Skocz do zawartości

Marantz mcr611 na audiolab 8300a


Grzesiek Grabowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja podaję z androida ,jakie aplikacje masz na IOS to nie wiem.Fon musi być w tej samej sieci co 611 i wystarczy że się widzą ,puszczasz radio i na fonie przełączasz by grało na 611.Ja tak mogę na 612 ,choć radio puszczam albo z Heos fonem ,lub na pilocie włączam internet radio i włącza mi się automatycznie ostatnio grana stacja .Ewentualnie mogę zmienić poprzez ulubione na pilocie ,tylko trzeba te stacje wcześniej na samym mcr611 zaprogramować.

Kupuj co uważasz oba są dobre ,audiolab 6000N-play może bardziej funkcjonalny ,Emotiva lepszy dzwięk ,gdy dołączysz do niej Node 2i to wtedy i dzwięk i funkcjonalność dużo lepsza.Ale co byś nie kupił to i kolumny trzeba zmienić na lepsze bo Zensor 3 to nic specjalnego i będą ograniczały ten nowy sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzesiek Grabowski napisał:

Słyszałem różne opinie o tym marantza ale pudełko fajne wszystko mające 

To dziwne bo ja nie widziałem o nim złych opinii ,a jak go przesłuchiwałem zrobił bardzo dobre wrażenie ,poza tym jestem przyzwyczajony do apki Heosa ,która jak już wszystko ustawisz to świetnie działa,a ta w Audiolabie nie jest najlepsza .Na pewno to lepszy wybór niż audiolab.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2021 o 18:39, Grzesiek Grabowski napisał:

Marantz często z dali jest łączony widziałem zestaw z rubicon 2 polecacie to połączenie?

Hej mam w domu marantz pm 8006 i dali opticon 8 mk2 , wypożyczyłem wczoraj Arcam 30 marantz nie ma żadnych szans

Dnia 3.03.2021 o 07:38, S4Home napisał:

Do PM7000N? Rubicon może być. Ale sa lepsze połączenia. Jak na przykład z Arcam.

Dali jest łączony z Marantzem bo to jest ten sam dystrybutor a nie dlatego że tak to brzmi najlepiej. :)

Piotr

Potwierdzam marantz plus dali cienko w porównaniu do Arcam plus dali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Hej mam w domu marantz pm 8006 i dali opticon 8 mk2 , wypożyczyłem wczoraj Arcam 30 marantz nie ma żadnych szans

Potwierdzam marantz plus dali cienko w porównaniu do Arcam plus dali

A jak zrobisz jeszcze kalibrację Dirac Live to masz jeszcze sporą progresję na plus ,szczególnie przy kolumnach podstawkowych bardzo można poprawić bas .No ale o Arcama SA30 to trzeba się dobrze targować ,można go wtedy za 7500zł wyrwać ,ale warto bo masz od razu bardzo dobry streamer z MQA na pokładzie ,trochę wkurzające jest obsługa pilota i jego programowanie ale jak już to ogarniemy to super sprzęcior.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Z cd zaproponowali 11000

Ale po co ci drogi cd do tego Arcama,jeśli masz kasy w brud  to rozumiem,ale on ma dobrego daca i wystarczy mu dvd za transport podpięte po koaksjalu.Zależy też czego się więcej słucha  ,jeśli przeważnie pliki to wystarczy dvd za 200-300zł,jesli sporo słucha sie płyt to mozna kupić coś troche z wyższej półki.Próbuj się targować za samego Arcama ,no chyba że bardzo zależy ci na tym cd-ku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2021 o 15:16, Grzesiek Grabowski napisał:

Działało dobrze od paru dni problem 

Obstawiam dostawce neta może coś blokuje

Jak radio internetowe nie działa to:

- może licencja na denonradio.com się skończyła?

- jeżeli korzystasz z Wi-Fi - spróbuj przełączyć na kabel

- jeżeli nadal nie działa wyjmij wtyczkę zasilania na jakiś czas i po ponownym włączeniu uruchom "Szybkie ustawienia" 

- jeżeli nadal nie działa przywróć ustawienia fabryczne; nie wiem jak jest w MCR 611, w moim Ceolu  trzeba trzymać wciśnięte przyciski ciszej/głośniej i włączyć przyciskiem z trybu uśpienia, a potem odczekać parę minut

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2021 o 10:35, Tomasz Kluczynski napisał:

A jak zrobisz jeszcze kalibrację Dirac Live to masz jeszcze sporą progresję na plus ,szczególnie przy kolumnach podstawkowych bardzo można poprawić bas .No ale o Arcama SA30 to trzeba się dobrze targować ,można go wtedy za 7500zł wyrwać ,ale warto bo masz od razu bardzo dobry streamer z MQA na pokładzie ,trochę wkurzające jest obsługa pilota i jego programowanie ale jak już to ogarniemy to super sprzęcior.

Hej powiedz mi a jak jest w nim ze spotyfi łączy się bez problemu z tel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arekszcz napisał:

Hej powiedz mi a jak jest w nim ze spotyfi łączy się bez problemu z tel?

Wiesz nie wiem jak jest ze spotyfi bo ja gram wyłącznie z Tidala plus radio internetowe .Ale na pewno nie ma z tym problemu ,można odbierać przez apkę dedykowaną Music Life ,choć ja wolę przez Mconnect(ten w wersji płatnej 6,49euro,choć można i w wersji darmowej Lite).Możesz grać przez chrom casta  jak i przez upnp gdzie jakość jest lepsza.U mnie na Mconnecie wygląda tak włączam apkę-w Play to wybieram upnpArcam-naciskam Browser gdzie wybieram Tidal i już tylko wybieram co chcę grać z Tidala.Na fonie apka bardzo ładnie wyświetla w jakiej jakości idzie muza.

Screenshot_20210212-230755.jpg

Screenshot_20210211-142134.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wiesz nie wiem jak jest ze spotyfi bo ja gram wyłącznie z Tidala plus radio internetowe .Ale na pewno nie ma z tym problemu ,można odbierać przez apkę dedykowaną Music Life ,choć ja wolę przez Mconnect(ten w wersji płatnej 6,49euro,choć można i w wersji darmowej Lite).Możesz grać przez chrom casta  jak i przez upnp gdzie jakość jest lepsza.U mnie na Mconnecie wygląda tak włączam apkę-w Play to wybieram upnpArcam-naciskam Browser gdzie wybieram Tidal i już tylko wybieram co chcę grać z Tidala.Na fonie apka bardzo ładnie wyświetla w jakiej jakości idzie muza.

Screenshot_20210212-230755.jpg

Screenshot_20210211-142134.jpg

Super jak coś będę pisał muszę najpierw sprzedać marantza i zamawiam arcam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli już mamy takiego Arcama to raczej go dla Spotify szkoda(no chyba że szybko wejdzie ta nowa wersja z lepszą jakością niż mp3.Tidal ma jednak lepszą jakość i choć ludzie mocno dyskutują na temat MQA ,dla mnie jest to lepsza jakość i wolę słuchać Tidala w tej wersji.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

W sumie jeśli już mamy takiego Arcama to raczej go dla Spotify szkoda(no chyba że szybko wejdzie ta nowa wersja z lepszą jakością niż mp3.Tidal ma jednak lepszą jakość i choć ludzie mocno dyskutują na temat MQA ,dla mnie jest to lepsza jakość i wolę słuchać Tidala w tej wersji.

Powiem tak mam tidala i spoti ale u mnie nie było różnicy a spoti jest ciut bardziej przejrzysty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

Powiem tak mam tidala i spoti ale u mnie nie było różnicy a spoti jest ciut bardziej przejrzysty

Nie no co ty różnica jest i to spora ,może na gorszym sprzęcie słuchałeś albo w wersjach nie płatnych.Jak puścisz część utworów MQA to Spotify jest dużo gorsza.A funkcjonalnośc to rzecz przyzwyczajenia.Ja Spotify na początku miałem w darmowej wersji na próbę ,i żona ma na fonie ,ale ja z przyzwyczajenia dużo lepiej odnajduję się w Tidalu.Teraz nie ma problemu z przenoszeniem playlist z innych platform ,więc można łatwo je przenieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie no co ty różnica jest i to spora ,może na gorszym sprzęcie słuchałeś albo w wersjach nie płatnych.Jak puścisz część utworów MQA to Spotify jest dużo gorsza.A funkcjonalnośc to rzecz przyzwyczajenia.Ja Spotify na początku miałem w darmowej wersji na próbę ,i żona ma na fonie ,ale ja z przyzwyczajenia dużo lepiej odnajduję się w Tidalu.Teraz nie ma problemu z przenoszeniem playlist z innych platform ,więc można łatwo je przenieść.

Właśnie zależy od czego kto zaczął przestawię się bez problemu myśle ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

Właśnie zależy od czego kto zaczął przestawię się bez problemu myśle ;) 

Na pewno .Ja wszystkie playlisty czy nowe albumy ustawiam sobie na Tidalu -laptopem ,a fon służy mi wyłącznie za pilot ewntualnie słucham Tidala na słuchawkach gdy idę gdzieś na spacer.Warto na początek poszukać dobrej promocji,ja jak zaczynałem to brałem tą 4 miesiące za 4 zł ,czyli po złotówce za miesiąc.Teraz przedłużyłem za 399zł na cały rok,promocja 2 miesiące gratis z tym że płatna od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...