaniu najwyższej jakości plików z Tidala. Jeśli bym wydała 6,000 zł na Cyrus One Cast i korzystała z niego słuchając muzyki z Tidala, to nie chciałabym już się bawić dodatkowe urządzenia DAC i strumieniowce. 

Jeszcze czytałam o takim urządzeniu jak NODE 2i i to mnie też zastanawia. Czyli wtedy ten NODE 2i + jakiś wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Jeszcze czytałam o takim urządzeniu jak NODE 2i i to mnie też zastanawia. Czyli wtedy ten NODE 2i + jakiś wzmacniacz. 

Polecam. Ja dokładnie tak zrobiłem. Udało mi się upolować najpierw Node 2i, a następnie Atolla IN200 Signature, oba używane, prawie nowe i na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Poczytałam o tym Cyrusie, wychodzi na to że to bardzo dobry wzmacniacz. :)
Pytanie, czy streaming będzie na takim poziomie jak w Yamaha 803 ? Zależy mi na odtwarzaniu najwyższej jakości plików z Tidala. Jeśli bym wydała 6,000 zł na Cyrus One Cast i korzystała z niego słuchając muzyki z Tidala, to nie chciałabym już się bawić dodatkowe urządzenia DAC i strumieniowce. 

Jeszcze czytałam o takim urządzeniu jak NODE 2i i to mnie też zastanawia. Czyli wtedy ten NODE 2i + jakiś wzmacniacz. 

Bo Cyrus to naprawdę bardzo dobry wzmacniacz :). Z tą Yamahą i Tidalem bywają podobno jakieś problemy a ich źródłem jest słaba apka Yamahy. Cyrus One Cast ma wbudowany DAC i streamer i dodatkowo tą zaletę, że nie potrzebuje żadnej apki do działania z serwisami muzycznymi. Parujesz iPada z Cyrusem, tak, żeby iOS zapamiętał sobie raz na zawsze urządzenie do odtwarzania muzyki. A na codzień odpalasz Tidala, wybierasz odtwarzanie przez AirPlay -> Cyrus i już. Node 2i, też ponoć "daje radę" jako DAC/streamer i jest obsługiwany poprzez świetną aplikację. Tyle że i tak potrzebujesz podłączyć do tego jakiś wzmacniacz. No chyba że wybierzesz PowerNode 2i, czyli wersję z wbudowanym wzmacniaczem. Ale nie mam pojęcia jak to gra. Na pewno nie ma tyle mocy co Cyrus ( 60W vs 100W )

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...