Skocz do zawartości

Topping D70


Maciej Filip

Recommended Posts

Witam. Wmam pytanie czy warto kupowac Topping D70 czy moze odrazu D70s? Chodzi mi o to ze slucham muzyki z Tidal Master a wiem ze zwykly model D70 nie obsluguje MQA standardu. Chcialbym go podlaczyc pod node 2i  ktory obsluguje MQA aleprzeczytalem tez ze mozna to obejsc a mianowicie wylaczyc w node MQA i pytanie czy bedzie duza strata na jakosci ? Bo jak duzo zwolennikow tego calego MQA tyle samo przeciwnikow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu warto wspomnieć o MQA wokół, którego jest tyle szumu w internecie. Ten format ma swoich zwolenników jak i przeciwników. MQA brzmi trochę jak japońskie płyty CD, brzmienie jest bardzo precyzyjne ale mamy więcej wyższego środka oraz góry. Jeśli ktoś szuka brzmienia naturalnego, bardziej nasyconego to wybierze FLAC 16bit. Mam u siebie pełne wsparcie MQA i nie korzystam z niego ;) 
Topping D70 to bardzo udany DAC o muzykalniejszym charakterze brzmienia niż choćby wyższy model D90MQA. W mojej ocenie nie ma w tym przypadku sensu iść w stronę D70s. Natomiast warto pomyśleć o SOtM SMS200 zamiast Node 2i. Może aplikacja nie jest tak udana jak w Bluesound ale jakość dźwięku jest na zupełnie innym poziomie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Q21 napisał:

Od razu warto wspomnieć o MQA wokół, którego jest tyle szumu w internecie. Ten format ma swoich zwolenników jak i przeciwników. MQA brzmi trochę jak japońskie płyty CD, brzmienie jest bardzo precyzyjne ale mamy więcej wyższego środka oraz góry. Jeśli ktoś szuka brzmienia naturalnego, bardziej nasyconego to wybierze FLAC 16bit. Mam u siebie pełne wsparcie MQA i nie korzystam z niego ;) 
Topping D70 to bardzo udany DAC o muzykalniejszym charakterze brzmienia niż choćby wyższy model D90MQA. W mojej ocenie nie ma w tym przypadku sensu iść w stronę D70s. Natomiast warto pomyśleć o SOtM SMS200 zamiast Node 2i. Może aplikacja nie jest tak udana jak w Bluesound ale jakość dźwięku jest na zupełnie innym poziomie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Dzieki za odpowiedz, mam okazje kupic tego Toppinga d70 wiec chyba zaryzykuje i obejde sie bez tego calego MQA na poczatek (moj pierwszy dac) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Jest jeszcze jeden fakt o którym niektórzy zapominają. Topping D70s ( tak samo jak Smsl su-9, Topping d90mqa itd. ) Obsługują mqa z portu USB. Node 2i nie wypuszcza sygnału po USB.

O to to! Można kupić, podłączyć i... Nieźle zdziwić się. Z chińskich DAC-ów trzeba by chyba spojrzeć w kierunku Guastadów, które rzekomo obsługują MQA również po optyku i coaxialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinZG to nie jest tak,że nie będzie grało , tylko po prostu nie nastąpi drugie rozpakowanie czyli maksymalnie będzie 96/24bit więc nie duża strata :) Gustard X16 niby potrafi ale jakoś zawile to napisali ( MQA hardware rendering ) , gdzie przy USB jest to jasno określone. Ja tam bym na 100% temu nie ufał

USB : PCM up to 32bit 768kHz, Native DSD up to DSD512, DSD DoP up to DSD256, MQA up to 384kHz
I2S : PCM up to 32bit 768kHz, Native DSD up to DSD512, DSD DoP up to DSD512, MQA hardware rendering
Coaxial, Optical, AES : PCM up to 24bit 192kHz, DSD DoP up to DSD64, MQA hardware rendering
Bluetooth : PCM up to 24bit 96kHz (LDAC)

 

MQA na swojej stronie ma tylko kilka takich urządzeń ( Esoteric Grandioso D1X, iFi Pro iDSD, NAD M33, Moon 680D by Simaudio, Meridian 818v3 Preamplifier, 218, 251 and Ultra DAC ) ale wiadomo, że mogli Gustarda tam po prostu nie wpisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale nie po to kupujesz DAC-a z obsługą MQA, czy nawet jak kolega chciał dopłacić do wersji z obsługą MQA, żeby po podłączeniu się dowiedzieć, że nie masz MQA ;) Co innego jak robisz to świadomie.

Co do Guastarda i specyfikacji na stronie MQA też to widziałem i tak jak mówisz, niby powinno działać, ale pewnie 100% pewności będziesz miał dopiero jak sam to sprawdzisz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Carbon - brzmi groźnie... 😏 Akurat dzisiaj natknąłem się recenzję kabla interkonektowego tejże firmy Audioquest (też z Carbonem!) w cenie - uwaga - 2300 USD / parę o długości 1 metr. Czyli jedyne ~8500 zł za krótki zestawik. Ów audiofilski kabel wypadł w pomiarach obiektywnie gorzej, niż generyczny kabel RCA za ~30 USD - wprowadził dodatkowe zakłócenia i wykazał brak odpowiedniego ekranowania. Czyli będzie grać gorzej niż tani kabel "z marketu". Ale osobiście myślę, że to wyjątek... Pozostałe drogie audiofilskie kable mogą grać po prostu tak samo, jak kable z marketu ;) 

 

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, TomekN napisał:

Carbon - brzmi groźnie... 😏 Akurat dzisiaj natknąłem się recenzję kabla interkonektowego tejże firmy Audioquest (też z Carbonem!) w cenie - uwaga - 2300 USD / parę o długości 1 metr. Czyli jedyne ~8500 zł za krótki zestawik. Ów audiofilski kabel wypadł w pomiarach obiektywnie gorzej, niż generyczny kabel RCA za ~30 USD - wprowadził dodatkowe zakłócenia i wykazał brak odpowiedniego ekranowania. Czyli będzie grać gorzej niż tani kabel "z marketu". Ale osobiście myślę, że to wyjątek... Pozostałe drogie audiofilskie kable mogą grać po prostu tak samo, jak kable z marketu ;) 

 

 

Nic dziwnego, węgiel nie jest dobrym przewodnikiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...