Skocz do zawartości

głośniki podstawkowe do Yamaha RX-6VA


Sławomir G

Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem na etapie wybierania kina domowego do salonu. Kanapa stoi jakieś 2,5 m przed TV. Cały salon ma 4m szerokości 6 i długości + otwarta przyległa kuchnia za wyspą.  

Na ten moment chciałbym się ograniczyć do zestawu 2.0, ewentualnie 3.1 Bo nie bardzo jak mam ustawić głośniki z tyłu. Frontowe stały by na szafce pod TV (2,5m dluga, 40cm głęboka i 50cm wysoka). Dlatego rozważam tylko fronty podstawkowe do 40cm wys i blisko ściany.

Zestaw głównie do filmów, trochę mniej muzyki (powiedzmy 70% filmy).

Mieszkam w bloku, więc zastanawiam się czy nie warto pójść w głośniki frontowe z mocniejszym basem, żeby nie dawać subwoofera (ale nie wykluczam tego).

Muzyka głównie rockowa, trochę instrumentalnej. 


Udało mi się dorwać na testy amplituner Yamaha RX-V6A - dojdzie do mnie w tym tygodniu, myślałem jeszcze nad Dennonem 2700.
Za Yamahą przemawia to, że można dobrać głośniki bezprzewodowe i ustawić je jako tylne (na czas jakiegoś seansu filmowego), za Dennonem, że jest podobno "cieplejszy", a lubię ciepłe granie. 

Jako, że Yamaha jest już w drodze, chciałbym do niej wypożyczyć jakieś głośniki i zobaczyć jak to będzie u mnie grało.
- w drodze są już Heco Aurora 300 (ciepłe, podobno pasują do Yamahy)

Jakie jeszcze głośniki polecilibyście, żeby wypróbować? Fajnie jakby były w stanie zapewnić basy, zeby nie trzeba było dobierać suba oraz, żeby spisywały sie zarówno w KD jak i przy słuchaniu muzyki - fajnie, jakby równie dobrze grały zarówno cicho jak i na średnich poziomach głośności - jako że blok, to pewnie max głośność jest mniej istotna ;) 

Cena myślę, że do 1-2 tys. za parę to max, chyba, że trafi się coś wyjątkowego to mogę dopłacić. 


Pozdrawia serdecznie i dziękuję za sugestie! :)

 

Edytowano przez Sławomir G
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie zasadnicze pytanie brzmi czy jednak będziesz rozbudował zestaw do pełnego 5.1. jeśli nie to uważam że powinieneś jednak uderzyć w amplituner stereofoniczny albo czysty wzmacniacz. Jeśli jednak rozbuduje zestaw do pełnego kina to moim zdaniem to Yamaha to bardzo dobry wybór.

W tej cenie nic lepszego od tych kolumn Aurora 300 nie znajdziesz.

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. 

Na ten moment nie, ale nie wykluczam tego, że przy następnym jakimś remoncie nie podciągnę instalacji na tylną ścianę, dlatego raczej kieruję się w stronę amplitunera 5.1.

Zastanawiam się, czy nie warto by było dokupić głośnika centralnego, do filmów np. Heco Aurora Center 30 ? Bo zmieściłby się w budżecie 2 tys z tymi frontami

Czyli nie ma sensu zamawiać i testować innych głośników do tego amplitunera? 

I jeszcze jedno pytanie przy okazji: Jakie kable są potrzebne do połączenia tego zestawu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Heco Aurora 300 to uniwersalne brzmienie ale po muzykalniejszej stronie. Jeśli lubisz muzykę rockową to lepszym rozwiązaniem byłyby Q Acoustic 3030i, które zagrają dynamiczniej i bardziej przestrzennie. Góra pasma jest bardziej czysta, a bas ma lepszą sprężystość. W przyszłości będziesz mógł dokupić głośnik centralny , tyły oraz subwoofer jednej serii. 

Kable wystarczy kupić na metry takie jak np. Chord Leyline X czy Van den Hul The Snowline. Na tyły można zastosować znacznie tańsze rozwiązania. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne należy kupić najlpiej z tej samej serii co frontowe, czy są jakieś konkretnego modele które warto wziąć? Czyli dla Q ACOUSTICS QA 3090CI  lub Heco Aurora 30, w zależności na który się zdecyduje?

Jeśli chodzi o suba, to czy znalazło by się coś w granicy ~1000zł fajnie brzmiącego? Byłby ustawiony jako przy ścianie i przy niskiej szafce RTV bezpośrednio, więc wydaje mi się, że lepiej by było żeby bass refflex był z przodu lub na dole? 

Dziękuję za dotychczasowe rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te  ELAC Debut 2.0 B6.2 chyba najbardziej mi leżą, jednak podoba mi się, że są jakby bardziej neutralne dla muzyki w porównaniu do  Q Acoustic 3030i czy Heco 300, mam wrażenie, że lepsze są wysokie tony, a bas jest mniej dudniący. Nie są to dla mnie jednak duże różnice, między Heco a QAcoustic ciężko mi większe różnice wyłapać, muszą przepinać głośniki do porównania. 

Jeszcze mam pytanie odnośnie głośnika centralnego do  ELAC Debut 2.0 B6.2, warto brać też z tej serii? Jest dużo droższy niż do pozostałych dwóch głośników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z tej trójki Elac Debut 6.2 wypadł najlepiej, zastanawiam się czy nie warto spróbować jeszcze Triangle Borea BR03?  Z opisu wynika, że  będą jeszcze bardziej szczegółowe, dadzą szerszą scenę i dalej mają wystarczająco nisko schodzący i szybki bas. Przy Elacach nie potrzebowałbym dodatkowego subwoofera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi jednak przyszło do głowy, czy mimo wszystko nie warto zastanowić się na jakimiś głośnikami podłogowymi, ale postawionymi na szafce, która ciągnie się pod tv (ok 50cm wysokości)?

Tutaj pewnie musiałbym zwiększyć budżet jednak, tak myślę do ~3tys? Czy dałoby się coś kupić wartego zmiany tych Elacow B6.2?

Chciałbym, żeby te głośniki były jak najwęższe i z otwore BR z przodu, bo będą w rogach stały jak najbliżej dosunięte do ściany/szafki.

Basu w Elacach nie brakuje mi specjalnie basu, bardziej zależałoby mi na jeszcze szerszej scenie i jeszcze bardziej precyzyjnym dźwięku w zakresie średnich/wysokich tonów.

Oczywiście to do yamahy rx-6va, który na pewno ze mną zostaje :)

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...