Skocz do zawartości

KEF Q 750 - pytanie do użytkowników tych głośników.


Paula Pietrzkiewicz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

26 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Podasz przykład ? 

Moim skromnym zdaniem za bardzo się nakręciłaś. Znam dobrze Q750. To w swojej cenie świetne kolumny. Znam też R-N803. To również rewelacyjny sprzęt. I w tym Twój "problem". Jeśli chcesz brzmienia znacząco lepszego niż oferują Q750, to musisz kupić kolumny znacznie od nich droższe. Oczekiwanie, że przeskoczysz na następny poziom kupując do nich drogi wzmacniacz uważam za mrzonkę. Masz moim zdaniem dwa wyjścia. Zostajesz przy tym, co masz i cieszysz się fajnym zestawem (ewentualnie kombinujesz z ustawieniem i aranżacją akustyczną), albo szukasz kolumn z wyższej półki. Niestety w tym drugim przypadku musisz się liczyć ze sporym wydatkiem. Za ok. 6000 zł nic deklasującego KEF-y raczej nie trafisz (mówimy oczywiście o nowych ze sklepu). Trzeba by wydać koło 8000 zł. Sądząc po cenach wzmacniaczy, które testujesz, to jest Twój zasięg finansowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Moim skromnym zdaniem za bardzo się nakręciłaś. Znam dobrze Q750. To w swojej cenie świetne kolumny. Znam też R-N803. To również rewelacyjny sprzęt. I w tym Twój "problem". Jeśli chcesz brzmienia znacząco lepszego niż oferują Q750, to musisz kupić kolumny znacznie od nich droższe. Oczekiwanie, że przeskoczysz na następny poziom kupując do nich drogi wzmacniacz uważam za mrzonkę. Masz moim zdaniem dwa wyjścia. Zostajesz przy tym, co masz i cieszysz się fajnym zestawem (ewentualnie kombinujesz z ustawieniem i aranżacją akustyczną), albo szukasz kolumn z wyższej półki. Niestety w tym drugim przypadku musisz się liczyć ze sporym wydatkiem. Za ok. 6000 zł nic deklasującego KEF-y raczej nie trafisz (mówimy oczywiście o nowych ze sklepu). Trzeba by wydać koło 8000 zł. Sądząc po cenach wzmacniaczy, które testujesz, to jest Twój zasięg finansowy. 

Śledzę właśnie Twoje poczynania na forum i czytając że się "nakręciłam" brzmi zabawnie widząc jakich poszukiwań głośnikowych dokonujesz :)
Doceniam Twoje podpowiedzi, widać że jesteś bardzo doświadczony w audio, naprowadziłeś też mnie na temat akustyki i faktycznie zacznę powoli coś kombinować. Niedługo wrzucę zdjęcia mojego pokoju i pokażę jak to wygląda, jeśli będziesz miał chwilkę i możliwość to będę wdzięczna za podpowiedzi :) Z jakimi kosztami trzeba się liczyć żeby sobie zrobić takie minimum dobra akustycznego, chodzi o panele i wszystkie dodatki? Raczej nie będzie możliwości wynajęcia profesjonalisty do pomiarów, wszystko chciałabym ogarnąć amatorsko, sama.

KEFY chcę zostawić bo dźwiękowo mi najbardziej się podobają, nic do 6,000zł z tych które testowałam nie podobało mi się jak KEF Q750.
Sęk w tym że chciałabym już sprzęt który na dłużej zostanie, wzmacniacz który zostanie na dłużej ze mną, a w przyszłości chciałabym dobrać do wzmacniacza już lepsze kolumny. 

@marcinZG ten Arcam chodzi mi po głowie. Ale tam strasznie skomplikowana ta korekcja otoczenia w porównaniu do 803, obawiam się że bym sobie nie poradziła.

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Śledzę właśnie Twoje poczynania na forum i czytając że się "nakręciłam" brzmi zabawnie widząc jakich poszukiwań głośnikowych dokonujesz :)

Pisząc o "nakręceniu" miałem na myśli działanie pod wpływem impulsu, nie do końca racjonalne (ja przeginam być może w drugą stronę - staram się być aż za bardzo racjonalny;). Nie chciałbym jednak żebyś wydała pieniądze i stwierdziła po czasie, że nie było warto. Przy nakręceniu o to nie trudno. Jeszcze raz. Kupno droższego wzmacniacza nic Ci nie da. Jeśli chcesz lepszego dźwięku, to szukaj lepszych kolumn (lub kombinuj z aranżacją akustyczną).

Teraz będzie pięć postów o tym, że nie mam racji, że lepszy wzmacniacz=lepsze brzmienie, że lepszy wzmacniacz wyniesie brzmienie Q750 na wyżyny (oczywiście potrzebuje do tego wsparcia drogiego źródła i nie tańszych kabli), i że jest to oczywiste, jak wschód słońca. Dlatego ja już się pożegnam. Tobie polecam dzielenie audiofilskich opinii przez cztery i zamienianie na jednostkę bezpośrednio niższą. Wtedy będą odpowiednio skalibrowane;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ten Arcam chodzi mi po głowie. Ale tam strasznie skomplikowana ta korekcja otoczenia w porównaniu do 803, obawiam się że bym sobie nie poradziła."

W Warszawie możesz zamówić tą usługę i zrobią ci to profesjonalnie w około 2-2,5 godziny koszt 600zł ale jak pomarudzisz za 500 ci zrobią.Ale efekt jest warty tych kosztów.U mnie okazało się że moje kolumny choć mają napisane na tabliczce znamionowej że obsługują pasmo od 32Hz do 45 kHz to w pomiarach wyszło że między 30 a 60 Hz są duże sinusoidy i tego basu nie było za bardzo słychać .Poprawił to wyciągając to tymi krzywymi,wstawię zdjęcie.Jeśli jesteś bardzo zadowolona ze swojej Yamahy to lepiej nic na razie nie zmieniaj,bo to tak nie działa że teraz zmienisz jedno i będzie tak już super.Jak zmienisz wzmaka na dużo lepszego to i kolumny będziesz musiała pasujące do niego zmienić.Lepiej zbierz już koło 20 koła lub więcej i wtedy zmień cały komplet ,a narazie popraw akustykę.Mnie się wydawało że u mnie z nią powinno być ok ,a jednak pomimo odstawienia kolumn daleko od ścian ,grubrgo dywanu i zasłon,dużej ilości obrazów na ścianach ,okazało się że  akustyka pozostawia bardzo dużo do życzenia.

image.png.1ad124148bdd0d0398a35c20ccf78cf3.png

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

Pisząc o "nakręceniu" miałem na myśli działanie pod wpływem impulsu, nie do końca racjonalne (ja przeginam być może w drugą stronę - staram się być aż za bardzo racjonalny;). Nie chciałbym jednak żebyś wydała pieniądze i stwierdziła po czasie, że nie było warto. Przy nakręceniu o to nie trudno. Jeszcze raz. Kupno droższego wzmacniacza nic Ci nie da. Jeśli chcesz lepszego dźwięku, to szukaj lepszych kolumn (lub kombinuj z aranżacją akustyczną).

Teraz będzie pięć postów o tym, że nie mam racji, że lepszy wzmacniacz=lepsze brzmienie, że lepszy wzmacniacz wyniesie brzmienie Q750 na wyżyny (oczywiście potrzebuje do tego wsparcia drogiego źródła i nie tańszych kabli), i że jest to oczywiste, jak wschód słońca. Dlatego ja już się pożegnam. Tobie polecam dzielenie audiofilskich opinii przez cztery i zamienianie na jednostkę bezpośrednio niższą. Wtedy będą odpowiednio skalibrowane;)

 

Czyli rozumiem że wymianą wzmacniacza już za bardzo dźwięku nie poprawię - tylko będą jakieś drobne różnice, które niekoniecznie osobiście mi się spodobają ?
Mnie trzyma ta Yamaha 803 bardzo mocno, bo faktycznie funkcjonalność świetna i ważną opcją dla mnie jest YAPO VOLUME przy cichych odsłuchach - często przesiaduję po nocach, a nie chcę podkręcać głośności żeby nie denerwować domowników czy sąsiadów.  Odpalenie YAPO VOLUME robi baardzo dużą przestrzeń, fajnie podbija dźwięk przy cichym słuchaniu dzwięk robi się bardziej  "soczysty". Może faktycznie przestane się nakręcać na zmiany, bo może się okazać że po czasie zacznę żałować że pozbyłam się 803.

Nie uciekaj, tylko: Walcz! :) ja chętnie poczytam i wyciągnę wnioski z Waszych argumentów. Ok, namówiłeś mnie, w tygodniu wrzucę post o akustyce i o tym co poprawić w moim pokoju. Tylko wcześniej będę musiała się przygotować bo dla mnie to dość skomplikowany temat. 

@
Tomasz Kluczynski Arcam 30 przyznam szczerze że już praktycznie byłam bliska zakupu, gdybym teraz widziała jakiś używany egzemplarz za 6,300 zł to pewnie bym pojechała po niego :) ale tak jak @Kraft poleca, zabieram się za temat akustyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Panowie mam propozycje kupna Rotela A14 w cenie 3000zł w sumie po znajomości, więc sprzęt sprawdzony, jest jeszcze 2 miesiące gwarancji.  Oczywiście po sprzedaniu 803 dokupiłabym NODE 2i - czy rotel dobrze zgra się z KEF Q750 ?

Ależ ty masz dziewczyno tempo... w 2 tygodnie przerzuciłaś więcej sprzętu niż niektórzy w całej karierze audio :). Podziwiam samozaparcie ale z drugiej strony pamiętaj, że po zrobieniu akustyki te sprzęty będą grały inaczej. Szkoda, że nie ma AV Show bo to pozwoliłoby trochę uspokoić twoją ciekawość co jak gra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2021 o 20:18, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Na razie z akustyką muszę się powstrzymać, ponieważ szykuję się remont i mogą zmienić się miejsca umeblowania. :)
No to wracając do tematu, jak ten ROTEL ? :D

Obstawiam, że ten Rotel nie da rady. Prawdopodobnie masz teraz unikany układ w pokoju, który premiuje RN803D i dlatego droższe sprzęty nie dają rady ;). W sumie to powinnaś się cieszyć bo masz zaoszczędzone pieniądze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2021 o 22:00, ksi3zyc napisał:

Obstawiam, że ten Rotel nie da rady. Prawdopodobnie masz teraz unikany układ w pokoju, który premiuje RN803D i dlatego droższe sprzęty nie dają rady ;). W sumie to powinnaś się cieszyć bo masz zaoszczędzone pieniądze. 

No to tak. Porozmawiałam troszeczkę z mężem, i najpierw skupimy największą uwagę na remoncie mieszkania z dostosowaniem miejsca pod słuchanie muzyki, dzięki temu że mogliśmy zapoznać się z Twoim wpisem o akustyce zaczniemy budować coś na wzór Twojego miejsca. Czyli jak już będzie wszystko wyremontowane to zabawa z akustyką i ustrojami. Dlatego też podziękowania za bardzo cenne porady akustyczne dla Ciebie i @Kraft też oczywiście. Oczywiście poza tym dziękuję wszystkim za pomoc :)  

Yamahę planowaliśmy sprzedać, ale postanowiliśmy że to za dobry sprzęt w stosunku do ceny żeby sprzedawać. Yamaha ostatecznie pójdzie do sypialni i kiedyś połączymy ją z jakimiś monitorami. Na 100 % zostawiamy też KEF Q750 które z każdym dniem coraz ładniej grają. Byłam na kolejnych odsłuchach, podpinali różne zestawy głośników, ciężko mi było stwierdzić czy lepiej coś gra od KEF Q750, faktycznie niektóre grały inaczej, ale inaczej nie oznaczało że lepiej...  i tak w ostateczności wracałam do tych KEF Q750.  Pan (oj nie miał łatwo) stwierdził że ciężko znaleźć coś lepszego od KEF Q750 i trzeba już mierzyć powyżej 7,000z ł- 8,000zł za kolumny :) "

Postanowiliśmy też zapoznać się z tematem sprzętu na rynku wtórnym. Obecnie mamy na czym słuchać muzyki, więc nie śpieszy mi się z kupowaniem na teraz, więc poszukam jakiejś okazji cenowej jeśli chodzi o wzmacniacz. Za 3,500zł widziałam Azura 851A ale teraz pytanie, gdybym kupiła jakiś wzmacniacz, który lepiej gra od 803 ale nie ma wbudowanego DACA to czy mogę na początku podłączyć go do Yamahy 803 która by robiła jako samo źródło ?  Tak jak wcześniej wspomniałam Yamaha 803 zostanie na zawsze, w ostateczności pójdzie na drugi zestaw audio :) 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2021 o 10:44, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Panowie mam propozycje kupna Rotela A14 w cenie 3000zł w sumie po znajomości, więc sprzęt sprawdzony, jest jeszcze 2 miesiące gwarancji.

Jeśli jest to jakiś znajomy to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby go pożyczyć i posłuchać jak gra z Twoimi kolumnami.

Dnia 23.02.2021 o 22:00, ksi3zyc napisał:

Obstawiam, że ten Rotel nie da rady.

A czemu miałby nie dać rady tzn. w jakim sensie możesz rozwinąć tę myśl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Czy można skorzystać z takiej Yamahy 803 jako streamer, podłączając go do wzmacniacza bez DAC? 

Tak, R-N803 ma dwa złącza typu line out i może służyć jako źródło. Po podłączeniu, regulacji głośności dokonuje się tylko z wzmacniacza, tak jak przy podłączeniu np. CD playera. Yamaha nie posiada preout, chyba, że uwzględnimy wyjście słuchawkowe.

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Wojtek M napisał:

Tak, R-N803 ma dwa złącza typu line out i może służyć jako źródło. Po podłączeniu, regulacji głośności dokonuje się tylko z wzmacniacza, tak jak przy podłączeniu np. CD playera. Yamaha nie posiada preout, chyba, że uwzględnimy wyjście słuchawkowe.

Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem że kupując taki wzmacniacz bez DACa mogę skorzystać spokojnie skorzystać z Yamahy jako streamer i DAC podłączając się tym do dodatkowego tego wzmacniacza który będzie zapodawał dźwięk ? 
 

tak pytam, bo mam Roksana K3 do kupienia za 4,000zł. Ale ma razie musiałaby zostać też ta Yamaha, z tym że nie będę mógł dokupić osobno Daca i streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...