Skocz do zawartości

DAC do TV i Onkyo 9110 + Tannoy 6f XT


Tenfilip

Recommended Posts

Hej,

Chcę u taty postawić Onkyo 9110 + Tannoy 6f XT (które już są) i do tego jakiś DAC z wejściem optycznym, źródłem będzie stara plazma. Będzie na tym oglądał TV, może jak ogarnie to muzykę z YT Music czy coś takiego.

Myślę, ile wydać tutaj na DAC. Sam używałem FiiO D03K Taishan z tymi kolumnami i wzmakiem lampowym i po prostu było ok. Nie wiem, czy jest sens dopłacać do droższych konstukcji, typu:

- Topping D10
- Topping D30
- SMSL M100 

Czy jest sens w ogóle dopłacać? Pomysł jest taki, żeby nigdy nic tam przy tym nie robić, wręcz o tym zapomnieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największym problemem jest źródło czyli TV, nawet te z wyższej półki oferują przeciętne brzmienie i zastosowanie dobrego DACa niewiele poprawi. Fiio D03k to bezpieczny zakup ( polecam dokupić do niego lepszy zasilacz). Jeśli chciałbyś pójść oczko wyżej ale rozsądnie to Cambridge Audio DAC Magic 100 lub Topping D30. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

Największym problemem jest źródło czyli TV, nawet te z wyższej półki oferują przeciętne brzmienie i zastosowanie dobrego DACa niewiele poprawi

Różnie z tym bywa... mam teraz TCLa  i jest zaskakująco dobrze... D03k z tego co kojarzę ma niskie napięcie na wyjściu i jest zwyczajnie cicho... U mnie TCL był spięty z Toppingami D30 i E30 i tu było super - miałem jeszcze jakieś badziewie Lindy i też był niski poziom sygnału i kiepska dynamika. Moim zdaniem nie ma co demonizować TV i wrzucać słabego daca bo później kiepsko się filmy ogląda... (nie mam KD - każdy który miałem po jakimś czasie sprzedawałem i zostawałem z dobrym stereo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Największym problemem jest źródło czyli TV, nawet te z wyższej półki oferują przeciętne brzmienie i zastosowanie dobrego DACa niewiele poprawi. Fiio D03k to bezpieczny zakup ( polecam dokupić do niego lepszy zasilacz). Jeśli chciałbyś pójść oczko wyżej ale rozsądnie to Cambridge Audio DAC Magic 100 lub Topping D30. 

No właśnie wydaje mi sie, ze to zalezy co telewizor dostanie za sygnał. Jak mu puścisz Tidala przez chromecasta, to pewnie bedzie ok. Jak będzie naziemną odbierał, albo nawet kablówkę - szał może być mniejszy ;) 

Dzięki za te typy, ale faktycznie zostane przy Fiio - pytanie - po czym poznać dobry zasilacz?

 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Różnie z tym bywa... mam teraz TCLa  i jest zaskakująco dobrze... D03k z tego co kojarzę ma niskie napięcie na wyjściu i jest zwyczajnie cicho... U mnie TCL był spięty z Toppingami D30 i E30 i tu było super - miałem jeszcze jakieś badziewie Lindy i też był niski poziom sygnału i kiepska dynamika. Moim zdaniem nie ma co demonizować TV i wrzucać słabego daca bo później kiepsko się filmy ogląda... (nie mam KD - każdy który miałem po jakimś czasie sprzedawałem i zostawałem z dobrym stereo).

Właśnie wydaje mi sie, ze sam tv ma mało do gadania - ważne jest, co mu się poda. 

 

Fiio ma w specyfikacji 1,5 v, więc chyba ok. Niektóre amplitunery mają coś koło 1v i to jest lipa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tenfilip napisał:

Jak mu puścisz Tidala przez chromecasta, to pewnie bedzie ok.

Jak puszcze Tidala przez Chromecasta jest o włos gorzej niż Chromecast Audio wpięty do tego samego Daca (obydwa po optyku). Dźwięk z Netflixa jest bardzo dobry. Ostatnio miałem przez jakiś czas kino domowe 5.1 na wysokich Quadralach +Qube10 i Onkyo TX-Rz800 (oczywiście po HDMI). W porównaniu z tym zestawem (cena nowego około 17k) do filmów moje stereo wypadło niewiele gorzej - wtedy był Topping E30 po optyku, Atoll100 i Quadrale Ascent 90LE jako fronty stereo. Centralny i subwoofer w moim odczuciu są zastąpione w 99% dobrą stereofonią i niskim zejściem kolumn. Brakuje mi tylko tyłów do szczęścia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Jak puszcze Tidala przez Chromecasta jest o włos gorzej niż Chromecast Audio wpięty do tego samego Daca (obydwa po optyku). Dźwięk z Netflixa jest bardzo dobry. Ostatnio miałem przez jakiś czas kino domowe 5.1 na wysokich Quadralach +Qube10 i Onkyo TX-Rz800 (oczywiście po HDMI). W porównaniu z tym zestawem (cena nowego około 17k) do filmów moje stereo wypadło niewiele gorzej - wtedy był Topping E30 po optyku, Atoll100 i Quadrale Ascent 90LE jako fronty stereo. Centralny i subwoofer w moim odczuciu są zastąpione w 99% dobrą stereofonią i niskim zejściem kolumn. Brakuje mi tylko tyłów do szczęścia ;)

Tzn. wg ciebie chromecast hdmi gra gorzej niz chromecast audio? Az sobie zrobie kiedy porownanie, bo mam oba i w sumie wystarczyloby zmienic wejscie na amplitunerze:)

Co centralnego i subwoofera - centralny jest tylko po to,zeby osoby nie siedzace w osi nie mialy dziwnego odbioru lokalizacji dialogow i glownej sciezki. Dla jednej osoby siedzacej centralnie, to raczej bez sensu.

Subwoofer jednak zejdzie niżej niż wiele kolumn, odciąży inne wzmacniacze, i można go ustawić tam, gdzie najlepiej dla basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

A ten wzmak juz masz?

Bo moim zdaniem nie ma dyskusji o DACu. Do tych kolumn ten Onkyo jest nieciekawym wyborem.

Warto wybrac coś lepszego.

Myślę, że masz rację. Dostałem go w zestawie, i po prostu narazie chcemy tego użyć, bo dwa lata czeka w pudle na użycie.

Słuchałem go z tymi kolumnami u siebie (w sumie to innej sztuki, ale ten model) i dupy nie urywa. Na start wystarczy, potem zobaczymy - jak tata będzie tego używał, to poszukamy pewnie jakiegoś amplitunera z audyssey, wyjściem na subwoofer z HPF na fronty, streamerem. A może okaże się, że będzie używał tylko gramofonu poza TV (ma masę starych płyt) i coś innego poszukam. Zobaczymy. On tam ma salon ok 25 m^2 mocno otwarty na kolejne 15 m^2(w sumie to po prostu część kuchenna odchodzi po kątem 90 st, więc może być różnie bo to duża kubatura) i sufit ok. 3,8 m, więc może troszkę mocy zabraknąć. 

Posłucha sobie, ja mu pożyczę końcówkę mocy po jakimś czasie i zobaczymy, czy usłyszy różnicę;)

A tak na przyszłość - co byś polecał do nich? Ma być w miarę proste w użyciu, więc tranzystorki tylko.

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

O włos ale tak. PC z kolei lepiej niż CA ale to też niewielkie różnice. 

Mówię o słuchaniu muzyki z Tidal bez korekty. CA wygrywa mocno korektorem. 

Faktycznie, widze, ze CA ma korektor prosty. Ale to samo mam w głośnikach, wiec nawet nie zwracałem uwagi. Zeby to byla wielka przewga, to bym polemizował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tenfilip napisał:

Faktycznie, widze, ze CA ma korektor prosty. Ale to samo mam w głośnikach, wiec nawet nie zwracałem uwagi. Zeby to byla wielka przewga, to bym polemizował. 

Dla mnie jest bo mam za dużo basu. Korekta - 4 na basie CA daje dźwięk calkiem zbliżony do tego z PC z Apo i moimi wymyslnymi korektami itp. Ten drugi Chromecast mam wbudowany w TV (więc nie Hdmi) i też dźwięk jest niezły wychodząc optykiem - bo po gnieździe słuchawkowym jest tragedia (spróbowałem z ciekawości). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 o 19:39, marcinmarcin napisał:

Różnie z tym bywa... mam teraz TCLa  i jest zaskakująco dobrze... D03k z tego co kojarzę ma niskie napięcie na wyjściu i jest zwyczajnie cicho... U mnie TCL był spięty z Toppingami D30 i E30 i tu było super - miałem jeszcze jakieś badziewie Lindy i też był niski poziom sygnału i kiepska dynamika. Moim zdaniem nie ma co demonizować TV i wrzucać słabego daca bo później kiepsko się filmy ogląda... (nie mam KD - każdy który miałem po jakimś czasie sprzedawałem i zostawałem z dobrym stereo).

Niby tak, tylko poziom głośności a jakość dźwięku to 2 zupełnie różne tematy. Prywatnie mam Lampizatora, z którego nie korzystam w przypadku podłączenia z TV LG OLED, bo po prostu szkoda mi lamp. Różnica w jakości dźwięku ( nie głośności, bo ta jest na korzyść lampizatora) pomiędzy Lampizatorem a Fiio D03k nie jest oszałamiająca. A mówimy tutaj o kwotach około 100zł vs 20 000zł. Niestety w dalszym ciągu uważam, że TV nigdy nie będzie dobrym źródłem ale warto samemu porównać i ocenić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...