Skocz do zawartości

KEF Q950 vs Klipsch RP-8000F vs Heco Aurora 1000


Imants Staškuns

Recommended Posts

Witaj!
Czy ktoś może mi pomóc zdecydować, jakie kolumny podłogowe powinienem dostać.
W tej chwili myślę o tych trzech KEF Q950, Klipsch RP-8000F, Heco Aurora 1000
Mój pokój ma 20m² i głównie głośniki będą używane do słuchania muzyki (Youtube, Spotify) i oglądania filmów.
Przeczytałem dużo informacji o tych kolumnach, ale niestety nie mam szans posłuchać ich na żywo, więc trudniej jest wybrać, co jest lepsze. Może ktoś ma inne przemyślenia, jakie głośniki byłyby lepsze?
Z demów dźwiękowych na youtube myślę, że Klipsch RP-8000F ma bardzo wysoką górę? A może coś mi brakuje?
Będzie wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nasuwa mi się pytanie: po co Ci tak duże kolumny do 20 metrów? Myślę, że ich mniejsze odpowiedniki będą wystarczające. Drugie pytanie to czy poza YouTube słuchałeś którejkolwiek z konstrukcji? Nie znam heco, nie znam tego modelu Kef (słuchałem ls50) ale obawiam się, że to będą jednak różne rodzaje grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

And what are these speakers supposed to work with?

Can you take pictures of the room in which to play it?

Oto kilka zdjęć pokoju. Większość mebli zostanie usunięta. Chcę głośniki i telewizor tam, gdzie jest pianino. Po drugiej stronie pokoju jest kanapa.
Znalazłem jeszcze kilka głośników, które mają dobre recenzje: POLK AUDIO SIGNATURE S60E, WHARFEDALE EVO 4.4, DALI OBERON 9.
Co o tym myślisz?

IMG_20210207_155417.jpg

IMG_20210207_155438.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ze wszystkich sześciu wymienionych kolumn najodpowiedniejsze będą Wharfedale 4.4 reszta jest za duża. Z drugiej strony pojęcie dobry bas tj. pojęcie subiektywne tzn. iż dla mnie może być ok a dla Ciebie już. Nawet jeżeli basu będzie dużo to nie znaczy iż będzie on dobrej jakości może dudnieć lub buczeć. Do jakiego wzmacniacza chcesz podłączyć te kolumny bo nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pomieszczenie i miejsce w którym to ma stać,moim zdaniem powinieneś poważnie pomyśleć nad wypożyczeniem sprzętu do domu na testy i to jak już przemeblujesz pokój,druga sprawa pchanie się w tak duże kolumny tutaj,może nie być trafne,raczej brał bym pod uwagę mniejsze modele tych kolumn co podałeś. Trzecia sprawa, amplituner stereo,wzmacniacz, źródło z czym planujesz te kolumny połączyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lysyrafal napisał:

I think that the Wharfedale 4.4 will be the most appropriate of all the six columns mentioned, the rest are too big. On the other hand, the concept of good bass, i.e. a subjective concept, i.e. it may be ok for me and it may be ok for you. Even if there is a lot of bass, it does not mean that it will be of good quality, it can rumble or hum. What amplifier do you want to connect these speakers to because I didn't get the answer to this question?

Najpierw chcę się zdecydować, jakie kolumny kupić, a potem dostanę do nich odbiornik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widzę kilka problemów i już widzę, że bez wstępnego odsłuchu w salonie się nie obędzie, ponieważ nie wiesz za bardzo jakiego brzmienia oczekujesz i wybierasz kolumny skierowane do na prawdę dużych pomieszczeń typu 40m2. Kolejna sprawa to odsłuch na YT, który kompletnie niczego nie wnosi. Jeśli ktoś by chciał to mogę nagrać Jamo, które zagrają jak Legacy i odwrotnie ;)

Pomieszczenie jest bardzo zagracone i ciężko jest mi określić gdzie będą stały kolumny i gdzie będzie główne miejsce odsłuchowe. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się do momentu remontu. Wcześniej nie ma sensu kupować zestawu. W takim pomieszczeniu ( około 20m2 jak piszesz) optymalne byłyby Heco Aurora 700, Dali Oberon 7, Polk Audio S55e czy Indiana Line Tesi 561. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą za duże paczki do takiego pomieszczenia

Aurora 700, KEF Q 750 zdecydowanie lepiej.

A po prostu różnice w cenie dołóż do lepszego wzmacniacza. Wydajniejszego.

Klipsch gra ostro, jasno. Jesli lubisz taki dzwiek to moim zdaniem zwróć uwagę jeszcze na Magnata Signature 507

Z kolei KEF oraz Heco to granie cieplejsze. Łagodniejsze na górnych pasmach.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje.
Zatrzymam się na Wharfedale 4.4, ładnie wyglądają, mają dobre recenzje, nie mają ostrej góry i mają przyzwoity bas - właśnie tego chcę. A w przyszłości można dodać więcej basu za pomocą subwoofera.
Jaki odbiornik mam dla nich kupić? A czy powinienem je bi-amp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Gdzie takie kolubryny do takiego metrażu. To będzie jedna wielka kupa, wydasz sporo kasy, a z dobrym brzmieniem niewiele to będzie miało wspólnego. A Ty jeszcze o subie do kompletu myślisz... 😵

Nie będzie kupy bo recenzje ok i na forum radzą to musi to zagrać nawet bez odsłuchu. Kolejna osoba co kupuje w ciemno z polecenia i na wygląd a wy się śpinacie z radami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafal Szczygieł napisał:

na forum radzą to musi to zagrać nawet bez odsłuchu. Kolejna osoba co kupuje w ciemno z polecenia

Przepraszam bardzo, ale przynajmniej w trzech postach wyżej jest mowa o odsłuchu a w jednym nawet aby kupić coś dopiero po remoncie.

Dnia 7.02.2021 o 15:35, lysyrafal napisał:

Z drugiej strony pojęcie dobry bas tj. pojęcie subiektywne tzn. iż dla mnie może być ok a dla Ciebie już.

Małe sprostowanie bo zjadłem jeden wyraz na końcu zdania: "a dla Ciebie już nie".

Dnia 8.02.2021 o 15:44, Imants Staškuns napisał:

Zatrzymam się na Wharfedale 4.4, ładnie wyglądają, mają dobre recenzje, nie mają ostrej góry i mają przyzwoity bas - właśnie tego chcę.

Trzeba wykonać odsłuchy kolumn nawet jak mają dobre recenzje, ale basu będzie znacznie mniej niż w innych w/w kolumnach i tj. na plus uważam.

Dnia 8.02.2021 o 15:44, Imants Staškuns napisał:

Jaki odbiornik mam dla nich kupić? A czy powinienem je bi-amp?

Co to ma być sam wzmacniacz czy może wzmacniacz z funkcjami sieciowymi?

Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na niego?

Nie trzeba podpinać kabli w bi-amp.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 8.02.2021 o 17:34, lpomis napisał:

Gdzie takie kolubryny do takiego metrażu. To będzie jedna wielka kupa, wydasz sporo kasy, a z dobrym brzmieniem niewiele to będzie miało wspólnego. A Ty jeszcze o subie do kompletu myślisz... 😵

Kolego mam na 18m kw w kinie model klipsch rp260f odpowiednik Klipsch rp6000f.Mam dużo lepszy pokój żeby ustawić duże kokumny a i tak do niektórych utworów są za duże chyba że kino i kalibracja zrobi swoje.U ciebie polecam Heco celan revolution3.Wystarczą na 20m postawisz na podstawkach.I zagrają super na 20m oczywiście nie z you tube bo tu to lipa.Z Tidalem i będzie si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...