Skocz do zawartości

Pilot Tv wyłącza amplituner lecz go nie włącza, RX V485


kos A

Recommended Posts

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

To jest problem z obsługą HDMI-CEC możecie kombinować ile się da ostatecznie to jest loteria. Czasami działa by po miesiącu przestać a za chwilę działać dalej. Marka nie ma znaczenia. Yamaha, Denon, Onkyo wszystkie mają tak samo. Główny powód to według mnie brak współpracy producentów ze sobą. Zamiast skupić się na dopracowaniu HDMI-CEC to sami nawet wprowadzają swoje nazwy do standardu jakieś SimplyLink, AnyNet itp itd. A cierpimy na tym my, konsumenci. Bo próba zgłoszenia problemu producentowi telewizora kończy się zwaleniem winy na producenta sprzętu audio a ten odsyła nas z powrotem do producenta tv.

Proponuje albo regularnie zgłaszać reklamacje i usterki, albo się z tym pogodzić, jak działa to ok, jak nie działa no to trudno.

Ale akurat Samsung (TV) pojawia się dość często. Przypadek? Bo nie wierzę, że wszystkie firmy które wymieniłeś mają coś nie tak z ARC/eARC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Pozwolisz , że się nie zgodzę ;) Moja Yamaszka współpracowała z dwoma modelami TV Sony obecnie z LG , trzema dekoderami TV i zero problemów ze sterowaniem. 

Zgadzam się u mnie sytuacja wygląda podobnie yamaha plus TV Sony wraz z dekoderem i konsolą ps4 komunikacja działa bez zarzutu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje . Problem zniknął... nie mam pojęcia dlaczego. Nic nie zmieniałem , pewnie za jakiś czas znowu się pojawi , ale nic chyba z tym nie zrobię. Dzięki wszystkim za pomoc . Jako ciekawostkę mogę Wam powiedzieć ,że nawet piloty mam nie sparowane a mogę sterować jednym , cuda nie widy :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 6.02.2021 o 16:29, kos A napisał:

Też dużo o tym czytałem ale to jakieś duchy chyba, przed chwilą pilotem od TV włączyłem oba urządzenia. Nie znam się kompletnie ale spróbuję innym kablem HDMI. Tylko muszę jakiś kupić na szybko. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ ale skoro to nie kwestia ustawień i działa sobie jak chce to nie mam innego pomysłu....

Mam LG , zmieniłem właśnie dekoder i za choinkę nie chce mi działać ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 o 00:22, Iron napisał:

Ale akurat Samsung (TV) pojawia się dość często. Przypadek? Bo nie wierzę, że wszystkie firmy które wymieniłeś mają coś nie tak z ARC/eARC

tego się najwięcej sprzedaje w Europie jak dobrze pamiętam, więc będzie też najwięcej problemów. Na avsforum chyba niektórzy mieli problemy z ampkami Yamahy po wymianie na Onkyo problemy zniknęły, w innym miejscu ludzie znowu wymieniają Denony a jeszcze gdzie indziej Onkyo. Niestety nie dogodzisz i jest to tylko i wyłącznie wina producentów :(

 

1 godzinę temu, łałk napisał:

Mam LG , zmieniłem właśnie dekoder i za choinkę nie chce mi działać ARC.

dekoder podepnij do TV zamiast do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lolekdrugi napisał:

tego się najwięcej sprzedaje w Europie jak dobrze pamiętam, więc będzie też najwięcej problemów. Na avsforum chyba niektórzy mieli problemy z ampkami Yamahy po wymianie na Onkyo problemy zniknęły, w innym miejscu ludzie znowu wymieniają Denony a jeszcze gdzie indziej Onkyo. Niestety nie dogodzisz i jest to tylko i wyłącznie wina producentów :(

 

dekoder podepnij do TV zamiast do amplitunera.

Tak mam podpięty. pod TV, dokładnie tak to działa, kombinuję teraz aby optycznie. W panelu YAMAHY setup / VIDEO sprawdziłem włączone jest zarządzanie ARC. Ciekawostka to: 

a. jak wyłączę prąd i włączę Całość się włącza i działa idealnie do momentu kiedy wyłączę pilotem od TV. Wtedy wyłącza pilot i TV i AMP. 
b. jak włączam pilotem od TV to już wstaje sam TV bez
c. włączam dodatkowo AMP i ustawiam na scenę TV VIEWVING  (inne też próbowane) i nic nie słychać

Na telewizorze przy zmianie głośności jest ZAKAZ WJAZDU ;c 

Jak żyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

możesz spróbować tak jak ja. Kupujesz pilot uniwersalny, wyłączasz synchronizację zasilania w CEC zostawiasz tylko ARC. Resztę obsługujesz pilotem.

zamierzam jeszcze kombinować z optycznym wyjściem. W TV mam głośniki TV + optyczne. Będę dołączał ręcznie AMP. Na pilocie za dużo ułatwień i SMART TV
Bo raczej z optycznym mi AMP nie wstanie samo i się nie wygasi co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Yamaha RX-V485, Samsung UE75AU8002KXXH i dokładnie te same objawy. Pomogło włączenie tylko tv,  ustawienia / dźwięk / wyjście dźwięku = odbiornik(hdmi). To spowodowało włączenie amplitunera i, póki co, idealne włączanie się i wyłączanie razem z tv.

Edytowano przez jc1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jc1 to gratuluje, niestety jest to loteria. U mnie RX-v685 robi problemy z LG, cuda się dzieją. Wcześniej było Onkyo też były problemy. Wyeliminowałem co mogłem i wygląda na to, że TV jest winowajcą. Nic nie zrobię bo gwarancji nie ma. Paradoksalnie u znajomego RX-A1070 plus TV Sony, również cuda się dzieją. Wcześniej też było Onkyo i problemy.

Ogólnie jak pisałem. CEC w zamyśle jest super, ale jego działanie to dramat i dowcip producentów którzy nawet nie mają zamiaru nic z tym zrobić bo nie nazywają tego CEC tylko mają właśnie swoje autorskie nazwy co tylko sugeruje jakie mają podejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 5.02.2021 o 21:16, kos A napisał:

Cześć. Posiadam:

  • amplituner: Yamaha RX v485 
  • TV:  Telewizor LED 65'' Samsung UE65RU7172 Smart TV 4K
  • Kabel HDMI 2.1Ultra High Speed 8k@60Hz, 4k@120Hz Agog X-88. Przewód HDMI  2.1 z czystej miedzi ze wsparciem HDR, eARC i HDCP 2.2.

 

Sprzęt posiadam od dwóch miesięcy i wszystko śmigało bez zarzutów.  Od kilku dni z nie wiadomych przyczyn włączając TV pilotem , nie włącza się amplituner.  Muszę go włączać pilotem od amplitunera. Jeszcze dziwniejsze jest to ,że jak już tv i ampli są włączone i wyłączę tv to obydwa urządzenia się wyłączają. Obydwoma pilotami mogę sterować urządzeniami. Sparowanie urządzeń przebiegło pomyślnie. Nawet  test zasilania przechodzi pozytywnie. Amplituner włącza się i wyłącza. Sterowniki w jednym jak i drugim urządzeniu aktualne.  Próbowałem również w amplitunerze przywrócić ustawienia domyślne , nie pomogło.

 

Czy macie jakieś inne pomysły co może być przyczyną?

Cześć! 

Dla tych co jak ja szukają rozwiązania i raz wszystko działa, raz nie. Zmiana kabla, czasem pomaga, czasem nie. A zmiana ustawień? Ha...czasem pomaga, innym razem nie.

Jeżeli macie wszystko prawidłowo ustawione a TV nadal nie włącza się z amplitunerem, przedstawcie źródło w Tv z "HDMI amplituner" na po prostu TV (oba urządzenia włączone). 

Jeżeli nadal nie działa to po zmianie źródła spróbujcie:

Wyłączcie pilotem Tv, amplituner sam się wyłączy. Włączcie ampli przyciskiem, włączcie TV przyciskiem, a później wszystko powinno działać z poziomu pilota tv. Uwaga- możliwe, że to czy włączacie przyciskiem czy pilotem nie ma znaczenia, ja tak robię bo u mnie zadziałało.

Po 2ch miesiącach zmian kabli i ustawień, okazało się, że włączanie ampa zależy tylko od powyższego (+ oczywiście włączone cec-hdmi, sterowanie HDMI oraz arc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...