Skocz do zawartości

Gramofon z AUX do wzmacniacza z RCA?


WojtekK1902

Recommended Posts

Dzień dobry!

Chciałem bardzo prosić o poradę w następującym temacie - mam gramofon Denon DP-29F, który ma możliwość podłączenia do wejścia AUX. Jednocześnie zastanawiam się nad zakupem zestawu Yamaha Pianocraft MCR-N870D, który wg specyfikacji ma do wzmacniacza wejście liniowe RCA. Czy takie połączenie zadziała, czy mogą być z tym problemy? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale chciałbym mieć pewność zanim dokonam zakupu, a sam nie jestem profesjonalistą...

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście AUX z tyłu jest traktowane tak samo jak CD czyli jest to standardowe wejście analogowe, do którego bez najmniejszego problemu podłączysz gramofon z wbudowanym preampem. Yamaha MCR-N870d to wydajny wzmacniacz niewielkich gabarytów. Z małych rozwiązań masz jeszcze Cyrus One, który zagra dynamiczniej i możesz do niego dobrać takie monitory jak np. Heco Aurora 300 jeśli chciałbyś postawić na muzykalność lub Monitor Audio Bronze 100 jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie. Do obsługi opcji sieciowych może posłużyć Yamaha WXAD10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...