Skocz do zawartości

Zestaw kolumn 5.1 do Denon avc-x3700h


Tangorn

Recommended Posts

Witam dobrych ludzi. 😊

Pomóżcie proszę z dobraniem optymalnego zestawu kolumn do avc-x3700h.

Wstępnie, zupełnie bez jakiegokolwiek racjonalnego uzasadnienia, nastawiłem się na zakup zestawu KEF 2xQ750 + 2xQ350 + Q650 + Kube 10b. Przyszła jednak chwila rozwagi i zacząłem szukać innych możliwych rozwiązań. Finał teraz jest taki, że wiem że nic nie wiem. 🤪

Kilka suchych faktów:

Pomieszczenie 37 m2 przeznaczone i zaadaptowane do kina domowego.
Zestaw ma służyć wyłącznie pod KD. Nie interesuję mnie muzyka, gry itp.
Budżet na zestaw 5.1 to około 10k.
W przyszłości mocno prawdopodobna rozbudowa do 7.1.2.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry amplituner, bardzo dobre kolumny.

Ale czy ich połączenie Ci będzie odpowiadać? To juz zalezy od Ciebie.

Bedzie to grało łagodnie górą, mocnym basem i średnica. Momentami może brakować drapieżności góry.

KEFy raczej łącze z Yamaha

Z kolei Denona z jaśniejszymi kolumnami jak Magnat Signature, czy monitor audio seria Bronze.

Ale co kto woli. Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę zestaw x3700 + Q350 + Q250c + różne subwoofery. Do kina gra to wystarczająco, choć do muzyki wybrałbym coś innego. Jedyne co poddaję pod rozwagę to Q650 - zwróć uwagę że jest on ogromny. Dużo mniejszy jest Q250c i w tym rozmiarze występuje tez głośnik centralny w linii R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie co powiedzie o Denon AVR-X2700H , mam jakaś stara Yamahe ale średnio współgra z nowym LG Oled i myślę podmienić na Denona , głośniki zestaw Jamo 5.1 Jamo s 608 + sub 300 i cala reszta. Myślałem dokupić  2 czapki na fronty i utworzyć Atmos-a 😉 np Magnata 6ohm Magnat ATM 202. 

Edytowano przez Piotr_sc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że Jamo nie porywają , ale kiedyś był taki czas a nie inny 😉 bardziej chodzi mi o AV czy będzie ok kolumny może kiedyś się podmieni na coś lepszego 😉np fronty Magnat Signature 507 z tym wzmacniaczem będzie to dobre polaczenie ?  ale wiadomo nie wszystko naraz ;-) Za kilka lat +-5-6 pewnie będzie przesiadka na stereo to nie chce 2 raz zmieniać już kolumn ( frontów )  itd. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/348-s-608

Edytowano przez Piotr_sc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do Magnat Signature 507 zamiast Denona AVR-X2700H np Marantz SR5014 on chyba ciut lepszy dzwiek ? Bo z 2 strony nie potrzeba mi 8K w Denonie a Marantz sie chwali że te moduły HDAM coś tam wnoszą itd. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Najpierw wymień kolumny

Te Jamo co masz świadczą o tym jak gra cały system - źle.

Je wymień w pierwszej kolejności. Poźniej ampli.

Do Signature Magnata lepiej sprawdzi się Denon.

Edytowano przez Piotr_sc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tangorn napisał:

No to i ja z innej beczki.
Mam stary zestaw kolumn 5.1 Jbl Northridge. Czy jest sens kupować do nich jakiś amplituner, czy może podobna historia jak z kolumnami Jamo kolegi powyżej?

Te sa znacznie lepsze.

Zwłaszcza w kinie.

Ktore to? E80/90/100?

18 godzin temu, Piotr_sc napisał:

a do Magnat Signature 507 zamiast Denona AVR-X2700H np Marantz SR5014 on chyba ciut lepszy dzwiek ? Bo z 2 strony nie potrzeba mi 8K w Denonie a Marantz sie chwali że te moduły HDAM coś tam wnoszą itd. 

To ta sama klasa. Z tym że Marantz gra łagodniej, równiej. Z Magnatami oba będą ciekawe. Naturalniej zagra Marantz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Te sa znacznie lepsze.

Zwłaszcza w kinie.

Ktore to? E80/90/100?

Zestaw E80/ E20/ EC25/ E150P 

Jakoś naturalnie mi przyszło, że do nowego Denona x3700h potrzebuję nowego i lepszego zestawu, dlatego pomysł aby do powyższych zakupić jakiś "skromniejszy" apli (stary padł).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Mam jeszcze inny dylemat związany z X3700.

Obecnie używam X1600 z kolumnami KEF Q7. Mam wrażenie, że tym kolumnom jeszcze brakuje mocy. Pomyślałem więc, że zmienię mój obecny ampli Denona na model 3700 - potężniejsze wzmacniacze. A może zmienić obecne KEFy na coś bardziej dopasowanego (kolumny) do obocnego  Denona

Pokój 22 m2, dużo muzy leci z gramofonu Rega P6. Miałem nawet ideę zrobić "tor" w oparciu o wzmacniacz + Rega +KEF. Próbowałem nowego Magnata 780 (coś sie działo z sopranami) później Creek A50 na koniec Arcam S20 wszystko grało płasko , metalicznie i takim sobie basem. Denon, mój obecny był nie do pokonania.

Pozostaje więc przy amplitunerze

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile chwile chwilę

23 godziny temu, arturrogo napisał:

Pokój 22 m2, dużo muzy leci z gramofonu Rega P6. Miałem nawet ideę zrobić "tor" w oparciu o wzmacniacz + Rega +KEF. Próbowałem nowego Magnata 780 (coś sie działo z sopranami) później Creek A50 na koniec Arcam S20 wszystko grało płasko , metalicznie i takim sobie basem. Denon, mój obecny był nie do pokonania.

Magnat MR 780 , Creek A50 i Arcam SA 20 przegrały w stereo z X 1600? I im brakuje mocy a Denonowi nie?

Sprawdziłeś. Szanuję to. Zostań przy Denonie w takim razie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adi777 napisał:

Jesteś chyba pierwszą osobą, która poleca tańszy centralny. Swoją drogą, jaki on wielki? Bez przesady. Wielkie centralne są kilka razy cięższe, i jakieś dwa razy większe.

Q650a ma 63 cm szerokości i ponad 30 cm głębokości. Tymczasem w głośniku centralnym nie jest potrzebny tak duży woofer i KEF chyba sobie z tego zdał sprawę, wypuszczając Q250c i analogiczny R2c.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, TomekN napisał:

Q650a ma 63 cm szerokości i ponad 30 cm głębokości. Tymczasem w głośniku centralnym nie jest potrzebny tak duży woofer i KEF chyba sobie z tego zdał sprawę, wypuszczając Q250c i analogiczny R2c.
 

Z tego, co wyczytałem, Q250c nie jest jakoś dużo mniejszy. Bodajże 10 cm węższy, i 10 cm płytszy. Ja mam MA Gold C350, z serii na 2015 rok, niby spory, ale są dużo większe. McIntosh XCS2K - to jest bydlę 😲

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Hej. Mnie zaproponowano taki zestaw do tego AVC-X3700H

GLE 90 + GLE 20 + GLE 50 Canton + sub 

DESCEND DN8 DEFINITIVE TECHNOLOGY

Mogłem posłuchać tego na GLE 70 i z  AVC-X2700H i grało całkiem fajnie w pomieszczeniu ponad 50m ( ja mam salon 32 ) wiec ten wyższy zestaw powinien dać rade. Czekam na odsłuch. Co myślicie ?

Calosc wychodzi nieco poniżej 16 tys. Jakieś alternatywy?

 

pzdr Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano Ci to w salonie Denona. To widać od razu. O ile X3700 jest na prawdę godny polecenia o tyle system GLE Cantona jest po prostu przeciętny.

Nie bardzo zdarza się aby ktoś inny to polecał.

Ja bym w takim budzecie zdecydowanie zmienił kolumny.

Focal Chora, Magnat Signature seria 707, Fyne F 501, Monitor audio Silver 300.

Na prawde wybór jest znacznie szerszy i lepszy.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Mam podobny dylemat jak tu wielu. W pierwszej kolejności chce kupić amplituner denon Avc x3800h. Następnie myślę o kupieniu całego kina zestawu kolumn Magnat z frontami z serii signature 507 i do tego cała reszta. Ogólnie docelowo kino ma być 7.1.4. Salon jest otwarty polaczony z kuchnia i ma okolo 35m2. Głównie będzie zestaw wykorzystywany do filmów tak w 60% ale i czasem się posłucha muzyki typu pop, dance, rock i hip hop. 

Czy połączenie Denon x3800h z Magnatem signature 507 to dobre połączenie? Może inne kolumny kupić do tego amplitunera? Ogólnie lubię ta markę i jestem napalony na najnowsza serię denona więc jak chodzi o amplituner to jego chce na 100%. Tylko co do niego? Wiem też że do zestawu 7.1.4 będę potrzebował końcówkę mocy ale to na koniec zostawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...