Skocz do zawartości

Chcę polepszyć jakość dźwięku w PC i w Audio Stereo. Wybór padł na Beyerdynamic dt770 Pro oraz Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen. Będzie ok?


Recommended Posts

Witajcie.

Jak w temacie:

Chcę polepszyć jakość dźwięku w PC i w Audio Stereo. Wybór padł na Beyerdynamic dt770 Pro oraz Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen. Moje obawy dotyczą ile OHM najlepiej powinny mieć moje słuchawki 80 czy 250? 
Słuchawki będę głównie używać do słuchania muzyki i grania na PC z połączonym do komputera  scarlet Solo ale też na moim wzmacniaczu stereo Denon PMA 1500R.
Możecie mi pomóc w tym temacie?

Z góry dziękuję.
Obecnie słucham na słuchawkach Superlux HD 681 i byłem w szoku, jak one ładnie grają dopóki nie usłyszałem u kolegi jakiś AKG ;)
Dużo czytałem, wybrałem sobie DT 770Pro(wstępnie 250 Ohm ale nie wiem czy nie będzie lepiej, "bezpieczniej" 80Ohm?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Sam musisz sprawdzić. Słuchawki o wysokiej impedancji sprawdzają się  najlepiej z odpowiednimi dla nich wzmacniaczami słuchawkowymi lub gdy są podłączone do końcówek mocy wzmacniaczy głośnikowych poprzez rezystory.

Dziękuję. Po prostu mając 43 lata myślałem, że mam już wyrobiony gust muzyczny. Okazuje się że nie do końca tak jest. Na codzień słucham muzyki audio i gram na kompie na słuchawkach Superlux HD 681. Z PC z karty integrowanej z płytą. Poczytałem, że jak kupię Interfejs audio(wybrałem solo) to poprawię sobie dźwięk. Jutro kurier przywiezie mi, no i za jednym zamachem(dopóki fundusze pozwolą) pomyślałem, że mogę wydać te 600 i kupić słuchawki, które poprawią mi jakość muzyczną zarazem przy PC jak i w moim audio stereo.

Im więcej czytam tym bardziej się motam. Wiem, że chce słuchawki które grają miękko i bardzo czysto ale boję się by góra nie była za mocna by po prostu nie bolałą głowa(efekt syczenia, tego się trochę obawiam). Biorę jeszcze pod uwagę AKG 245 lub 702. Mają mniej Ohm więc powinno być ok. Najgorsze, że nie mam szans nigdzie ich posłuchać na żywo :(
Dlatego to takie kupowanie kota w worku. A może mógłbyś mi coś od siebie, doradzić, podpowiedzieć? Byłbym wdzięczny ;)

Nie sztuką jest wydać dużo pieniędzy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlux HD 681 nie grają zbyt miękko górą, w przeciwieństwie do ich wersji EVO, która ma filcowe dumpery przed przetwornikami. Dlatego taki punkt odniesienia jest istotny. AKG K702 nie należą do miękko brzmiących w ogóle. Dlatego najpierw dobrze bym posłuchał słuchawek które chcesz nabyć. Jak w ciemno to raczej decydował bym się na Philips Fidelio X1s https://pl.aliexpress.com/item/32842170606.html . Łatwo je napędzić i zapewniają świetny dźwięk. Jednak i one zyskały by z lepszą elektroniką niż taki Interfejs audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wybrałem AKG 245 i narazie jest bardzo ok. Co do lepszej lelktroniki, poradzisz coś co by było Twoim zdaniem bardziej sensowne niż mój interfejs? Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen kupiłem w bardzo okazyjnej cenie, zatem na pewno jest lepiej na PC niż z integrowanej karty dźwiękowej. Już czuję różnicę znaczną.

Ta muzyka pięknie brzmi na AKG 245 i focusrite solo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...