Skocz do zawartości

Marantz mcr611 na audiolab 8300a


Grzesiek Grabowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Wiatam 

jak w temacie z tym ze mcr611 jako źródło. Do tego dali sensor 3. Warto czy lepiej wszystko wymienić?

 

Ale to Ci tak nie zadziała. Audiolab nie ma cyfrowych wyjść, to jak to ma działać?

Po za tym ja wolałbym zbudować system od początku i zacząłbym od Nada C356. To bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Audiolab będzie lepszym rozwiązaniem niż mały Topping MX3. Z Audiolaba masz do wyboru model 6000a/6000a Play oraz 8300a. Wyższa seria brzmi łagodniej, jest to bardziej średnicowe brzmienie. Seria 6000 to większa funkcjonalność, to dalej muzykalny charakter brzmienia ale znacznie dynamiczniejszy niż 8300. 
Jeśli w grę wchodzą mniejszych gabarytów urządzenia to polecam Cyrus One lub NuPrime IDA-8.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodany Heos . Sądzę , że brzmienie będzie na tym samym poziomie .

Proponuję Tobie zastanowić się nad akustyka ( co możesz sam poprawić ) i 

" żeglowanie " głośnikami , bo to one grają. 

Poszukaj w śród znajomych  , może jest kilka osób z forum , które relatywnie blisko Ciebie mieszkają i pożywienia się na kilka dni głośnikami. 

Nie bój się używek np spróbowałbym z Mission 701 , Tannoy M 2.5 . Eltax Monitor III 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz zmieniać to nie z 611 na 612.Zmiana na coś lepszego bardziej wydajnego spowoduje że kolumny dostaną kopa i będą lepiej grały we wszystkich aspektach .Wcześniej w moim największym pokoju przez 2,5 roku grał mi mcr 612 z kolumnami Dali Zensor 5. Po tym czasie postanowiłem zmienić sprzęt na lepszy i okazyjnie kupiłem Arcama SA30 ,który przez pierwsze trzy tygodnie grał z tymi Dali Zensor 5 i tchnął w nie nowe życie .Zaczęły grać tak że nawet ich o to nie podejrzewałem że są w stanie grać ,polepszyło się dosłownie wszystko .Mcr 612 przeniosłem do sypialni i dokupiłem do niego kolumny podstawkowe Wilsona EL-4 i tam sprawdza się super .Dali bardzo szybko mi poszły nawet bez ogłaszania na portalach wziąłem prawie te same pieniądze jakie za nie zapłaciłem w Niemczech ,gdy kupowałem nówki.Do Arcama dokupiłem trochę większe kolumny z T+A z linią transmisyjną,muszę przyznać że to sporo lepszy dźwięk niż z Zensor 5.

A i jeszcze jedna mała uwaga jak masz ustawione te Dali Zensor 3? Pytam bo jeśli masz ustawione na komodzie blisko tylnej ściany to przy bas refleksie z tyłu nie będą ci dobrze grały .Jeśli mają ci stać blisko ściany to konieczne by kolumienki miały basrefleks z przodu.Bardzo ładnie grały by z nimi Focal Aria 906.tylko niestety nie są tanie ,za używki trzeba zapłacić koło 3 tys.zł.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Hm... chyba mnie namówiłeś na zmianę. Głośniki są oddalone od siebie o ok 3m i stają na stendach zasypanych piachem i są odsunięte od ściany ok 5cm

To dobrze że na stendach ,ale do słuchania musisz je odsunąć od ściany najlepiej żeby miały co najmniej 50cm do ściany .Popróbuj przestawienia i sam zobacz czy słyszysz zmiany na plus.Gdybyś miał problemy z osunięciem od ściany to myśl o zmianie kolumn  na takie z basrefleksem z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli mają ci stać blisko ściany to konieczne by kolumienki miały basrefleks z przodu.

To jest bardzo ciekawe co tu piszesz ponieważ u mnie jest dokładnie na odwrót. Każde kolumny powinny mieć zachowaną odległość od ściany bez względu na to czy B-R jest z przodu czy z tyłu obudowy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

To jest bardzo ciekawe co tu piszesz ponieważ u mnie jest dokładnie na odwrót. Każde kolumny powinny mieć zachowaną odległość od ściany bez względu na to czy B-R jest z przodu czy z tyłu obudowy.

Bardzo głupi ten twój post zupełnie nic nie wnoszący ,jak masz pisać takie uwagi to sobie daruj .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że najlepiej jak każde kolumny będą miały swoją przestrzeń, ale bliskość ściany najbardziej będzie przeszkadzała gdy ujście basrefleksu jest z tyłu właśnie blisko ściany ,bo on wtedy bardziej się wzbudza .Sam to przerabiałem i dużo lepiej gdy kolumienki muszą stać blisko ściany , brzmi zestaw który ma basrefleks z przodu.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz u mnie kolumny z tylnym B-R zagrały lepiej niż te z przednim B-R w tych samych warunkach akustycznych dość blisko ściany i jak to wytłumaczysz?

Druga sprawa jak to się ma do kolumn z dolnym B-R  przecież są tak blisko podłogi, no bo to nie miałoby już racji bytu czy się mylę?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...