Skocz do zawartości

Marantz mcr611 na audiolab 8300a


Grzesiek Grabowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Prawda jest taka jak chcesz lepiej to musisz zmienić i ampli i kolumny. Bo jak zmienisz mcr na coś innego to będzie trochę lepiej ale tylko trochę i stracisz jeszcze możliwość grania płyt cd .Jak chciałbyś dużą zmianę to kup dzielonkę Emotivy 

Emotiva BasX PT-100/A-300  i do tego kolumny Dynaudio Emit m20 to świetnie razem gra ,tylko też trzeba popracować nad dobrym ustawieniem kolumn ,nie mogą stać blisko ściany.Taki zestaw kosztuje około 7000zł ale gdyby udało ci się kupić razem to możesz liczyć na zniżkę.Za ten twój zestaw też możesz dostać 2000 a może ciut więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Wcale nie :)

Świetnie gra z Kefami serii Q za +/- 6000 zł

Z Dynaudio EMIT 30 cena podobna.

Czy nawet Fyne seria F5 także podobna kwota.

To że kolumny kosztują 15 nie znaczy że są lepsze w dzwieku od tych za 10.

W kolumnach cena nie jest generowana tylko przez dźwięk.

Chyba mnie nie zrozumiałeś chodziło mi o łączną sumę za M10 plus kolumny ,w tym wypadku 15 tys to jest takie minimum licząc że za M10 zapłacimy około 10tys. No chyba gdy kupujemy zestaw i dostaniemy większą zniżkę.

Najtaniej widzę taki zestaw 

M10 (czarny) + 706 S2 (czarny) – SALONY FIRMOWE W 12 MIASTACH – 25 LAT NA RYNKU – DOSTAWA 0 zł – ODBIÓR OSOBISTY

13999,00 zł

ale wolałbym już taki zestaw

Nad M10 czarny + VELA BS403 orzech

15999,00zł

Ja wcześniej podałem zestaw w okolicy 7tys zł (Dzielonka Emotivy +Emit m20) ,co nie wiem czy dla autora nie jest za dużą kwotą bo jego zestaw jako nowy był wart w okolicach 4-4,5 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2021 o 16:18, Tomasz Kluczynski napisał:

Bardzo głupi ten twój post zupełnie nic nie wnoszący ,jak masz pisać takie uwagi to sobie daruj

To samo mogę napisać o twoim poście, na dodatek jest niekulturalny. A Rafał ma rację. Aktualnie mam spore ponad 20kg kolumny z BR z tyłu i są dużo mniej wrażliwe na dosuniecie do ściany niż poprzednie, mniejsze z BR z przodu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

To samo mogę napisać o twoim poście, na dodatek jest niekulturalny. A Rafał ma rację. Aktualnie mam spore ponad 20kg kolumny z BR z tyłu i są dużo mniej wrażliwe na dosuniecie do ściany niż poprzednie, mniejsze z BR z przodu... 

No to jest was dwóch może znajdzie się ktoś jeszcze ,a 90% powie że jest inaczej .Gdy kolumny muszą stać blisko ściany to muszą być albo w obudowie zamkniętej lub mieć ujście basrefleksu z przodu .Jeśli u was jest inaczej to pewnie wasze kolumny prawie wcale nie dmuchają basem bo go nie mają i tyle.I kończmy dyskusje na ten temat bo jest bezsensowna ,no chyba że dalej chcecie zawracać Wisłę kijem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli u was jest inaczej to pewnie wasze kolumny prawie wcale nie dmuchają basem bo go nie mają i tyle.I kończmy dyskusje na ten temat bo jest bezsensowna ,no chyba że dalej chcecie zawracać Wisłę kijem.

Producent podaje 28Hz, mi z pomiarów wychodzi ze równo jest gdzieś od 30-32 😁 ale co ja się tam znam... 

IMG_20210214_095149.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2021 o 09:14, Tomasz Kluczynski napisał:

No to jest was dwóch może znajdzie się ktoś jeszcze ,a 90% powie że jest inaczej .Gdy kolumny muszą stać blisko ściany to muszą być albo w obudowie zamkniętej lub mieć ujście basrefleksu z przodu .Jeśli u was jest inaczej to pewnie wasze kolumny prawie wcale nie dmuchają basem bo go nie mają i tyle.I kończmy dyskusje na ten temat bo jest bezsensowna ,no chyba że dalej chcecie zawracać Wisłę kijem.

Nie sądzę, aby kolumny które miałem ( B&W 685 ) a tym bardziej te obecnie ( MA Silver 2 ) nie miały basu. Przy tych pierwszych strasznie dudniło ( B-R przód ) a w drugich jest piękny bas ( B-R tył ). Zauważ, że na rynku pojawia się coraz więcej kolumn z B-R umiejscowionym na tyle obudowy także to też o czymś świadczy. W temacie, który wrzuciłem wcześniej chodzi o to aby nie skreślać na samym starcie kolumn z tylnym B-R tylko je sprawdzić we własnych warunkach akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie sądzę, aby kolumny które miałem ( B&W 685 ) a tym bardziej te obecnie ( MA Silver 2 ) nie miały basu. Przy tych pierwszych strasznie dudniło ( B-R przód ) a w drugich jest piękny bas ( B-R tył ). Zauważ, że na rynku pojawia się coraz więcej kolumn z B-R umiejscowionym na tyle obudowy także to też o czymś świadczy. W temacie, który wrzuciłem wcześniej chodzi o to aby nie skreślać na samym starcie kolumn z tylnym B-R tylko je sprawdzić we własnych warunkach akustycznych.

Rafał ja naprawdę nic nie mam do kolumn  ,które mają basrefleks z tyłu .Większość lepszych kolumn podstawkowych to kolumny z basrefeksem z tyłu lub obudową zamkniętą .Ale w przypadku gdy to ujście basrefleksu ma być 15-20 cm od ściany bo na komodzie inaczej się nie da ,to kolumny z tylnim basrefleksem raczej ciężko będzie dobrać by ten bas dobrze brzmiał i się nie wzbudzał .Prędzej sprawdzą się kolumny z obudową zamkniętą lub przednim basrefleksem ,choć zdaję sobie sprawę  ,że nie każde i trzeba przed zakupem to sprawdzić.Zawsze mogą zdarzyć się jakieś wyjątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jak ustawiamy kolumny bliżej ściany basu będzie więcej i tu nie ma dyskusji, ale jeśli jego ilość czy barwa nam nie będzie przeszkadzać to warto wypróbować. Ja też dużo naczytałem się w internecie, że w małym pokoju ( jaki mam ) najlepsze rozwiązanie to kolumny z przednim B-R ponieważ będą stały blisko ścian. Po czasie okazało się, że nie tzn. od czasu kiedy spróbowałem tych z tylnym B-R. Także myślę. że sprawę mamy wyjaśnioną a autor oczywiście zrobi jak chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie otworu BR z tyłu kolumny nie zawsze oznacza, że jest on skierowany bezpośrednio na ściane ZA kolumnami. Istnieje też rozwiązanie z otworem BR umieszczonym z tyłu kolumny ale SKIEROWANYM do dołu. Przykładem są kolumny postawkowe Dali Mentor Menuet. Nawet producent proponuje umieszczanie tych kolumn bezpośrednio na ścianie, pomimo tylnego BR. A tak to wygląda

20190723_101805 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lysyrafal napisał:

Masz rację jak ustawiamy kolumny bliżej ściany basu będzie więcej i tu nie ma dyskusji, ale jeśli jego ilość czy barwa nam nie będzie przeszkadzać to warto wypróbować. Ja też dużo naczytałem się w internecie, że w małym pokoju ( jaki mam ) najlepsze rozwiązanie to kolumny z przednim B-R ponieważ będą stały blisko ścian. Po czasie okazało się, że nie tzn. od czasu kiedy spróbowałem tych z tylnym B-R. Także myślę. że sprawę mamy wyjaśnioną a autor oczywiście zrobi jak chce.

Mnie się wydaję że autor to sam nie wie czego chce ,bo sam ma sprzęt za góra 4 tys zł ,a wspomina o nad m10 za ponad 10tys zł.Z resztą ostatnio po za wpisem o m10 to wogle się nie udziela i nikt nie wie co on chce i ile może na to wydać?Na początku pytał czy mcr 611 zastąpić 612 czyli chciał robić kosmetyczne zmiany by uzyskać lepszy dzwięk ,ale nic więcej na ten temat nie napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasem używam Chario. Trochę starszego modelu Chario Syntar 300. BR skierowany do dołu i z tego powodu wymagają specjalnych standów. Jeśli mają stać gdzieś na komodzie to się nie sprawdzą. Z tym, że to już nie monitory, a kolumny podstawkowe. Jedna waży 13 kg. No i np moje Syntar są trójdrożne. Ale jeśli komuś zależy na dużej ilości basu to na pewno się nie zawiedzie, o ile umieści je na specjalnych standach.

20180114_180502.jpg

20180114_180444.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Nie mam budżetu jakiegoś ustalonego

Jednak warto trzymać się chociaż przybliżonego budżetu bo tak będą padać propozycję za 2000zł jak i za 10000 zł. Napisz ile możesz wydać czy mają być to kolumny nowe lub używane będzie łatwiej coś doradzić, bo tak temat będzie się mielił bez końca i nic nie wybierzesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...