Skocz do zawartości

KEF Q 750 - pytanie do użytkowników tych głośników.


Paula Pietrzkiewicz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 10.02.2021 o 05:15, Expat napisał:

Bo Cyrus to naprawdę bardzo dobry wzmacniacz :). Z tą Yamahą i Tidalem bywają podobno jakieś problemy a ich źródłem jest słaba apka Yamahy. Cyrus One Cast ma wbudowany DAC i streamer i dodatkowo tą zaletę, że nie potrzebuje żadnej apki do działania z serwisami muzycznymi. Parujesz iPada z Cyrusem, tak, żeby iOS zapamiętał sobie raz na zawsze urządzenie do odtwarzania muzyki. A na codzień odpalasz Tidala, wybierasz odtwarzanie przez AirPlay -> Cyrus i już. Node 2i, też ponoć "daje radę" jako DAC/streamer i jest obsługiwany poprzez świetną aplikację. Tyle że i tak potrzebujesz podłączyć do tego jakiś wzmacniacz. No chyba że wybierzesz PowerNode 2i, czyli wersję z wbudowanym wzmacniaczem. Ale nie mam pojęcia jak to gra. Na pewno nie ma tyle mocy co Cyrus ( 60W vs 100W )


Ok, będzie brany pod uwagę Cyrus podczas odsłuchów. Ale wiem, powtarzam się :) ma dużego minusa za wygląd. Gdybym chciała kiedyś rozbudować system o jakieś CD to w zupełności mi to nie pasuję wyglądem do niczego. I jestem pewna że musiałby zagrać dużo lepiej niż wszystko żebym mogła przymknąć oko na wygląd.  Jeszcze pytanko, czy chromcast w W Cyrus One to podobnej jakości streamer co w Yamaha 803 ?

Drodzy, już troszkę załapałam o co chodzi w tym wszystkim. Zaczynam się zastanawiać jednak nad używanymi wzmacniaczami które posiadają w sobie wbudowany DAC. Wbudowany DAC będzie na początek, tak żebym mogła podłączyć sobie jakiegoś strumieniowca. Chciałabym zacząć od używanego wzmacniacza z DACiem + osobno strumieniowiec. Później dokupiłabym jakiegoś lepszego DAC'a  - czy to dobra droga ? Moja kwota to 6,000zł (mogę dorzucić 500zł) w tym chciałabym NODA 2i ewentualnie jakiś inny streamer, może coś takiego: 
PIONEER N-30AE? Tego Pioneera można już dostać do 1500zł używanego, więc zostanie 4,500 zł na używany wzmacniacz. Tylko jaki ? 




 

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:


Ok, będzie brany pod uwagę Cyrus podczas odsłuchów. Ale wiem, powtarzam się :) ma dużego minusa za wygląd. Gdybym chciała kiedyś rozbudować system o jakieś CD to w zupełności mi to nie pasuję wyglądem do niczego. I jestem pewna że musiałby zagrać dużo lepiej niż wszystko żebym mogła przymknąć oko na wygląd.  Jeszcze pytanko, czy chromcast w W Cyrus One to podobnej jakości streamer co w Yamaha 803 ?

Drodzy, już troszkę załapałam o co chodzi w tym wszystkim. Zaczynam się zastanawiać jednak nad używanymi wzmacniaczami które posiadają w sobie wbudowany DAC. Wbudowany DAC będzie na początek, tak żebym mogła podłączyć sobie jakiegoś strumieniowca. Chciałabym zacząć od używanego wzmacniacza z DACiem + osobno strumieniowiec. Później dokupiłabym jakiegoś lepszego DAC'a  - czy to dobra droga ? Moja kwota to 6,000zł (mogę dorzucić 500zł) w tym chciałabym NODA 2i ewentualnie jakiś inny streamer, może coś takiego: 
PIONEER N-30AE? Tego Pioneera można już dostać do 1500zł używanego, więc zostanie 4,500 zł na używany wzmacniacz. Tylko jaki ? 




 

Yamaha As801 lub CXA61.

Tu masz gościa z twoimi kolumnami najpierw z Yamaszką,a obecnie z CXA81.

https://youtube.com/channel/UCEVzlFq8FQ_qCaUjteLAHhg

Edytowano przez castel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył do tego Arcama sa30 ,którego za 7500 zł kupisz ,masz świetny wzmacniacz z bardzo dobrym dackiemESS 9038K2M ,bardzo dobry streamer możesz wybierać czy ma iść z chromcasta czy przez upnp które daje lepszą jakość ,masz w tym MQA ,możesz sterować różnymi apkami w tym Air Play 2 dla IOSa,dla androida masz MusicLife,Mconnect (który świetnie się sprawdza),BubleUpnp.Masz do tego kalibrację pomieszczenia i kolumn Dirac Live co jeszcze daje poprawę brzmienia.I masz to wszystko w jednym klocku.Jutro będę miał robioną tą kalibrację to napiszę jaki efekt.

Screenshot_20210211-142134.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Drodzy, już troszkę załapałam o co chodzi w tym wszystkim. Zaczynam się zastanawiać jednak nad używanymi wzmacniaczami które posiadają w sobie wbudowany DAC. Wbudowany DAC będzie na początek, tak żebym mogła podłączyć sobie jakiegoś strumieniowca. Chciałabym zacząć od używanego wzmacniacza z DACiem + osobno strumieniowiec. Później dokupiłabym jakiegoś lepszego DAC'a  - czy to dobra droga ? Moja kwota to 6,000zł (mogę dorzucić 500zł) w tym chciałabym NODA 2i ewentualnie jakiś inny streamer, może coś takiego: PIONEER N-30AE? Tego Pioneera można już dostać do 1500zł używanego, więc zostanie 4,500 zł na używany wzmacniacz. Tylko jaki ?

Jeśli nie będzie Ci się palić i cierpliwie poczekasz na dobre okazje, to w tej cenie możesz kupić Node 2i a do tego Roksana K3 lub Atolla IN200. Dużo streamerów, w tym Node 2i ma wbudowane przyzwoite DAC-i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja bym dołożył do tego Arcama sa30 ,którego za 7500 zł kupisz ,masz świetny wzmacniacz z bardzo dobrym dackiemESS 9038K2M ,bardzo dobry streamer możesz wybierać czy ma iść z chromcasta czy przez upnp które daje lepszą jakość ,masz w tym MQA ,możesz sterować różnymi apkami w tym Air Play 2 dla IOSa,dla androida masz MusicLife,Mconnect (który świetnie się sprawdza),BubleUpnp.Masz do tego kalibrację pomieszczenia i kolumn Dirac Live co jeszcze daje poprawę brzmienia.I masz to wszystko w jednym klocku.Jutro będę miał robioną tą kalibrację to napiszę jaki efekt.

Screenshot_20210211-142134.jpg

Czytałam dziś dużo o tym Arcamie - generalnie świetna sprawa. Jeśli jest wbudowany strumieniowiec to by było dla mnie wszystko. Może jeszcze bym dokupiła CD. 
Ale zaniepokoiły mnie opinie o basie, że nie jest go "dużo" obawiam się że w połączeniu z KEF Q 750 może być źle. Kolumn nie chcę zmieniać bo one bardzo mi pasują. Poza tym, nigdzie nie widzę go w cenie 7,500zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Czytałam dziś dużo o tym Arcamie - generalnie świetna sprawa. Jeśli jest wbudowany strumieniowiec to by było dla mnie wszystko. Może jeszcze bym dokupiła CD. 
Ale zaniepokoiły mnie opinie o basie, że nie jest go "dużo" obawiam się że w połączeniu z KEF Q 750 może być źle. Kolumn nie chcę zmieniać bo one bardzo mi pasują. Poza tym, nigdzie nie widzę go w cenie 7,500zł. 

Żeby tylko inne wzmaki miały tyle basu co Arcam ,gdzie ty to wyczytałaś ?No tak normalna cena jest wyższa ale mogę ci na priva dać namiary gdzie były kupowane w tej cenie o której mówię ,i trzeba z nimi się dogadać.Były na święta zwykłe promocje gdzie można było go kupić po 8600zł ,ale oni w salonach mają zapas z którego mogą opuścić .Tylko trzeba być zdecydowanym w negocjacjach ,tyle możesz dać a jak nie to nie kupujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Żeby tylko inne wzmaki miały tyle basu co Arcam ,gdzie ty to wyczytałaś ?No tak normalna cena jest wyższa ale mogę ci na priva dać namiary gdzie były kupowane w tej cenie o której mówię ,i trzeba z nimi się dogadać.Były na święta zwykłe promocje gdzie można było go kupić po 8600zł ,ale oni w salonach mają zapas z którego mogą opuścić .Tylko trzeba być zdecydowanym w negocjacjach ,tyle możesz dać a jak nie to nie kupujesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paula Pietrzkiewicz Gratuluję zestawu! KEF Q750 + RN83D to jest naprawdę fajne zestawienie na początek. Wiem bo z takim zestawem zaczynałem 3 lata temu :) . Taka konfiguracji grała u mnie prawie 2 lata. Zaczęłaś gonić króliczka i bardzo fajnie ale ze zmianami poczekaj jeszcze zdążysz. Zobaczysz jak zmienia się dźwięk z czasem, trafisz na sporo fajnie zrealizowanych utworów które pozwolą Ci cieszyć się z muzyki. Potestuj różne ustawienia kolumn w pokoju, pobaw akustyką,  może przekonasz się do paneli akustycznych i do bastrapów. Daj sobie trochę czasu na zastanowienie co Ci się podoba co byś zmieniła.  W dziale Akustyka jest temat o adaptacji salonu 30m2, tam możesz zobaczyć jak temat sie rozwinął u mnie.

Obecnie KEFY nadal u mnie grają :) od roku z CA 851A + rDAC z zasilaczem Tomanka +  streamer malina z nakładką PI2AES z zasilaczem liniowym, słucham na Volumio Virtuoso.

Różnica jest duża ale to tez jest dźwięk który mi odpowiada, jasny przestrzenny , z dużą ilością detali, szczegółowymi wokalami.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałaś redaktorka ,a w razie gdyby naprawdę ci brakowało basu ,kalibracją możesz go sobie dodać .Puść ten filmik przez Youtuba i poczytaj pod spodem komentarze .Zrobisz jak zechcesz twój wybór. Na cd nie musisz dużo wydawać ,wystarczy jakieś dvd za transport tylko musisz podłączyc wtedy cyfrowo coaxialem żeby szło przez daca Arcama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, ksi3zyc napisał:

@Paula Pietrzkiewicz Gratuluję zestawu! KEF Q750 + RN83D 

A jak wypadaja najnizsze tony w tych kef-ach? Czy również możecie potwierdzić to co mozna przeczytać na ich temat chociazby w :

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4395-kef-q750.html

i....

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/767-kef-q750

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

 

A jak wypadaja najnizsze tony w tych kef-ach? Czy również możecie potwierdzić to co mozna przeczytać na ich temat chociazby w :

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4395-kef-q750.html

i....

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/767-kef-q750

 

Co tam jest w artykułach? Pewnie kiedyś je czytałem ale teraz to nie pamiętam.

Niskie tony ogarnia akustyka pomieszczenia. Dla osób lubiących niski bas zawsze mam przygotowany sprawdzony utwór który ich wyrywa z butów. 

https://tidal.com/browse/track/89177915

i dla tych co nie maja Tidal

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Spoko nuta 😇

A troche tam "marudzą" na najnizsze pasmo. Ok. Nie ma problemu... chciałem tylko zapytać czy faktycznie jest sie do czego przyczepić... pozdr. I miłych odsluchow

Dzięki i nawzajem. Co do basów i innych pasm to nie takie proste, ten sam system może zagrać mocno inaczej w pomieszczeniach o różnym, kształcie , wielkości i akustyce. U mnie nie do końca jest standardowo ;)  a kilku mobilnych paneli nie ma na zdjęciu.

PS. Zdjęcie jeszcze z Yamaha RN803D :)

 

IMG_20190209_120658.thumb.jpg

Edytowano przez ksi3zyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:


Ok, będzie brany pod uwagę Cyrus podczas odsłuchów. Ale wiem, powtarzam się :) ma dużego minusa za wygląd. Gdybym chciała kiedyś rozbudować system o jakieś CD to w zupełności mi to nie pasuję wyglądem do niczego. I jestem pewna że musiałby zagrać dużo lepiej niż wszystko żebym mogła przymknąć oko na wygląd.  Jeszcze pytanko, czy chromcast w W Cyrus One to podobnej jakości streamer co w Yamaha 803 ?

Drodzy, już troszkę załapałam o co chodzi w tym wszystkim. Zaczynam się zastanawiać jednak nad używanymi wzmacniaczami które posiadają w sobie wbudowany DAC. Wbudowany DAC będzie na początek, tak żebym mogła podłączyć sobie jakiegoś strumieniowca. Chciałabym zacząć od używanego wzmacniacza z DACiem + osobno strumieniowiec. Później dokupiłabym jakiegoś lepszego DAC'a  - czy to dobra droga ? Moja kwota to 6,000zł (mogę dorzucić 500zł) w tym chciałabym NODA 2i ewentualnie jakiś inny streamer, może coś takiego: 
PIONEER N-30AE? Tego Pioneera można już dostać do 1500zł używanego, więc zostanie 4,500 zł na używany wzmacniacz. Tylko jaki ? 




 

Zerknij jeszcze na Musical Fidelity M3Si To "goły" wzmacniacz bez żadnych bajerów, ale z połączeniu z Node2i nic więcej ci nie potrzeba . No i gra tak z 2 klasy lepiej niż ta Yamaha ;), Choć przyznaję że miałem z nim do czynienia w połączeniu z innymi kolumnami niż KEFy, więc znów - odsłuch byłby wskazany. Nie wiem też czy spodoba ci się jego minimalistyczny wygląd. Mi podoba się bardzo. Z powodu wyglądu właśnie, nie wspomniałem o kolejnym wzmacniaczu, który miałem kiedyś przyjemność gościć u siebie i który bym śmiało polecał każdemu, przynajmniej do odsłuchu, czyli: Rega Brio. Ma w sobie coś takiego, że noga zaczyna sama się ruszać w rytm muzyki :). Tyle, że jestem pewien, że estetycznie nie przypadnie ci do gustu ;)No właśnie - a jakiej muzy na tym będziesz słuchała? 

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Expat dzisiaj sprawdzę Musical Fidelity M3Si w sensie poczytam o nim. 

@ksi3zyc zgadza się, dopiero zaczynam przygodę a już gonię króliczka. Wczoraj zamiast wygrzewania sprzętu, w sensie ciągłego słuchania muzyki przy okazji sprzątania w domu i innych spraw, gdzie muzyka grała w tle, w końcu miałam przyjemność usiąść i w spokoju sobie posłuchać. Niesamowicie to gra, wieczorem podczas późnych odsłuchów testowałam YAPO VOLUME - które daje kopa muzyce w tak cichych odsłuchach. Teraz w planach urlop na narty, ale jak tylko wrócę zaczynam się zajmować tematem akustyki. Na początek wrzucę plan i rozkład mojego pokoju. Powiedź ile te panele za głośnikami kosztowały ?

Ależ te białe KEFy są piękne. Ogólnie te KEFy mi się podobają bardzo, mam czarną wersje pod salon, ale widzę że białe też pasują do "ciemnych" kolorystycznie salonów. Swoją drogą te białe wyglądają tak bardziej: rasowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Powiedź ile te panele za głośnikami kosztowały ?

Zamawiałem z Mega Acoustic https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60/

Fronty z paskami były u nich robione na zamówienie, pasowały mi wizualnie. 

Zagadaj z Bartłomiej Chojnacki jeśli masz FB on potrafi fajnie podpowiedzieć co gdzie wstawić na początek przygody z akustyką.

Bartek był tutaj i na sąsiednim forum na "a" ;)

Załóż osobny temat w dziale akustyka i tam wklej rozkład pokoju, jest kilka osób które sensownie podpowiedzą.

Powodzenia w gonieniu króliczka :) tylko trochę zwolnij na początku..... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

a już gonię króliczka

Proszę się tym nie przejmować. Lepiej potestować i poczytać niż kupić i żałować. Szuka Pani po prostu, które będzie odpowiadało Pani preferencjom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

(...)Ależ te białe KEFy są piękne. Ogólnie te KEFy mi się podobają bardzo, mam czarną wersje pod salon, ale widzę że białe też pasują do "ciemnych" kolorystycznie salonów. Swoją drogą te białe wyglądają tak bardziej: rasowo. 

...no i w czarnych efekt podkręcenia głośności nie wygląda tak spektakularnie ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drodzy, jestem po odsłuchach. Był Roksan K3, Cambridge 81 i Azur 851A. Wszystko wypożyczone do domu i porównane bezpośrednio z Yamahą 803 i moimi Kefami. 
Po krótce, moje wrażenia. Na pierwszy ogień poszedł Roksan K3 w którym miałam największą nadzieję bo był najbardziej polecany przez "branże" z forum. Roksan zagrał bardzo energicznie, był czuć że ma moc, ale kilka rzeczy mi się w nim nie spodobało. Przede wszystkim jest dwa razy droższy niż moja Yamaha 803, fakt zagrał lepiej, ale nie aż dwa razy lepiej, jest więcej "mocy" ale do mieszkania w bloku nie potrzebuję tak łomotać - najbardziej się zawiodłam na tym że ciężko ustawić odpowiedni poziom głośności w tym wzmacniaczu słuchając po cichu, druga sprawa że taka Yamaha 803 zagrała dużo lepiej po cichu (Yapo Volume) niż Roksan K3 i to całkowicie skreśliłam ten wzmacniacz, bo jednak oczekiwałam że urządzenie za 7,200zł do którego trzeba jeszcze dopłacić za źródła i inne pierdółki jednak poradzi sobie pod każdym względem od wszystkorobiącej Yamahy 803 która jest za połowę ceny, oczekiwałam że pod każdym aspektem będzie lepiej. I niestety wygląd, nie podoba mi się. Brak pokręteł bas - treble :/ 

Na drugi plan poszedł Cambridge 81 który w moim odczuciu jest dużo ładniejszy wizualnie. Bardzo fajnie zagrał, bardzo równo, ale niestety zabrakło mu basu z moimi KEF Q750. Brak pokręteł bas, treble - rozumiem brak tej opcji w drogich audiofilskich sprzętach,  ale nie potrafię zrozumieć dlaczego w takich "budżetowych" wzmacniaczach dla wszystkich brakuje takiej opcji. Wiem że niektórzy słuchają pure i te sprawy, ale ja słucham muzyki z różnych źródeł, muzyki różnorodnej, gdzie czasami słucham coś na pure a po chwili zmieniam artystę, rodzaj muzyki i podkręcam sobie treble czy bas. Często jak coś na tidalu jest kiepskiej jakości to te pokrętła też ratują sytuacje.

Azur 851A hmmm - zagrał dość podobnym stylem do 81 ale nawet w pewnych momentach miałam wrażenie że 81 dużo lepiej grała. Jest regulacja bas treble, ale niestety za 7,500 zł nie zrobił na mnie wrażenia. Gdybym miała wybierać między 81 a 851A to wybrałabym 81. Lepsza cena, więcej wejść, dla mnie lepszy dźwięk. 

Niestety najbardziej zawiodłam się podczas cichych odsłuchów, Yamaha 803 z włączonym Yapo zagrała po prostu najlepiej. 
To szukamy dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...