Skocz do zawartości

Denon AVC-A1SE + DVD A11


tove

Recommended Posts

Czołem,
uruchomiłem taki post (KD) http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=7918 - ale głównie potrzebuję rady stereo w tym zestawie.
Ponoć Denon DVD-A11 to ekstraklasa również do stereo (tak jak lubię - najlepsze ze "starych"...) - co tam mogę podpiąć??
Charakterystyka/założenia:
- muzyka/kino=70/30,
- pokój 6x5m2, 90m3, ściany cegła 90 cm
- kolumny na dłuższym boku (6m),
- odsłuch ok. 3,5-4m od kolumn.
- wzmacniacz Denon AVC-A1SE, dvd Denon DVD-A11
- od pewnego czasu bardzo cenię detal i kolejne plany w muzyce
- kasa max 6-8 tys., mogą być używki

Prośby dwie:
(1) jak najlepiej połączyć te klocki, by były super i w audio i KD?
(2) jakie do tego dobrać kolumny stereo (potem dopiero KD - tył i sub) - co polecacie, tak by z Denonami zagrało wyśmienicie???
(3) co sądzicie w tym przedziale cenowym przy takim zestawie (AVC-A1SE + DVD A-11) o kolumnach DIY???

Zdecydowanie moje stare Tonsile trzeba zmienić na coś nowego, do wydania mam ok. 8-10 tys. max.
Pozdrawiam i dziękuję za uwagi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uściślenia rozumiem że denona już posiadasz i szukasz kolumn pod niego bo inaczej było by ciężko, Denon AVC-A1Se to około 3000 zl ( lepszy jest model SR około 3600 ) a DVD pewnie około 1500 z kolumn z mojego doświadczenia mogę Ci polecić B&W 703 niestety trudno dostępne obecnie ( jeśli nie masz wzmacniacza to w tej kwocie B&W 603 S3 ) lub postaraj się posłuchać tego sprzętu z monitor audio Gold Signature GS 60 w sam raz do Twojego pokoju i łatwe do wysterowania no i nie powinno być problemu z zakupem pozostałych kolumn w rozbudowie do kina domowego cały czas są w produkcji. Co do podłączenia Wzmacniacza z DVD ponoć doskonałe rezultaty daje połączenie i-link (tak to się chyba nazywa) denona to do kina domowego oraz SACD natomiast Cd po analogu. takie jest moje zdanie ale poczekaj jeszcze na opinie bardziej doświadczonych użytkowników forum .

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napisz mi proszę co to znaczy (nie rozumiem) "jeśli nie masz wzmacniacza to B&W 603 S3" - mam taki wzmacniacz, bardzo się nim cieszę, jak dla mnie ekstraklasa (choć stary)? Możesz zaproponować coś jeszcze? Lub z niższej półki cenowej (B&W to kompletna ekstraklasa, nie pokażą wszystkich wad mojego sprzętu?)?
Coś jeszcze możesz polecić innych producentów?
Dzięki i pozdrawiam!
PS. A model AVC-A1SE nie ma Denon-Linka, stąd pytanie jak najlepiej go łączyć z do SACD/DVD???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jeśli nie masz wzmacniacza bo nie do końca zrozumiałem czy chcesz kupić tego Denona czy go już masz ( swoją drogą kawał porządnego dźwięku sam o mało nie stałem się właścicielem tylko wersji Sr ale w ostateczności wybrałem Marantza Sr12S1) chodziło o budżet do tego sprzętu musisz kopic porządne głośniki dlatego B&W jeśli masz budżet 8000 -10000 to pomysł o B&W 703 albo o MA GS60 najlepiej jak byś miał okazje ich posłuchać ze swoim sprzętem co do 603 to super głośniki i jak wolisz rozwiązanie tańsze teraz używki chodzą około 2700 zł na allegro to jak najbardziej. Nie wchodź w tanie głośniki bo nie warto lepiej kupić używki w dobrym stanie niż byle co nowego. Co do pokazanie wa bym się nie obawiał Denon to naprawdę kawal dobrego wzmacniacza i spokojnie wysteruje 603 i 703. Na Twoim miejscu nie wchodził bym w niższą półkę cenową niż 603 a na pewno do stereo pozostałe głośniki może tak ale jak chcesz mieć dobre stereo to niestety na głośnikach nie możesz oszczędzać.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jakbym do nich kupił coś (szalejąc...) jak B&W 804/803 - oczywiście używki... Jakie są różnice i czy warto???
Dla precyzji: szukam kolumn na długo, nie chcę zmieniać co chwila, nie mam też problemu ze starymi modelami (byle dobre były...)
?????

Możecie mi coś napisać o różnicach w stereo z zestawem Denona (AVC-A1SE+DVD-A11) kolumn frontowych:
- B&W 804
- Wharfedale Opus
- Paradigm Studio (80 v.2 - bo stare, to już nie kosztują takiej kupy kasy) - a może warto iść w serię Monitor?
- Jamo Concert 11 (D-870) - to też stara klasa, choć opinie na ich temat (generalnie Jamo) raczej są słabe...
http://allegro.pl/item556216004_jamo_concert_11_d_870.html
Z góry dziękuję, jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z tym sprzętem, bardzo proszę o kilka słów.
Pozdrawiam i dziękuję! Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejne swoje posty jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Hej, a jakbym do nich kupił coś (szalejąc...) jak B&W 804/803 - oczywiście używki... Jakie są różnice i czy warto???
Dla precyzji: szukam kolumn na długo, nie chcę zmieniać co chwila, nie mam też problemu ze starymi modelami (byle dobre były...)
?????
dzięki.



1.WARTO-B&W seria 800 to zupelnie inna bajka,serie 600,700 czy jakakolwiek inna to zupelnie inna klasa.I to wg wielu osob seria 800 i 800 Matrix jest jak do tej pory najlepsza,lepsza nawet niz Nautilusy.
2.Jesli szukasz kolumn na dlugo,na pewno warto rozwazyc zakup czegos porzadnego.Obawiam sie jednak ze 804 i 803 nie sprawdza sie u Ciebie.
Po prostu Denon jest za slaby.Wiem ze to wysoki model aloe sluchalem kiedys ich topowego klocka razem z 801 i to bylo slabe.Wyraznie bylo slychac ze bas nie jest dobrze kontrolowany a reszta takze nie jest tak dobra jak z 801 potrafi byc.Mysle ze podobne bledy beda przy 804/803 choc moze nie na taka skale-maja mniejsze woofery.
Generalnie B&W b sprawdzaja sie z duzymi piecykami jak Krell,ML,Pass czy Electrocompaniet.Z dolnej polki Rotel.
Japonszczyzna ich nie napedzi,wiec zadne Denony ani Pioneery itd.Szkoda kolumn.

Jesli juz kupiles te Denony to poszukaj paczek mniej wymagajacych.Moze Dali,jest sporo modeli.Moze JmLab/Focal,tez kilka tanich serii w tej chwili.
P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...