Skocz do zawartości

Zestaw do kina i muzyki, salon 25 m2 z antresolą


mi-sioo

Recommended Posts

Cześć,

rozważam zakup wymiany mojego 10-letniego kina domowego na coś w nowszej technologii. Aktualnie Pioneer VSX-920 i zestaw 5.0 Jamo S606 (pakiet kupiony w markecie w 2011 roku).

Zestaw będzie grał w salonie, oglądanie z kanapy. I tu się pojawia kilka problemów:

1. Oglądający/słuchający nie siedzi na wprost TV (zdjęcie z perspektywy widza).

2. Salon jest z antresolą, pustka nad salonem zaznaczona niebieskim prostokątem, głośniki czerwonym. Wysokość około 6m.

3. Zmiana szafki RTV nie wchodzi raczej w grę (kwestia negocjacji w domu).

 

Szukam zestawu 5.1, powiedzmy w kwocie 10tys.

50% oglądanie filmów (Netflix + inne kanały streamingowe), w perspektywie Blue Ray, 50% muzyka (głównie nowoczesny i klasyczny rock, ale tez coś spokojniejszego w stylu Sinatra, Bajor z płyt CD + MP3 + radio internetowe).

Zaciekawił mnie zestaw 5.1 Klipsch R-820F R-34C R-41M R-120 z amplitunerem DENON AVR-X2600H (polecany kilka postów niżej).

Co o tym sądzicie?

projekt-domu-rubin-parter_4.png.e5732ef6c4f2df9bb7e470ef465cdf75.pngIMG_20210209_140249_resized_20210209_022635057.thumb.jpg.cfb0a5c2a248279fbef255f6b22bf0b7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na ustawienie nic nie poradzimy, ale w wyborze chętnie pomogę. Zacznę od amplitunera, którego wybrałeś już niema został zastąpiony bliźniaczym nowszym modelem AVR-X2700H i to akurat w tej cenie dobry wybór. Jeśli chodzi o kolumny to o ile w kinie Klipsch jest świetnym rozwiązaniem, to przy stereo można znaleźć ciekawsze  np. zestaw Heco Aurora 700, Q Acoutsics 3050i, czy Pylon Audio Sapphire 25 oczywiście napisałem skrótowo wymieniając tylko kolumny frontowe, ale każdą z propozycji znajdziesz w naszym sklepie w zestawach 5.0. Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie masz fatalne.

Na tyle złe. Że polecam ci jednak wybrać lepszy amplituner z lepszą kalibracją jak Denon X 3700 albo starsza Yamaha 1070 i do tego jednak kolumny Heco Aurora 700 albo Melodika BL 40 MKIII czy QAcustic 3050i

Nie dość że cały system masz po skosie to jeszcze odległości w głąb są inne.

Gdzie będzie sub?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub miałby być pod wiszącymi szafkami po lewej stronie.

 

Jeszcze co do ustawienia (tak, wiem... słabe), W planach (2 lata?) jest zmiana kanapy i szafki pod TV. Wtedy "punkt siedzenia" przesunie się bardziej w lewo, będzie bardziej na wprost TV. Kominka niestety nie przestawię ;) Szerokość ściany za TV na około 185 cm. Czy ustawiając fronty na lewo i prawo od TV nie będą za blisko? 

Edytowano przez mi-sioo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...