Skocz do zawartości

OKABLOWANIE


konrad74

Recommended Posts

Poruszyłem temat aby poznać doświadczenia innych osób na temat różnego rodzaju okablowania.

34 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

By nie wystawały "nagie" przewody szczególnie w zasilajacych (kwestia bezpieczeństwa własna i innych)!

Toż to oczywista oczywistość.

 

30 minut temu, TomekN napisał:

Na portfel. Bo jeśli pytasz o firmę kabli zasilających, to znaczy że jesteś podatny na wyłudzenie.

Kabel zrobię sam, a podatność na wyłudzenie to pochopna opinia.

Może Panowie coś bardziej konkretnego na temat okablowania powiecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DudasDudek napisał:

Wszystkie kable powinno robić się samemu, wtedy ma się pewność, co siedzi w środku. Kupujesz porządne, grube, oczywiście miedziane przewody sygnałowe ze szpuli. Do tego jakieś końcówki, które na allegro mają dobre opinie, że ciasno siedzą. Lutujesz i masz. Kable na lata, na zawsze.

Kable robimy samemu - super.

Jakich używamy wtyków (pozłacanych, srebrnych itd. itp.,?

Jakich kabli używać (np: melodika, supra itd., jakiej grubości etc. etc.) za 1zł czy 100zł

Panowie podajcie jakieś konkrety, bo jak na razie to nic wartościowego.

Edytowano przez konrad74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konrad74 napisał:

Kable robimy samemu - super.

Jakich używamy wtyków (pozłacanych, srebrnych itd. itp.,?

Jakich kabli używać (np: melodika, supra itd., jakiej grubości etc. etc.) za 1zł czy 100zł

Panowie podajcie jakieś konkrety, bo jak na razie to nic wartościowego.

Jakiekolwiek chcesz! Przeczytaj opis z czego się składa, jakie parametry, na pewno by pojemność była jak najmniejsza. To nie ma znaczenia.

Ja jestem kablosceptykiem, więc ja Ci nie powiem, że moje kable grają najlepiej ;)

Osobiście mam wtyki Amphenol i siedzą naprawdę solidnie. Przewódy chyba Klotz, bo wyglądał dobrze i cenę miał rozsądną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad74 napisał:

Może Panowie coś bardziej konkretnego na temat okablowania powiecie?

Kable zasilające - nie mają znaczenia. Najlepsze będą te które dostałeś ze sprzętem, bo są darmowe.

Interkontekty - brałbym jakiejś przyzwoitej jakości, ale niedroższe niż 150-200 zł / szt. łącznie z wtykami.
Przyzwoite kable robią Cordial, Sommer, Belden, Canare, Mogami. Wtyki XLR: Neutrik, RCA: Rean/Neutrik albo Amphenol.

Kable głośnikowe - dowolnej firmy kabel OFC o właściwym przekroju (zależnym od odległości, impedancji głośników). Do zestawu pokojowego na ogół wystarczy 2,5mm2, a czasami nawet 1,5mm2. Im tańszy, tym lepszy. Np. taki Bitner Bitsound jest niedrogi (ok 5 zł / metr) i wystarczający.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy tak na prawdę od Twoich preferencji brzmieniowych oraz zestawu jaki posiadasz. Niewątpliwie rodzaj zakończenia czy to będzie miedź czy to będzie rodowana wtyczka będzie wpływała na nasz odbiór. Wyślij do mnie swój numer telefonu to na spokojnie porozmawiamy i ustalimy szczegóły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...