Skocz do zawartości

Marantz mcr611 na audiolab 8300a


Grzesiek Grabowski

Recommended Posts

Dnia 12.02.2021 o 13:38, Tomasz Kluczynski napisał:

Chyba mnie nie zrozumiałeś chodziło mi o łączną sumę

A no to tak.

To nie zrozumiałem.

9 godzin temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Bo nikt nie doradza tylko pisze co ma w domu i ze on ma najlepsze.

Na tym polegają fora. Miałem okazję żyć i pisac także na forach w UK. U nas jest taka mania. że polecam to co mam. Sprzęt mogę mieć od tygodnia ale już będę pisał innym że jest świetny i polecam. Taki standard.

53 minuty temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Raczej nowe budżet niech będzie 10 tys może troche więcej. W grę wchodzą podstawki na standach raczej blisko sciany

ELAC Vela 403, PMC Twenty 5.22, używane Dali Epicon 2, Monitor Audio Gold 100

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Raczej nowe budżet niech będzie 10 tys może troche więcej. W grę wchodzą podstawki na standach raczej blisko sciany

Napisz dokładnie na co jest ten budżet ,domyślam się że na komplet czyli jakieś urządzenie w stylu al-in-one  plus kolumny .Wspominam o tym bo ostatnio wszyscy tylko piszą o kolumnach podstawkowych i podają już modele  ,które oscylują w granicach całego twojego budżetu .Napisz też o jaki al-in-one ci chodzi ,to znaczy co on ma posiadać :cd ,streamer wifi ,bluetooth ,korekcję akustyki pomieszczenia i czy ma mieć MQA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Może nie być cd reszta ma  być jak w mcr 611 plus tidal. Nie jestem melomanem nie potrzebuje głośników za 10 tys żeby się chwalić sąsiadom . Myślałem o tym audiolabie ale nie polecacie wiec niewiem. Spróbuje jeszcze poustawiać inaczej kolumny i zobaczymy.

Nie bierz wszystkiego co piszą ,, inni ,, za najlepsze. Też jakiś czas temu miałem odpowiedzi że ten wzmacniacz nic nie warty , a dla mnie okazał się strzałem w 10-kę . Posłuchaj swojego wyboru i ocenisz czy jest to dla Ciebie czy nie jest to twoja muza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Może nie być cd reszta ma  być jak w mcr 611 plus tidal. Nie jestem melomanem nie potrzebuje głośników za 10 tys żeby się chwalić sąsiadom . Myślałem o tym audiolabie ale nie polecacie wiec niewiem. Spróbuje jeszcze poustawiać inaczej kolumny i zobaczymy.

A czy w 611 nie możesz odtwarzać Tidala?Ja mam w sypialni 612 i przez Heos ,Tidal brzmi super choć nie jest w wersji MQA.Ja bym na twoim miejscu spróbował 611 z kolumnami Focal Aria 906 ,może ci to wystarczy na pewno będzie dużo lepiej niż z Dali Zensor 3.Gdyby potem ci jeszcze było coś nie tak będziesz myslał nad zmianą 611 na przykład na Yamahę RN 803D albo coś z jeszcze wyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Grzesiek Grabowski napisał:

611 ma tylko Spotify i obsługa tego jest super na mcr611 

Poczytałem trochę o 611 i Tidala możesz odbierać poprzez aplikację Mconnect kosztuje ona 6,49 euro.Na początek możesz spróbować z darmową Mconnect lite.Jak otworzysz aplikację to wciskasz po prawej stronie Play to wybierasz mcr611,pózniej klikasz w Browser i wybierasz Tidala .Może nie jest to tak proste jak ze Spotify connect przez bluetooth ,ale daje dużo lepszą jakość dźwięku .Tylko 611 musi być kablem podłączona do routera i do tej samej sieci telefon przez wifi.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR i Ceol mają funkcję Spotify Connect (MCR sam pobiera stream z sieci, telefon jest pilotem, można go nawet wyłączyć).

Jeśli mamy iOS to Tidala najprościej puszczać przez Airplay w jakości HiFi 16/44.1. Alternatywą jest mconnect, który działa z iOS lub Androidem (jest darmowa wersja Lite). Jest także Audirvana, która działa na Windows lub Mac'u i dekoduje pierwszą warstwę MQA więc mamy nieco lepszą jakość 16/88.2 (dostępny 30 dniowy trial). W obu przypadkach stream najpierw trafia do telefonu/komputera (musi być stale włączony) a dopiero z niego do MCR.

Na Androida jest BubbleUPnP, podobno w wersji płatnej też dekoduje pierwszą warstwę MQA. Nowe urządzenia Denona i Marantza mają być też zgodne z Roonem, o Tidal Connect nie słyszałem.

W sumie Spotify najprościej i najwygodniej, choć kosztem nieco gorszej jakości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzesiek Grabowski napisał:

H90 albo cirus one szkoda inwestować do sensorów 3 info ze sklepu audio.

Taka jest prawda bo i 611 i Zensor 3 to średnio niska półka jakościowa i żeby to zmienić powinieneś wymienić oba elementy.Tyle że tobie wogle nie chce się na ten temat pisać  ,często odpisujesz jednym wyrazem lub jednym zdaniem .Jak chcesz dużo lepszy dźwięk musisz wydać co najmniej 7 tys zł na komplet plus ewentualnie do tego jeszcze streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawi o 5 może 10% nie więcej,więcej da wymiana Zensor 3 na lepsze kolumny chociaż by Focal Aria 906.Jak chcesz dużej zmiany to dzielonka Emotiva BasX PT-100/BasX A-300 plus kolumny Dynaudio Emit M20 (koszt razem około 7tys) plus do tego jakiś niedrogi streamer.Masz wtedy bardzo dużą poprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak chcesz dużej zmiany to dzielonka Emotiva BasX PT-100/BasX A-300 plus kolumny Dynaudio Emit M20 (koszt razem około 7tys) plus do tego jakiś niedrogi streamer.Masz wtedy bardzo dużą poprawę.

Masz rację że wtedy może dużo lepiej ja jednak widzę że autor wątku chce żeby ktoś za niego zdecydował. Potem będzie miał pretensję że to jednak nie gra że Marantz grał najlepiej a on tylko pieniądze wydał. Byli już tutaj tacy. @Grzesiek Grabowski bez urazy ale zacznij słuchać.

Dnia 17.02.2021 o 07:07, S4Home napisał:

Wszystko juz jest napisane. Teraz czas na odsłuch...

Dobrze napisane.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mcr611 mianowicie chodzi o radio internetowe nie chce chodzić. Tak mam opłacone vtuner 4$. Problem występuje na połączeniu kablowym jak i wi fi. Internet dostarcza lokalny dostawca. Ruter mam huawei b593 . Internet światłowodowy. Na tym zestawie nie może się Marantz z radiem dogadać. Spotify chodzi normalnie. Problemu nie ma jak zrobię hotspota w telefonie internet wtedy T-Mobile lte i połączę mcr611 wtedy wszystko śmiga . Napewno to nie ruter bo próbowałem inne i to samo jest. Oczywiście ustawienia fabryczne w mcr kilka razy były .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoją 612 nie mam takich problemów bo przez aplikację Heos mogę wybierać radio internetowe z Tune In .Ale mogę też wgrać w fona różne aplikację z jakimś radio i przez wifi podać je na 612.W sklepie gogle play jest pełno różnych aplikacji z radiem internetowym ,spróbuj w ten sposób  ,powinno się udać.

 

A może spróbuj jeszcze raz wpisać połączenia internetowe do 611 może pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...